Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

gicous

Citově vyždímán odcházím doplnit tekutiny, které jsem vyplavil. Podobně dojemné příběhy, v tomto případě ještě umocněné všeříkající frází "podle skutečné události", mě vždycky dostanou. A Hačiko nebyl žádná výjimka. Poslední půlhodina podkreslená nádhernou tklivou hudbou dodává celému filmu smutnou korunu. Mám ale výhrady k dvojici Gere-Allen, jejichž herectví na mě moc nefungovalo. Gere se přece jen hodí více do rolí finančníků, obchodníků a právníku. Allen byla pro svoji roli zase až příliš chladná. Ale všechno zachraňuje pes, kolem kterého se ostatně celý děj točí. Hezký a dojemný snímek, který asi bude patřit do zlatého fondu všech milovníků psů. ()

Themilhaus

Opravdu velmi silný příběh a to i po emocionální stránce, který mě velmi dostal... a to že je podle pravdy tomu ještě dodalo na kráse a pravdivosti celkového příběhu.. ()

play3man

Ah, no takto. Ako som čakal, na získanie maxima z toho filmu to má jednu podmienku. A to mať a žiť od malička so psom. Inak ten film má asi tak 75% účinnosť z celého príbehu. Aaale, ako človek čo túto skúsenosť nemá som teda čakal od filmu nejakú hlbšiu podstatu, tá tam síce je v podobe skutočnej udalosti, no podľa mňa to malo ešte väčší potenciál. Keď sa točil film s tým, že to má byť typická dojemná dráma, tak na mňa mali takéto scény útočiť z každej strany. *SPOILER* *SPOILER* Scéna kde prišla profesorova žena pred stanicu a sadla si k Hachikovi, kde kamera sníma spoza predavača hot-dogov, ktorý si tam utiera slzy je predsa len trochu málo *SPOILER* *SPOILER*. No napriek tomu, film to bol určite pekný, s ešte krajším psom a ono sa to vlastne celé naozaj aj stalo... Ak by som tu skončil, tak je to za 4*, ale ešte k tomu pridám jednu vec, ak niekto zostáva zapísaný v spomienkach, je skutočne mŕtvy? Že by to bol ten dôvod prečo chce byť každý jeden a keď nie, tak aspoň väčšina z nás zapísaná niekde v histórií? Len pocit, či fakt? Kto vie. A áno, chcem tomu dať 5*, takže 5* ()

Coliseum

Kapesníky k sobě, protože tenhle emoční cyklon vás jednoduše vcucne. Nemá cenu čekat na rozvitej příběh, díky bohu není ústřední linka ničím rozmělněná, pán - pes, pes a jeho pán, tahle rovnice říká to podstatný a další není třeba. ()

subic

VELMI SILNÝ PŘÍBĚH, to už tu bylo řečeno mnohokrát. Tenhle film patří do mých TOP50, možná i do TOP20. To co ho charakterizuje, je, že TOTÁLNĚ ROZTRHÁ a bulí u něj i dospělí chlapi, kteří nebulí ani na funusech, takže i já. Nejde o remake japonského filmu z roku 1987 Čiko-věrný pes, který se striktně drží historického příběhu z 20. a 30. let minulého století. Je to film podle předlohy vsazený do dnešní doby, scénář, kamera, režie, výprava, hudba, vše je na 100%. Samozřejmě i Richard Gere je 100%ní a potěšilo mě i obsazení Cary-Hiroyuki Tagawa, to je snad jediný film, kde se usmívá. Kdo má rád zvířata, má rád i lidi, takže pejskaři a milovníci psů nemůžou jinak než za 4, lépe za 5 hvězd, zbytek se tady jasně identifikuje. ()

RigorMortis

Nemám rád americké remaky filmov a na filmy podľa "skutočnej udalosti" sa pozerám s rezervou, no toto bola výnimka. Silné emocionálne puto medzi Hachim a Parkerom donútilo zaslziť aj mňa (pritom je málo filmov, pri ktorých som plakal), a hoci Richarda ako herca veľmi nevyhľadávam, tu sa u mňa vyšvihol o stupienok vyššie. ()

kslaww

Fakt mě ten film odboural. Nejsem žádná měkota ale slza mi ukápla. Neuvěřitelná věrnost Hachiho a pouto mezi ním a pánem je silnější než cokoliv. ()

Brano

Veľmi krásny a emotívny príbeh o vernosti psa voči človeku, čo je v ľudskom svete niečo nepredstaviteľné. Krásna hudba, príjemný herci, scenár, nenachádzam nič, čo by som tomuto filmu vyčítal. Niektorí ľudia by si z Hačika mali brať príklad. ()

zzzzzjjjjj

Naprosto zasloužených 5*.Úžasná hudba,dojemný povedený příběh u kterého se moje slzy neudržely a naprosto vyjímečný herecký výkon Richarda Gera,který se do hlavní role tohoto filmu naprosto hodil.Neuvěřitelné,jak může být pes věrný svému pánovi (neuvěřitelný silný vztah mezi psem a člověkem).Neexistuje jediná věc,kterou bych tomuto filmu vytkl.Hačikó stále čeká a čeká.Naprosto zasloužených 100%. ()

fordhont

Film o věrnosti, ale také radosti a pomíjivosti okamžiků. Krásná hudba a pěkné záběry. Na tohle si musíte udělat klid. ()

bohhous22

Tak tady u tohoto snímku mi opět spolehlivě transformovali genitálie společně s mozkem a ždímal jsem slzy po kýblech.Ale ani trošku se za to nestydím.Překrásný a upřímný film. ()

zubrik66

Hodnotím veľmi vysoko, som psíčkar a sám viem, čo to znamená láska v podaní psíka. Pes ide vždy na 100%, bez nich je život oveľa prázdnejší. ()

PATWIST

Film išiel v TV približne týždeň potom čo ma opustil môj pes Hera :-( Dosť dobrý film, ktorý zobrazuje lásku psa k človeku. Odporúčam aj oroginálnu verziu Verný pes Čiko (1987). ()