Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Astinas

Nemůžu si pomoct, ale ve srovnání s Ospalou dírou, jsou Temné stíny na tom hůř. Slabší atmosféra a všude na mě moc make-upu a tak nějak jsem měl pocit v určitých chvílích, že je to moc umělé, jako figuríny. Začínám si myslet, že už bylo dost těch fantasy postav, dost Karlíků s čokoládou, chtělo by to toho starého Burtona. To asi tak k tomu, co se mi nelíbí nebo vadí. Jinak v celku se na to příjemně kouká, jako vždy má Burton skvělou výpravu, scénář je řekl bych, lehce podprůměrný, ale u druhů tohoto filmu to nevadí. Z herců se mi líbila Jackie Earle Haley a Eva Green, obzvlášť Jackie na 15 byla dost sexy a Johnny je pořád stejný, nepřekvapí a ani neurazí... Když to vezmu kolem a kolem tak na večer oddychovka je to parádní a celkově se mi film líbil a chvílemi jsem se i zasmál, myslím, že 4* v nějakém tom pomyslném celkovém hodnocení tak akorát, jenže když si vzpomenu na ostatní filmy Burtona, tak si říkám kam zmizel a na něj to tak akorát není. Umí líp. ()

BadAs

JOHNY DEP,eva green čarodějnice,Bezva Chloe a dobrý rockový soundtrack Alice cooper a igiho popa.-) je to jeden z horších filmů Burtona ale za to příjemná podíváná .-) ()

Bigfuckman

Až na ten plitký děj a nepochopitelně stupidní chování některých lidí včetně policie se mi film velmi líbil a to zejména díky klasickému Burtonovu nekro humoru, který mě vždy pobaví a nezklame. ()

Ernie_13

Nemôžem si pomôcť, ale Sweeney Todda (2007!) som nevidel od Tim Burtona nič čo by ma naozaj nadchlo. "Dark Shadows" sa mi síce viac páči ako Alica, ale povedzme si otvorene. Burtonovi v poslednej dobe niečo chýba. Tá esencia, ktorá robila jeho filmy tak skvelými, tu opäť raz chýba. Herecké výkony na jedničku....predovšetkým Depp a Eva Green! ()

maoc

Na film jsem náhodou narazil na TV a upoutal mne natolik, abych si jej zvolil jako večerní program, ale zdaleka ne natolik, abych u něj vydržel po celou stopáž a aby mne snad nějak zvlášť bavil. Splácanina bez hloubky, postavy karikují kdeco včetně sebe, kostra trpí osteoporózou, takže se každou chvíli hroutí a vtipy ani nejsou moc vtipné, natož originální. To, že film vykrádá (Nebo cituje? Rozdíl mi unikal.) spousty dalších, včetně starších Burtonových, se asi ani netřeba zmiňovat. Koukat se to dalo, ale to přece není zrovna dobrá vizitka pro někdejšího mistra imaginace a originálního rukopisu. ()

ac1976

Ďalší Burtonov vydarený úlet, zajímavé farby, hudba, ktorá k filmu parádne sedí. Jasné, že opäť obsadil to svoje strašidlo Helenu a hlavnou záporáčkou je škrata Eva, ale vyvažuje to úžasná Chloe a zábavný, vtipný príbeh. ()

Gothard

Tim Burton má tak početnou základnu zcela oddaných fanoušků, že snad došel k závěru, že může natočit skoro cokoliv, a stejně bude vynášen až do nebes. A ono to tímto způsobem nefunguje, protože Temné stíny jsou prostě nepovedené. Zdá se, že režisérova nespoutaná fantazie přehlušila všechno ostatní: ve filmu nefunguje vůbec nic. Měl to být svérázný příspěvek k hororovému žánru? Komedie? Nebo dokonce parodie na laciné story plné lásky, krve a upírů? A podobně jako forma je nevyhraněný i scénář a hlavní postavy, které nejsou ani kladné, ani záporné. V některých okamžicích se zdá, že zejména Johnny Depp přesně nevěděl, co hrát, a proto všechny emoce skrývá za podobu blazeovaného nebo rozpačitého elegána. Když k tomu připočteme několik velmi trapných nebo čistě podbízivých scén (demoliční sex, opakované zvracení) a tupý závěr ("došly nápady, finance, už nás to nebaví, tak to prostě všechno podpálíme a bude to"), tak hodnocení prostě nemůže být dobré. Burtonovy lepší časy jen místy připomíná zajímavá vizuální stránka, snad jen díky ní a několika ojedinělým povedeným okamžikům tři hvězdičky (ale jen tak tak). ()

VojtaMarek00

Prvně jsem to viděl v roce 2012 nebo 2013. Teď, o tři roky později jsem si řekl, že zkusím tenhle film, u kterého jsem se tenkrát kousal nudou zpřehodnotit. Tentokrát jsem se nudou nekousal, právě naopak, od začátku asi tak do hodiny a půl stopáže jsem se bavil. No právě, a pak těch zbylejch 30 minut. Ten nekonečnej konec, kterej mě zas a znova přesvědčil o tom, že Temné Stíny byl proste Burtonův přešlap a už nikdy víc. ()

Detak

Hodina a kousek byla parádní, ale pak se film zvrtnul v neskutečnou patlaninu všeho možného, že jsem si jen říkal "bože, proč to musel takhle dokurvit??". Škoda dobrého filmu.. ()

Stejšn

Film se krásně rozjíždí, vykreslují se postavy, objevují se motivy a přběh - a najednou se zastaví. A po půlce stopáže přešlapování na místě skončí bez jakéhokoliv rozhřešení, bez finále, prostě naprd. Tři a ani o chlup víc. Burton je v tom poznat,ale říkám si jestli je to dobře nebo špatně. ()

boombang

Klasická deppko-burtonovská zábava s luxusním ženským castingem (až na "tu" Alici a tu malou babku, pochopitelně). ()

Gamekeeper77

Jeden z lepších Burtonů.který vyniká opět neotřelým příběhem, dobovou atmosférou doplněnou skvělým 70kovým soundtrackem, svižným průběhem děje a přimeřenou dávkou děsu a morbidity tak typickými pro tohohle mistra bizáru. Tradičně výbornej Depp v roli citlivýho upíra táhne většinu filmu a charakterem svojí postavy a dobovou odlišností svojí mluvy dost odlehčuje temný základ filmu a dělá ze Stínů slušně zábavnou záležitost. Po vizuální stránce je to taky na hodně vysoký úrovni, takže nemám důvod jít pod čtyři. 82%. ()

PlayEasy

Kde ty nápady ten Burton bere? Vždyť točí jeden originální film za druhým! Tradičně kostýmy, make-up, kulisy a kamera dotaženy k dokonalosti. Ale ještě k tomu tradiční burtonovská sestava v plné své kráse, naše oblíbené prostředí "temných sídel", atmosféra - zkrátka nám tento film přesně sedl, ale nedivíme se, že někomu ne. Každopádně my se ale skvěle bavili, chvílemi báli, ale hlavně si vychutnávali atmosféru Ospalé díry a herecký koncert rodiny Collinsů... 70% ()

Hemlock

Solidní pohádka okořeněná pěkně nemravnou kancelářskou dupačkou. Pokud všechny čarodějky napříč historií vypadaly stejně sexy jako Eva Green, je pak jasné proč si panicové a věční masturbátoři v řadách inkvizice tak zakládali na grilování - holt každý si mindrák léčí jinak... Johnny z depa byl opět zábavný, atmosféra byla slušná a za snězené hipíky tomu prostě trojec dát musím. ()

Joe16210

Za normálních okolností by to byly jen 2*, ale je tu několik faktorů (Tim Burton, Danny Elfman, hudba 70. let, Helena Bonham Carter, Michelle Pfeiffer, Johnny Depp), které i z 2* filmu udělají 3*. Zajímavý je i mix hororu a komedie, obzvlášť v tomhle retro hávu. Není to ale film, který bych musel vidět nějak extrémně často. ()

Blazkowicz

Už klasická spolupráce Burton + Depp snad ani nemůže dopadnout špatně. Jasně, žádná raketa to není. Do Burtonových nejlepších snímků to má daleko a některé komentáře tady jsou až pohoršené nad (ne)kvalitou. Mně se to ovšem nadmíru líbilo, Burtonův rukopis je tam pořád čitelný no a Johny hraje jako vždycky skvěle. Navíc je to občas opepřeno dobrou hláškou. Jedině délka je až moc, o půl hodinky kratší a hned by to bylo veselejší. 4-* ()

dzules

Jo to vypada,ze si to Burton vymyslel,napsal,obsadil Deppa,nalicil ho a pak mu ten film studia sebrala,prepsala a jako rezisera najmula nejakeho patlala. Jinak si to nedovedu vysvetlil. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra