Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Spike23

Při sledování jsem si celou dobu připadal mezi všemi těmi obrazy, luxusním barákem u moře, pochmurnou atmosférou, napětím a politikou, která se jako téměř základní element filmu nakonec ani tak moc důležitou nezdála být, jako bych hrál nějakou adventuru. Všechno sedělo - vychutnával jsem si snad každý dialog, kterých tu bylo mimochodem opravdu dost, ani trochu mi nevadilo pomalé tempo, za které jsem byl naopak velmi rád, Ewan McGregor, vzhledově i chováním jako učebnicový příklad hlavního hrdiny, neúspěšného spisovatele, který se z naprosté relaxace dostane hluboko do konspirace, o které se mu v životě nemohlo ani zdát a každou minutou čelí většímu nebezpečí. Úžasný film, u kterého stojí za to se zamyslet a vychutnávat si vše co nabízí. ()

DavidS.

Politický thiller, kterému prosklený dům na pláži dodává rozměr neskutečna a tajemna...Přidejte náznak femme fatale, výborného McGregora, kameru i hudbu, ale bohužel také zcela za vlasy přitažené vyústění, které snad nemohl brát nikdo vážně...Že by si Polanski vyřizoval osobní účty s Amerikou? :) ()

velkyvezir

Výborný thriller s poněkud uhozeným koncem. Při sledování jsem zažíval obdobné pocity napětí jako při Základním instinktu, což bylo skvělé. O to více se smíženými pocity přijímám závěr filmu. Na jednu stranu je logický, ovšem způsob provedení je nereálný, neboť pochybuji, že by někdo v situaci McGregorovy postavy riskoval svůj život tím, že lístek s vyzrazením minulosti Langovy manželky by jí předal zrovna na křestu Langovy biografie. To však nemění nic na tom, že McGregor dokazuje, že je skvělý herec, který svým charismatem táhne celý příběh a výsledně ostatní mu jen přicmrndávají. Za uhozený konec mínus hvězda, za sexy padesátku Kim Cattrallovou hvězda plus, takže nakonec 4*. ()

casioa....

3 filmy, ma pre tento rok, od vtedy ako som sa o nich niečo dozvedel....zaujali viac ako všetky ostatné dokopy. Shutter Island, Inception....a The Ghost Writer. A ja môžem iba sucho skonštatovať, že som sa tešil na všetky tri filmy oprávnene. Polanski mi potvrdil, že je výborný režisér, i keď mimo mojej TOP-ky. Jeho "muž v tieni" bude pre mňa skôr divadelnou hrou, ktorú by som si skutočne na tých "doskách, ktoré znamenajú svet", rád pozrel. Tak ako som raz skonštatoval, že E.McGregor bol vážne skvelý (tuším ako démon v Anieloch a Démonoch :), musím toto konštatovanie vytiahnuť zasa. Premier Brosnan, pre každého síce navždy DVE NULY SEDEM, ale pre mňa od dnes aj "muž, ktorý tienil" - a ja som mu uveril (možno po X-zhliadnutiach tejto divadelnej hry nebudem), že...on bol ten dobrý. (A možno ma iba dostal Polanski :) Obe ženy, v tieni muža, ktorý tienil boli podľa mňa výborné. Keby som si mal medzi nimi vybrať (ako náš muž v tieni v podstate mal), vybral by som si...obe. Sekretárka-milenka (Kim Cattral), manželka-či vlastne skôr *********** (Olivia Williams) (neprezradím...čo vlastne podľa mňa bola)....chápem muža ktorý tienil, ony dve vlastne tvorili rôzne strany jednej mince. Z toho však jedna strana mince, mala zrejme nášho muža vo vrecku. Takže, buď ma dostal Polanski, alebo... ()

jondoe

Dobry politicky thriller, z vybornou Polanskeho atmosferou a z presvedcivymi hereckymi vykonmi. Ale to je asi tak vsetko co mozem na filme pochvalit. Keby bolo napatie servirovane hned od zaciatku mohol to byt film roku, ale bohuzial skora cela prva hodina a pol sa utapa v iba v dialogoch, ktore sice nie su zle, ale urcite by sa dalo par scen vynechat. Film som si zacal naplno uzivat az pri prvom vystupeni Toma Wilkinsona, a to nie preto, ze by svojim vykonom nejako uchvatil, ale preto, ze sa konecne zacalo nieco diat. Ked sa to tak vezme tak tento film vlastne ani nic nove nepriniesol. Zapletka nie je nicim vynimocna a zaver tiez nic nepovedal a dokonca ani nesokoval. Od Romana Polanskeeho som si uzil snad iba Pianistu. Inak ma jeho filmy minaju velikanskym oblukom. ()

medlo

Vynikajúci britský thriller. Scenár, atmosféra a herecké obsadenie päť hviezdičiek. To čo mi tam chýbalo bolo trocha viac napätia a možno že aj tej akcie. Nedá sa mi ešte nevrátiť k tej atmosfére. Tá by si kľudne zaslúžila aj šesť hviezdičiek. ()

Miksilak

Nevím jak to ten Polanski udělal, ale tak nudnej thriller s absencí logiky, jsem už dlouho neviděl. Je to pro mě obrovské zklamání. Hold už asi začíná senilnět. ()

dendan

Vonku bolo 25 stupňov a mňa celú dobu mrazilo. Tá atmosféra. Thriller ako od Hitchcocka aj hudba pripomínala Herrmanna. A hoci som tušil že staré známe príslovie za všetkým hľadaj ženu platí aj pre tento prípad dávam 5* za pripomenutie starých dobrých thrillerov. PS:nemám rád keď sa dôležité, inak unikajúce informácie, za 5 minút nájdu v Googli. ()

noctambule

Mě se The Ghost Writer jeví jako celkem průměrný film, i když k dobru je mu potřeba přičíst, že jsem na odhalení zápletky přišla asi až po 2/3 filmu, což umí jen málo filmů. Stejně to ale nedosáhne na vyšší hodnocení, moc napětí jsem z toho necítila, i když třeba Ewan byl skvělý. Prostě mě to nebavilo, možná na tom má velký podíl dlouhá stopáž. Ale jsem ráda, že jsem viděla Kim Cattrall v jiné roli než jako Samanthu:-) Málem bych zapomněla, zhruba v polovině je pro mě wtf scéna, nelogičností je tam pro mě víc, ale ještě je to v normě:-) ()

Ragdoll

Polanskiho úctyhodná režie mi nedovolí prospat žádný z jeho filmů, tady to platí dvojnásobně. Pěkné, temné drama s trochou thrillerní atmosféry na vrchu. A jelikož v hlavní roli účinkoval Ewan McGregor, s hodnocením nebylo třeba otálet... 85%. ()

Mistickzz

Veľmi milé prekvapenie. Viem, že Polanski je skvelý režisér, ale úprimne som nečakal, že ma Ghost Writer tak zaujme. Výborná atmosféra, výborný herci (Pierca Brosnana nepočítam), výborná zápletka, výborná hudba a výborná réžia. Ja viem, že je to otrepaný komentár,ale tak to je. 80% ()

xaver

Ze začátku mě to chytlo, když se pak hlavní hrdina po kratičké známosti vyspal s manželkou svého chlebodárce, začalo mě to pouštět, aby mě to pak nakonec úplně pustilo a zůstal ve mě jenom dojem, že si Polanski tentokráte z diváků totálně vystřelil. ()

Lisabellla

Technicky je tento film na výši. To bezesporu. Ale .. má jedno velké ALE. Prakticky stojí za hovno. Ne jen, že z tak zajímavého příběhu vytáhli to nejnudnější a nejabsurdnější, ještě se snažili to orámovat známými jmény a protkat Polanského švihem. Nepovedlo se, bohužel. Já teď jen přemýšlím, jestli dát za tu dokonalou kameru, režii a herecké výkony více, než jednu hvězdu a to zejména proto, že zde by se mělo asi hodnotit hlavně to a bez předsudků. Holt je znát, že to točili profíci. Co naplat, tomu se neubráním. ()

kenkaku

Ano, začátek se jevil jako celkem nudná blbina (a prakticky zapnul jsem ho jen proto, že Ewan). Postupem času se ale děj začíná příjemně (tedy na mou mozkovou kapacitu dostatečně zřetelně) a dostatečně rychle posouvat kupředu v něco co upoutalo mou pozornost na celé dvě hodiny a ani jedno jsem se přitom nepodíval na hodinky (u mě známka že mě to co vidím nebaví). Za mě je The Ghost Writer nádhernou ukázkou filmu pro normálního diváka co chce vidět zajímavý film (takového co nepotřebuje k popisu co právě viděl tunu bonmotů ani spoustu cizích slov nebo psychologický rozbor ;)). Z pomyslného maxima u mě film ztratil jet naprostým závěrem. Ne tím "rozuzlením" (to se dalo čekat už dřív), ale tou úplně poslední scénou. Nějak jsem nepochopil proč (buď to mělo být naivně pitomoučké celé, nebo tvrdě logické... každý kdo film viděl pochopí co myslím: buď povím že vím a povím to všem - ne jednomu nebo nepovím vůbec, protože už kvůli tomu nějaká ta mrtvolka padla). ()

adam9

Temná, tajuplná atmosféra, která příjemně graduje. Ačkoliv schází více akce, tak celé pojetí filmu v pochmurném stylu vás udržuje na uzdě po celé dvě hodiny. Konec mi přišel méně logický a dalo se z něj vytřískat i více emocí. Něco mezi 3-4 hvězdičkami, nakonec se přikláním k vyššímu hodnoceni díky mým oblíbeným hlavním postavám. ()

blueskin

slaboučký thriller s politicko-konspirační zápletkou nehodnou člověka polanského renomé. herecké výkony jsou na úrovni ochotnického divadla. vážně nevím, co na tomhle filmu všichni vidí. ()

Nassau

Well all the words are there, they're just in the wrong order. Výborný film s naprosto brilantní atmosférou, kterou jsem u jiného filmu neviděl. Krásně prošedivělé prostředí, déšť plný otázek a jeden zdánlivě lehký úkol E. McGregora. Tohle mě hodně baví. Silné 4* (80%) ()

Loki_Six

"Spare me the bleeding-heart bullshit! Do you know what I'd do if I was in power again? I'd have two queues at airports: one for flights where we'd done no background checks, infringed on no one's civil bloody liberties, used no intelligence gained by torture. And on the other flight we'd do everything we possibly could to make it perfectly safe. And then we'd see which plane the Rycarts of this world would put their bloody kids on! And you can put that in the book!" ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor