Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

subic

Film od jednoho z režisérů Hanebných panchartů (2009). Původní Přání smrti mě teda úplně minulo, resp. první díl jsem nějak strpěl a ty další už jsem ani nevyhledával, Bronson mi nikdy moc neseděl. Proto nebudu srovnávat. To podstatné je, že můj oblíbený Brůs Wiliž má oholenou hlavu, nakoupí si spoustu zbraní a munice a začne ze sebe dělat mstitele. A nutno říct, že je to rázem ten starý dobrý Brůs Wiliž. 7/10 ()

Chromeskull

Super filmeček,ještě že jsme nakonec s tátou vyrazili do kina.Fakt to stálo za to,Bruce Willis u mě po dlouhý době zabodoval!Výborná podívaná!Eli Roth nezklame.Snad bude dvojka.80% ()

heavy66

Bear Jew is back in black! Konečně zase jednou nekorektní zábavný akčňák, i když jich mohl Kersey klidně pobít víc! ()

waltosin

Bruce začíná jako doktor, ale jestli sechce pomstít musí ze sebe udělat elitního zabijáka, o žádny trhák se sice nejedná, pořád je to lepší než poslední zpackaná smrtonosná past. 55% ()

Maxa123

Za mě dobrý. Bruce Willis byl výborný, tyhle role mu opravdu sedí. Skvělá hudba i ostatní herci. Sem tam něco trochu haprovalo, ale jinak jsem se celou dobu výborně bavil. Není to vyloženě úchvatný až na 5 hvězd, ale pokud se večer budete nudit a máte rádi Bruce Willise a filmy u kterých není třeba příliš uvažovat, tak vám toto moc rád doporučím. ()

Jadro

Škoda lacného začiatku a trhavého dostávania sa do pohybu, no potom od nájdených hodiniek veľké prekvapenie... ()

route60

Od Eliho Rotha nikdy nelze čekat nic světoborného a Přáni smrti je toho příkladem ale také je to první film který se dá hodnotit slušně ono vzít si příklad z takové legendy s CH. Bronsonem není nic jednoduchého, Willis se alespoň snaží nenudit v roli doktora ale i tak se jedná o film který zapadne do prachu historie. 60% s odřenýma ušima. ()

Jack_Henkel

Remake no, nic moc nového proti originálu, novinka snad jen z dnešní doby využití YouTube a mobilů, akorát malá a pro mě dost slyšitelná chybička v dabingu, kdy doktor Kersey vyslovil MJ jako emdží . ()

Plaque

Doktor House pekne willisoval chicagské podsvetie. A to je tak všetko. Ostatné bola v podstate len vata a miestami neuveriteľná vata. Ale to akčnenie pána doktora predsa len vytiahlo recyklovaný príbeh na priemerné pozície, takže oukej, k večeri cez týždeň to v pohode stačilo. ()

DonBraso

Konečně Willis na správným místě.Nemá cenu vymýšlet zbytečný scénáristický novinky a stačí se držet na vlně,která vlastně pořád funguje.Ano,to Eli Roth konečně naservíroval.Až film vypadá na dobrý průměr,tak Bruce tu měl konečně roličku,která měla smysl a jako doktora jsem ho tedy ještě neviděl.75% ()

solisoli

Otrepané s obohraným starým páprdom, ktorý sa svojou mentalitou a zjavom, ani trochu nehodí, ani do jedného povedomia deju, ktorý je nápodobou už toľkých príbehov z minulosti, že to až bolí. Keby k nemu aspoň priradili nejakú škratu ku nemu hodiacu sa, aby to s ním ladilo. Ťažké to ale, takú herečku niekde vyhrabať. Hotové utrpenie na to pozerať. ()

Pitryx

hnusná hudba+++Bohužel ani na podruhé jsem neodhalil, jak dopadl onen taxikář, který to způsobil, a ani kdo byl onen borec na konci v tom výtahu. Mínus za zbytečný monolog. Trošku zdlouhavější úvod, ale pak už se to nese v duchu prvního snímku s panem Bronsonem. Zde to máme ještě okořeněno několika splatterovými okamžiky. *** A PŮL ()

honzic

Trochu přehnaný a scénáristicky přeplácaný film, který ale neurazí poměrně dobrou podívanou a dějem. Hodnocení: 60 % ()

blondboss

Bruce Willis je moja šálka kávy a preto nepohrdnem žiadnym filmom, v ktorom sa on objaví. Death Wish je síce remake, do ktorého mi Bruce veľmi nesedel aj vzhľadom na charakter postavy, ale každopádne ja som sa celkom fajn bavil a užíval som si drsňácke výrazy, na aké som v jeho podaní bol vždy zvyknutý, bez ohľadu na stupiditu scenára. V porovnaní s pôvodným Bronsonovým filmom je to určite o niečo výživnejšie, ale v rámci žánru je to len priemer. 55 % ()

PamelaJJK

Přímočaré, akční, nekomplikované, přesně jak jsem čekal. Je to jízda bez zbytečných objížděk, zastávek a (nedej bože) rádoby zkratek. Hned na začátku vás chytí Willisovo charisma a v akční atmosféře žalu a spravedlivé odplaty jedete na plný plyn do cíle. Spolujezdce vám dělá i skvělá muzika. V podstatě je od začátku jasné, kterak Přání smrti dopadne a stejně to vůbec nevadí. Příjemná, nepřehnaná akční jízda s tahem na branku, kdy není třeba příliš přemýšlet a komplikovat si sledování čtením mezi řádky. Troufnu si tvrdit, že je to nestupidní oddychovka, navíc velice příjemně obsazená, u které jsem se ani chvilku nenudil. Tak proč to komplikovat a nedat plný počet? ()