Mentalista

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (více)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiální text distributora)

pantokrator

Kterýkoli díl může být zábavný, ale po nějakém čase začně krutě otravovat stále opakované schéma: Patrikovi kolegové jsou zase a znovu zaskočeni tím, že měl pravdu. A Robin Tunney se imrvére ksichtí jako zapařená píča. ()

Senátor

Už vím kdo je Rudý John - osoba ze Studia Barrandov odpovědná za přeobsazení dabingu pro šestou a sedmou řadu. Této osobě se podařilo zabít všechny charaktery najednou. ()

Vencelides odpad!

Mysteriozní velesračka,velmi špatné.Překvapuje mne co blbých lidí žije na planetě ale nemůžou za to,jen mají prostě vymletý mozek z TV. ()

TragyCZ

Patricka Janea a jeho důmyslné psychologické hry jsem sledoval už jako dítě, tehdy jen náhodně na TV Nova a k pořádnému a chronologickému sledování jsem se dostal až o několik let později, kdy mi tento starý známý padl do oka o mnoho víc. Mám slabost pro díla, kde je vyzdvyhován intelekt nad fyzickou zdatnost a přesně o tom je Mentalista. Uznávám, že jednotlivé případy často nejsou příliš zajímavé, ale tady jde především o hlavní postavu, která je dle mého prostě dokonalá. Trocha cynismu smíšená s upřímností a nadsázkou udává rozpoložení celého seriálu, tudíž se člověk sem tam zasměje, sem tam zamyslí... Přijde mi, že Patrick Jane vlastně nastavuje celé společnosti zrcadlo právě díky té své upřímnosti a nadlidskému ovládání psychologie. Minutáž přesně vyhovuje mým požadavkům. 40 minut je tak akorát, abych se večer po práci mohl na chvíli uvolnit, zároveň se nezačal nudit a neztratil příliš mnoho času. Viděl jsem všechny díly a rád je sleduji i znovu. Vřele doporučuji :) ()

agi

Vždycky jsem Mentalistu vnímala jako „podřadný“ seriál z Novy. Pak jsem ale dala na názor kamarádky a poté, co jsem viděla první díl, jsem se do tohoto seriálu naprosto zamilovala. Není to obyčejná kriminálka, kde je vše vyřešeno díky technologii a databázím policie, která vraha na konci dílu najde, a pak se to samé děje vlastně v každém dílu, bez nějakého děje hlavních postav. Ano, i skoro v každém díle Mentalisty je vrah, kterého na konci chytí, ale to díky psychologickým a mentalistickým technikám Patricka Jana, což dělá seriál hned zajímavějším. Také v průběhu seriálu můžeme pozorovat, jak se snaží dopadnout vraha své ženy a dcery a plánuje pomstu. Mi osobně přijde Patrick Jane jako jedna z nejzajímavějších postav, která byla kdy stvořena a Simon Baker se této role ujal naprosto perfektně. Co je na tomto seriálu ještě super? Zastupuje hned několik žánrů. Řekla bych, že si v tom každý najde to své – snad každý díl je humorný, připomíná komedii, objevuje se tu ale také láska a drama, ale zároveň některé díly připomínají vážný thriller. Dle mojí recenze lze opravdu vidět, že tento seriál patří mezi mé nejoblíbenější (ne-li úplně ten nejlepší), takže mu určitě dejte šanci, po pár dílech si ho určitě zamilujete! ()

Lunalilith

Jeden k nejoblíbenějších seriálů,ke kterému se ráda vracím. Má to myšlenku,je to vtipné a Simonovo charisma je v seriálu skvělé. ()