Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Dyas

Překrásný film o lásce mezi psem a člověkem, který z první poloviny zahřeje u srdce a z druhé poloviny naopak dost rozesmutní. Jelikož mám psy a vůbec zvířata velmi rád, tak si takových filmů vážím. Radši mám ale film Marley a já, kde jsem teda ty emoce ke konci cítil mnohem víc. ()

Haymar

Zvláštní, i když je to úplně o leynu, jde o první "pets-family" film od dob starý dobrý Lessie, kterej mě totálně rozsekal (a ano! Bulel sem při tom jak želva! Přiznávám se přiznávám). Hačiko byl super-pes... Tak mě napadá, kterej trotl vlastně vymyslel to rčení, že se "chová jako zvíře"?!?! Což by měla bejt pro nás-lidi ta největší pocta!! ()

Hyb_rid

Nedokážu objektivně posoudit jestli to byl dobrý film, příběh samotný je ale dechberoucí. Opravdu bych dokázal na prstech jedné ruky spočítat filmy u kterých jsem vyměknul a pobrečel si. Hachiko musí dojmout snad každého, kdo psy miluje. ()

SpameR

Věřím, že kdyby to nebylo tak přehnaně zahraný na city, bylo by to hodnocení o dost níže, ale i tak to je pěkný, poklidný film. ()

Tristaver

Obyčejný rodinný příběh se spoustou dojemných okamžiků a jednou zásadní skutečností - téměř bez kýče. Hachiko je nádherný pes, kterému se daří vyvolávat (různé) emoce po celou dobu trvání filmu. Kromě Pretty Woman zřejmě jediný snímek, v němž mi nevadí R. Gere. ()

Honzeek95

No to snad ne. Další adept do seznamu nejvíce přeceněných filmů na csfd. Je to naprosto o ničem, k hlavním postavám si za tak krátkou dobu, co jsou na obrazovce, nedokážete vytvořit dostatečně silný vztah, abyste byli dojatí. Postavy tedy autoři brutálním způsobem nezvládli. Vše se soustřeďuje jen na toho psa a na budování emočního efektu, který pociťujete až těsně před koncem. Kašlu na to, že to je podle skutečné události, myšlenka filmu je tak jednoduchá, že by se dala shrnout v jedné minutě. Toto prostě není typ předlohy, která je ideální pro 89-minutový snímek. Má to 86 %, takže je to na úrovni filmu Skrytá identita.. Směšné. 60 % max. Jinak Gere a vůbec celé herecké obsazení slabí jako čaj... ()

sona123

Doják i pro nepejskaře. Vzpomínáte na Gora? Pak si zamilujete i Hachiho, včetně klavírní hudby, která podbarvuje celý film. Bylo to milé a o fous lepší, než mělo být, příjemné překvapení. ()

dzei

Pro mě nenápadné, ale veliké překvapení od švédského řežisera Lasse Hallström. Tento režisér si mě získal už filmem " Co žere Gilberta Grapea ". Mám rád zvířecí příběhy, ale málokterý mě dostal tak, jako tento (naposledy film Medvěd z roku 1988, vřele doporučuju). Hachiko – příběh psa je dojemný film, jež vypráví o neuvěřitelném poutu psa Hachika a jeho majitele, které nedokázala zničit ani smrt. Díky pozoruhodné loajalitě Hachiko byla postavena v Tokijské čtvrti Shibuya socha, která je vnímána jako duch Hachiko, který stále symbolicky čeká na návrat svého pána. Učitelé a rodiče používali vytrvalost a věrnost Hachiko jako příklad pro děti k napodobení. Toto všechno je umocněno tím, že každý rok 8. Dubna je vyhlášen v Japonsku státní smutek na památku tohoto pozoruhodného psa Hachiko. ()

amokey

Nikdy jsem nic dojemnějšího neviděla. Úžasný film a hlavně úžasná rasa. Nemám co dodat, to je na plný počet ()

Harapes

Nečekané překvapení.Tak tohle teda...no...měl jsem co dělat,abych se nerozbrečel,tak dojemný a citlivý příběh...parádní film.. ()

feeme

Neuvěřitelný a moc dojemný příběh. Ať už je to přikrášlený hodně nebo jen maličko, určitě je dobře, že o Hachim existuje film, protože ten pejsek si zaslouží uznání! Mimochodem opravdu moc dobrý herec, ta Akita. ()

Imrwere

Zde není ani potřeba přemýšlet o hodnocení ... plný počet bez jakéhokoliv rozhodování. Mám rád filmy založené na nějaké skutečné události, bohužel většina z nich je tak dojemná a smutná. Tento film je opravdu překrásné dílo, pravý důkaz o tom, jak daleko může dojít láska mezi člověk a jeho čtyřnohým přítelem. A to musí hned člověka donutit k zamyšlení. Kde se berou případy, kdy pes napadne člověka? Proč lidé týrají psy, či jiná zvířata?? Proč lidé psy rozlišují na hodné a zlé??? Zlý pes neexistuje, to dělá jen člověkova výchova. V příklad bych si vzal tento snímek, kdy pes opravdu opětoval věnovanou lásku člověka. Jedním slovem >> KRÁSA << !!! ()

Marys

Spočiatku po tom, čo som len tak námatkovo tušil, o čo ide, som čakal, že to bude poriadny doják. Najskôr to tak nevyzeralo, no posledná polhodina už poriadne tlačila na slzné kanáliky. Povedal by som, že až príliš. Zároveň som čakal, že to bude historický film, následne ma ovalila moderná doba, povedal som si, ok, možno som sa len pomýlil, no na konci mi bolo všetko objasnené. Marley a ja sa mi ale páčil viac. ()

Mikino00

Citové vydíraní největšího ražení, v podstatě bez jakéhokoliv většího děje, film je prostě cílen na dojemnost a citlivost a pomíjí cokoliv ostatní, ono se tam v podstatě absolutně nic neděje. ()

lareinna

Čo k tomu dodať? Všetko podstatné tu už bolo povedané. Celý film sprevádzala prekrásna hudba. No odteraz vždy, keď sa pozriem do očí svojmu hafanovi, tak si určite spomeniem na Hachiko :) aj na všetkých tých statočných psíkov, o ktorých sa točia filmy. Richard Gere bol veľmi sympatický a veľmi mi pasoval do tejto úlohy. ()