Zvířecí rekordmani

• Česko Největší extrémy (více)
Nový Zéland / USA, 2002, 56x60 min

Adam Harrington (vypravěč)

Dokumentárny seriál predstaví v každej epizóde desať zvierat tvoriacich elitu vo svojej kategórii. Môžeme sa tak zoznámiť s najrýchlejšími, najsilnejšími zvieratami či zvieratami s najlepším sluchom alebo zrakom. Schopnosti zvieracích rekordérov sú zároveň porovnávané so schopnosťami ľudí. (beso74)

Rýža

Jako zooložka si lebedím, ne zrovna dokumentární dokument, ale pokaždý nemusí být dokument ala David Attenborough lezoucí po stromě, rochnící se mezi vorvani a nebo požírající mravence, navíc vybrat si ke zpracování zrovna špeky živočišné říše byl nápad za všecky prachy, tohle mě zkrátka baví...a zdaleka nejsem sama. ()

lemonova

Tento seriál som videla veľmi dávno, ale spomínam si, že ma neuveriteľne bavil. Predstaviť zvieratá prostredníctvom ich mimoriadnych vlastností a schopností bol originálny a svieži nápad. ()

Kadas97

Vždy čakám aká potvora bude rekordman a často ma to veľmi prekvapí. Kto by bol povedal, že prasa je nasmradlavejšie na dvore. 7 z 10 ()

R4D0

Mám snáď písať fakt že dokument sa perfektne vydaril? Asi nie každopádne s môjho hľadiska má u mňa dokument čistých päť hviezd prečo? Jedinečné kvalitné spracovanie, originálne príklady vyriešené počítačovou grafikou, a samotné fakty všetko ide ruka v ruke a je len radosť sa pozerať na každý diel i keď by som privítal aj viac dielov...Ale ako som už povedal bez akých koľvek zábran a úvah pekných päť. ()

Colour

Človek si veci oveľa ľahšie zapamätá, keď sú mu ponúkané zábavnou formou. Veľa informácií si doteraz pamätám len vďaka tomuto seriálu. Avšak nekonečné odpočítavanie a častokrát zbytočné rebríčky tomuto seriálu uberajú na kvalite. ()

liberita

Výborný prírodopisný seriál, z ktorého sa možno dozvedieť množstvo nových a zaujímavých informácií. Navyše je veľmi originálne spracovaný, pretože každý diel je vlastne Top Ten rebríčkom tých naj zvierat v najrôznejších kategóriách. Okrem toho sa zábery zvierat prelínajú s počítačovou animáciou ukazujúcou, ako by vyzeral človek, ak by disponoval podobnými zvieracími schopnosťami a zábermi zo starých hororov, v ktorých sú zvieratá zobrazované pre svoje odlišnosti ako monštrá strašiace a jediace ľudí. To všetko spolu so zmyslom pre dramatičnosť a prenechaním miesta na fantáziu diváka, ktorý môže tipovať, čo ďalšie sa na nasledujúcom mieste objaví, vytvára podľa mňa jeden z najlepších a stále vysielaných dokumentov na našich staniciach. ()

Cashville

Pekné spracovanie, ktoré dokáže upútať. Kedysi som si sobotné ráno nevedel predstaviť bez tohto dokumentárneho seriálu. Dokonca aj po rokoch si čas od času rád pozriem nejaký diel. ()

ali-n

Tento seriál sledujem už dlhšie a i keď postupne začínajú opakovať staršie diely, nikdy si ho nenechám ujsť. Nejdem sa nad ním ako milovník prírody rozplývať, musím ale napísať, že je naozaj fantastický, nabitý informáciami, ktoré podľa mňa musia nadchnúť každého. Desiatky sú možno zostavené viac-menej subjektívne, skutočne ale odzrkadľujú to naj z celosvetovej fauny. Opätovné opakovanie rebríčka je zrejme venované tým, ktorí prídu neskoršie :-), opakovanie je ale aj kohosi matka, nie? MOJE NAJ - Zoologické fakty sú popretkávané zábermi z hororovej old-school, z prekonávania rôznych ľudských rekordov a hraníc, či neuveriteľnými príbehmi zo života. Moje naj ale začína v momente, keď zaznie: „Predstavte si, že ...“ Až tam vám dôjde, že sme len samozvanými pánmi sveta. ()

elanista1

Dokumentarnou formou natoceny serial, ktory ma silno naucnu povahu. Preratavanie zvieracich schopnosti ako by vyzerali na cloveku je asi najzaujimavejsou castou tohto celeho. ()

muti

skvely prirodopisny dokument, ktory sa v kazdej casti zaobera jednou vlastnostou zvierat a zostavuje top 10. rovnake zabery som spoznal neskor v dokumente One Life ()

DZOUKR

Každý žebříček jsem si poctivě zapisovala a nevadilo mi ani když jsem nějaký díl viděla víckrát. Navíc krásná srovnání s lidským světem. Nejlepší dokumentární seriál o zvířatech! ()

Matth

Veľmi zaujímavo spracovaný dokument obohatené o vhodné scény zo starých filmov, poprípade o počítačové animácie. ()

Pukancek

Nezaradila by som to ku klasickým seriálom, aké vídame normálne v televízii, no napriek tomu je perfektný, náučný.. bezchybný. Veľmi sa mi páči, že tu môžeme vidieť porovnanie človek-zviera. odlišnosti i spoločné znaky. Ja osobne sa pri tomto seriáli dokážem veľmi veľa naučiť :) Pre mňa je to fascinujúci spôsob ako obohatiť svoje vedomosti o svet, v ktorom žijeme. ()

martan1

Tím že autoři tento dokument pojali jako seriál o rekordech ze zvířecí říše, z něho učinili jeden z nejzajímavějších dokumentů o zvířatech. ()

Lukoh

Niektoré informácie v dokumente sú naozaj poučné, no zdĺhavé a hlavne absolútne nevkusné podávanie prirovnaní ho tlačí hlboko smerom dolu. ()

Doktor_Zeus

Které zvíře umí předvídat i 6 měsíců dopředu?Které je zaručeně nejpodivnější, nebo třeba nejnechutnější?Díky za to a jen více podobných dokumentů! ()

Sadova302b50

Pokaždé, když na seriál natrefím, dozvím se něco zajímavého, krásná je snaha o přirovnání daného jevu k člověku, takže za to kladné hodnocení. Na druhou stranu, umělá dramatičnost seriálu nesvědčí, zrovnatak by šlo každou epizodu o deset minut zkrátit. 3,5* a 70% ()