Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Linda.csfd

Excelentní Depp, výborná Chloe i Helena. Musím přiznat, že napoprvé jsem byla celkem zklamaná tím bláznivým koncem filmu, ale podruhé už mi to nevadilo. Nejlepší scéna je ta milostná mezi Johnnym a Evou Green, prostě "hot". Film není typicky "burtnovský" ale mnohem barevnější, výraznější a hravější, což je příjemná změna. ()

GILLWANDER

Uspávanka, jenž mě urputne ranila a desila svojou neskrotne nekonečnou a žalostne temnou nudou. Aj majster tesár sa utne, v tomto prípade sa tohto dočasného handikepu ujal Tím Burton. Kde sú tie časy, keď Burton točil svoje typické Burtonovky? Asi niekde zamknuté v hlbokej temnote čakajúc na svoj vytúžený návrat. Dočkáme sa ich ešte? Dávam tomu pár rokov... 45% ()

Mikarda

Toto jako by snad ani nebyl Burtonův počin! Na jeho styl málo barevné, příliš vleklé, pranic zábavné a tak nějak prostě celé špatně a bez jiskřící energie. Koukajíc z okna by mi cesta uběhla rychleji než s Barnabasem, ale tak pan režisér nemůže chrlit jednu perlu za druhou, přešlap holt musel přijít. Film mě značně otrávil, nicméně stejně se těším na Big Eyes, snad budou podařenější :-) Jediný Timův film, který nemohu doporučit! ()

buchli

Připouštím, že u Burtona/Deppa nikdy nebudu nestranný posuzovatel, takže je to možná trošičku malilinkato nadhodnocené... Na druhou stranu ale skvělá výprava, super soundtrack a Deppova neodolatelná zastaralá mluva (a to, že očividně založil svou postavu na svém nadšení z odporných upírských rukou) rozhodně nestojí za míň než ****. Možná by bylo lepší, kdyby trailer byl trochu záhadnější, co se vtipných bonmotů týče, pak bychom možná v kině na určitých místech míň uznale krčili rameny (aha, tak tady to je) a víc se smáli. Sympatická přímočarost ve věcech zabíjení nevinných hipíků a sexu se zlou čarodějnicí (epic fail, Edwarde a Bello) tam tu pátou hvězdu ale dodá tak jako tak... ()

Jigy

Mám rád Burtona a Temné stíny jsem se těšil od okamžiku ohlášení. Přesto jsem měl trošku obavy co od tohi čekat (hlavně kuli recenzím). Ty se naštěstí ukázaly být hluchá. Šel jsem na Burtona a dostal jsem Burtona. Atmosféra, děj, masky, herecké výkony a hlavně jeho osobytý styl mě nezklamaly. U filmu jsem se moc bavil a skutečně nechápu jeho nízké hodnocení. Je to asi tím že Burtonovi musíte rozumět aby jste si ho plně užili a to milovníci přemrštěných efektů a popcornových spektátů težko ocení. A bohužel jich je většina. ()

berusche

Tím, že mě Burton nikdy nebavil, mě nemohl ani nijak zvlášť zklamat. Stejně tak mě nikdy nebavily bohužel převleky Deepa, snad jen když hrál toho ožralého piráta. Tím pádem jsem rozhodně nebyla jak na trní a vcelku snímek projela bez sebevětších problémů. Nicméně, na můj vkus trochu moc pohádkovité a trochu křečovité. A jako neznalec Burtonových filmů zblízka se musím přiznat, že mi to přišlo stejně blbě barevný jako všechny jeho snímky. ()

GrungeChild

Další pitoreskní Burtonova pohádka nakonec dopadla dle očekávání. Z počátku působí vcelku příjemně, až jsem se dokázal vžít do prozářených očí malého dítěte (či adolescentní Burtonofilky), a celý klišé nabitý rozjezd docela plynule odsýpá bez zbytečných průtahů. Již z prvních minut je jasné, že všichni budou příšerně přehrávat (výjimečně ne pouze Helenka), ale plný očekávání, co se ještě všechno stihne udát, než přijde neodmyslitelný dojemný happy-end, jsem sledoval tu záplavu malebných barviček a tuny makeupu, pozvolna se rozpouštějícího žárem z okolních reflektorů. Bohužel, brzy mě infantilní herecké výlevy a občasné (povedené!) vtípky začaly nudit. Snažil jsem se být spravedlivý, a i přes svou nevraživost k americkým pohádkám brát všechno s nadhledem. Přece jen lepší, než aby ty děcka čuměli na „tvajlajt“, no ne?! (ovšem pár ostřejších scén, naznačujících mezi-kreaturní pohlavní styk, mě malinko zanechalo na pochybách, pro koho je opravdu snímek určen) Mé sebezapření bylo ale následně prolomeno, když úroveň debility přestala být únosnou, a Timovy vlhké masturbační sny narostly ke konci obřích rozměrů. Na závěr jsem byl přece jen rád, že ta šťastná třešnička přišla dřív, než jsem předpokládal. Škoda, Sleepy Hollow z toho prostě vytřískat nelze, i když se člověk snaží sebevíc. 2* ()

Lord.Jim

Po dlouhé době zase něco vskutku milého a vtipného s úžasnou atmosférou a líbeznými dialogy. Můj dům = Můj hrad. ()

M.i.k.e

zdařilá kombinace Bettlejuice,Střihorukého Edwarda a těžko říct čeho ještě,které nechybí humor (místy odzbrojující),stejně jako typicky Burtonovské temnější momenty.Osobně jsem od stínů nic moc nečekal a nakonec jsem se bavil královsky.Zhruba do 3/4 filmu jsem byl navíc rozhodnut pro plný počet,na který nakonec nedošlo díky lehce přestřelenému a zbytečně překombinovanému konci.Johnny Depp jako vždy okouzlující...80% ()

Fíla

Tento film na vás nezanechá takový dojem emocemi, které ne tak úplně vyjadřuje. Depp opět úžasně nalíčený jako vampír. Jeden z nejlepších výkonů podala Chloe Grace Moretz, která se mně ve své roli velice líbila. Zazpíval nám Alice Cooper, Chloe nám dobře zahrála a Depp vypadal skvěle. Kdybych měl hodnotit jen emocionálně vyrovnané filmy. Bylo by jich podstatně málo. ()

easaque

narozdíl od většiny ostatních jsem s tímto novým Burtonem neměl problém a cesta z Prahy do Brna mi v autobuse utekla příjemně. Vizuální stránka je typicky výrazná a lehký a nenáročný popkornový příběh mi nevadil a dokonce bavil - asi jsem měl slabší chvilku;-). Možná bych dal i silnější 3hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Pořád nevím, co k tomuto filmu napsat. Když jsem se na to dívala poprvé, tak mě to nudilo a dívala jsem se na to jen proto, abych věděla, jak to dopadne. Teď mě to zajímalo celkem víc, ale že by to bylo nějaká sláva? Kostýmy a makeup super, sem tam i pár vtipných scének, ale nic moc. Ano nevím, co mám říct o hlavním hrdinovi. Neřekla bych, že mu role sedla nebo nesedla, prostě mě nepřesvědčil, mám z toho rozporuplné pocity, přitom si myslím, že tato role nebyla ani herecky nějak moc náročná. Za tohle všechno si vysloužil u mě tento film takové hodnocení. ()

Juto

Burton, ako obvykle, je vynikajúci v atmosfére a komickom načasovaní, ale už menej nájsť v príbehu šťavu. Stráca sa v príliš komplikovanej zápletke a slabo osvetlených akčných scénach. 6/10 ()

Caminzind odpad!

Tak Burton po dvou letech opět provětral svůj předpotopní, leč osvědčený šatník a vyvenčil svého nejpřítulnějšího mazlíka, kterému od střihoruké aféry už zase rostou drápy. Hlavní ale je, že se tradičně nepokouší o žádnou autorskou tvorbu, a buď ze setrvačnosti nebo z lenosti nechává opět celou práci na svém hypothalamu, aby za něj přežvýkal naučené vzorce. Burtonova filmařina už je vpodstatě jen podmíněný reflex. Nejsem zastáncem konspiračních teorií, ale něco mi říká, že Tim Burton je ve skutečnosti robot. Anebo hlodavec. Anebo obojí. Každopádně nesnáším Pfeifferovou, tím jsem si jist. ()

Antabelus

Pan Burton se pravděpodobně začíná obávat berličky a tak si 'na stará kolena' začíná také hrát a experimentovat, aby to před divákem ukryl. Škoda, že tím film ztratil typického Burtonovského ducha a tudíž je jen téměř zbytečným výkřikem do tmy. Čekal jsem určitě víc. ()

uterox

Bylo to takové divné. Děj skoro žádný. Bylo to o upírovi, který se zapletl s čarodějkou, která ho zaklela. On se pak probudil. Našel si novou milou. Zase prožil nějaký ten románek. Pak čarodějka šlus a on žil s tou novou. A na toto se koukejte 2 hodiny. Spousta omáčky a žádný děj. A ten příběh je takový divný, protože on se pak i vyspí s tou čarodějkou. ()

(mOnkey)

Kdykoliv jindy by byly tři hvězdičky na Burtona obrovské zklamání. U Temných stínů se naopak jedná o velmi příjemné překvapení. Po traileru jsem se totiž obával nejhoršího. A když říkám nejhoršího, nemyslím tím nějakou nedomrlou Planetu opic, nýbrž něco ještě mnohem úmornějšího. Proto lze vlastně říct, že ta ukázka je zvolená dobře, protože nenastaví naše očekávání zbytečně vysoko - stále se totiž jedná o jednoho z nejhorších Burtonů. Temné stíny mají být hlavně komedií. A přestože jsem se za celou stopáž zasmál pouze jednou (poznámka Johnnyho Deppa o Alice Cooperovi), necítil jsem se při sledování nijak trapně a ani jsem se za tvůrce nestyděl, což se dá samo o sobě považovat za úspěch, protože jak říkám, trailer byl příšerný. Jde poznat, že Burtonovi u jeho posledních dvou filmů producenti razantně přistřihávají křídla, jelikož v nich najdeme pouze zlomek jeho dřívější imaginace (může jít také o autorské vyhoření, ale nemyslím si, že by měl potřebu se tak okatě vykrádat a ještě k tomu se tolik limitovat) a Temné stíny navíc vypadají, jako by byly razantně sestříhány na divácky stravitelných sto minut. A to si myslím, aniž bych viděl jediný díl původní rozsáhlé mýdlové opery. Těch postav je tu prostě moc a většina z nich je zbytečná; jedni se objeví, druzí zmizí, pak zmizí všichni, aby se následně objevili, něco štěkli a zase zalezli na půl hodiny do stínu. Také obsazení Evy Green se mi zdá nešťastné. Ona do filmu samozřejmě patří a vlastně je jednou z nejlepších věcí na něm, ale podle mě měla být její role buďto obsazená jinou herečkou, a nebo se měl upravit scénář. Není totiž možné, aby Johnny Depp tak vytrvale ignoroval její vábení, zatímco se snaží nadbíhat puťce Victorii. Prostě není! ()

Nifgai

Na to, že film je od Tima Burtona tak jsem čekala trošku více. Líbil se mi akorát tak kontrast barev s prostředím, ale příběh až tak úžasný nebyl. Konec ke všemu připomínal zdárné setkání Edvarda a Belly. No nepotěšilo mě to tak jak jsem doufala. Jsem ráda, že jsem na to nakonec nešla do kina. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra