Reklama

Reklama

Aj múdry schybí

(pořad)
Talk-show / Komedie
Slovensko, 1998, 40 min

Režie:

Oliver Andrásy

Účinkují:

Elena Vacvalová (moderátor), Oliver Andrásy (moderátor), Martina Kováčová, Boris Farkaš, Petr Novotný, Sväťo Malachovský, René Štúr, Jiřina Bohdalová (více)
(další profese)

Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

(více)

Recenze (133)

Karush 

všechny recenze uživatele

Kedy sa už konečne Elena a Andrasy a pozvaní hostia uvedomia, že na ich vtipných príhodách sa len oni smejú, od nich trápnejšie vyznejú už len vzdelanejší , ktorí chcú za každú cenu zavtipkovať. Slovensko sa len znižuje tým, že ukazujú akí primitívi sú na Slovensku a ešte sa na tom majú aj smiať aký s prepáčením sprostý národ sme?!Niežeby o tom radšej pomlčali! ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Andrásy s Vacvalovou boli celkom zaujímavý pár, častokrát však smiešny trochu iným spôsobom, ako zamýšlali. Ale v tom bolo práve to kúzlo. No odpovede na otázky boli niekedy až tak absurdné, že sa dá začať pochybovať o ich pravosti a uvažovať nad tým, čo vymyslel scenárista a čo je autentické. Na rozdiel od Kramplovej českej verzie sme si zo seba dokázali robiť väčšiu srandu. ()

Reklama

Laxik odpad!

všechny recenze uživatele

Absolutní dno, lidé s IQ 80 dělají, že mají IQ 65, aby si pár blbců s IQ 90 mohlo mastit triko, jací intelektuálové že to jsou. Spodina košického ghetta se zároveň předhání v nejblbější odpovědi, protože 'mámo, čum, sem v bedně' a protože za blbost se platí, a to velmi štědře. Krampol je oproti tomu pán. Čobolský smysl pro humra mě nikdy nepřestane udivovat. ()

HappySmile 

všechny recenze uživatele

Oproti českému Nikdo není dokonalý tady jsou vybíraní záměrně lidé, co opravdu na všechno odpovídají naprosto zcestně - vždyť kdo normální vám řekne, že když lichý týden má 7 dní, tak sudý má 3, 4, 5, 6 nebo dokonce 8...? A to je jenom slabý odvar, tahle ukázka. No každopádně, když jsem slyšela odpovědi lidí v tomhle pořadu na zcela banální otázky, tak jsem poprvé zjistila, proč se děti ve škole musí učit všem těm blbostem v dějepise, zeměpise, biologii atd. Jinak by totiž naše planeta byla přecpaná hlupáky... ()

DjsVorel 

všechny recenze uživatele

Kdyby tam byly jen ankety, tak by to byla nuda, nadruhou stranu mě moc rozhovory s hosty nebaví. Moderátorská dvojice mně ze začátku nevadila, nicméně postupem času mně především Oliver začal rozčilovat svými oplzlými a přiblblými narážkami. Co se týká dotazovaných. Je naprosto jasný, že se jezdí cíleně na východní Slovensko a mezi dotazovanými jsou sociálové, bezdomovci či cikáni. Nicméně některý hlášky a perly mě odzbrojí na dobrou půlhodinku a ten záchvat smíchu nemůžu zastavit. Podle mě o třídu lepší Nikdo není dokonalý. Samozřejmě přidaná hodnota je nulová, nijaká extra intelektuální podívaná, ale pokud se chce človek nechat poučit od slovenských bratří, ať neváhá. V hlavním vysílacím čase bych s tímto typem zábavy neztrácela čas, ale jako půlnoční pobavení před spaním, proč ne?! A když člověk nemůže spát, tak je to rozhodně lepší než nějaký Věštci, nebo Strip hry, kam se stejně nikdo nedovolá a další ptákoviny. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Relácia sa začala vysielať v Slovenskom rozhlase na jar 1989, ale po pár mesiacoch ju zrušili, pretože vraj vrhala zlé svetlo na socialistické školstvo. (VasylDeBylak)
  • Námet vymyslel Oliver Andrásy, ktorý v 80.rokoch 20.storočia moderoval rozhlasovú reláciu "Variácie", kde robil ankety na ulici a zistil, že ľudia nepoznajú odpovede na základné otázky. (VasylDeBylak)
  • V roku 1995 sa program začal vysielať na dnes už neexistujúcej televízii VTV, v roku 1997 ho prevzala TV Markíza, ktorá ho vysielala až do roku 2010. (VasylDeBylak)

Reklama

Reklama