TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Bezmenny

Na viac sa to u mňa nevyšplhalo. Oceňujem inovátorstvo, novú myšlienku. Dej bol, bohužiaľ, predvídateľný. A zas, niektoré okamihy dýchali neúplnosťou. Asi v skratke - treba si to pozrieť, aby bol človek v obraze, ale mne to určite stačilo len raz. ()

Suzie1

Když se na to díváte v kině, je ten pocit ze všech těch neonů a světýlek totálně dechberoucí a velkolepý. Tak moc, že jsem tim byla dost dlouho zaslepená. Ale vidět to za bílýho dne někde na počítači, asi to zase tak boží neni. Asi. ()

0811

Jsem v rozpacích, Tron Legacy je geniální vjemová událost. Nádherná tříbarevná vizualizace a choreografie akčních scén, naprosto přesně fungující prostředí, velmi sexy future design a příjemná, lehká kýčovitost digitálního světa. Nádhera. Hudebně si nedovedu představit lepší doprovod než Daft Punk. Další příblížení se kategorii "lepší než život". Mohlo se tedy něco nepodařit? Bohužel ano, a to v měřítku, které nutí bolestně vystřízlivět. Neuvěřitelně hloupé, neprogresivní dějové klišé, předvídatelnost téměř každé scény a jakákoliv absence napětí. Naprosto tragickým zážitkem je Sam Flynn (Garrett Hedlund), nudná a umělá postava zahraná hercem bez atmosféry a hrozná animace obličeje mladého Kevina Flynna, respektive Clua (Jeff Bridges). Tron Legacy dokazuje téměř nemožnou věc, naprosto znehodnotit omračující potenciál filmu a spojit genialitu s kreténstvím. ()

LetztesBiest

Hrozně nevyužitý potencionál a dost nevyrovnaný film. Moc pěkně se na to kouká, nápad fajn, hudba skvělá (sice jsem čekal víc nářezovek ve stylu Derezzed, ale stěžovat si nemůžu, jelikož hudební doprovod ke scénám vždy skvěle sedl), triky pěkné, Quorra nádherná, ale logika jako by si dala dovolenou ... něco je vyloženě do očí bijící, něco se dá přehlédnout, ale ještě před shlédnutím jsem viděl tuto recenzi http://www.youtube.com/watch?v=fY6JOphu_s4 , která na všechny logické kiksy ve filmu upozorňuje a já nemůžu jinak, než dát autorovi recenze za pravdu - ten film (či spíš hlavně Cluovo počínání) prostě nemá smysl. Dál mi hrozně vadilo (což je asi hlavně můj problém), že ačkoli má film v názvu jméno Tron, tak se tam Tron téměř nevyskytuje ... není to logická chyba, ale já si postavu Trona v jedničce prostě oblíbil a tady mi dost chyběl, nemůžu si pomoct. A ač jsem si teď trochu zanadával, tak musím říct, že to rozhodně není úplně špatné. Jak jsem říkal, kouká se na to pěkně, film nenudí, celkem ubíhá, děj má spád ... v kině jsem nebyl, ale věřím, že i přes zápory filmu by to byl zážitek. Pokud stejně jako já nelpíte na postavě Trona (nebo jste původního Trona ani neviděli), vypnete a odpustíte filmu nelogičnost a budete se soustředit hlavně na audiovizuální stránku, tak máte šanci si ho užít. Právě za tu audiovizuální stránku jsem byl v pokušení dát 4*, ale za skoro-absenci mé oblíbené postavy dám jen 3* Hlavní škodou je to, že se z pokračování Trona zkrátka dalo vymáčknout mnohem víc. ()

Arcipes

Tuším, že málokdo z autorů Trona měl vyšší ambice než udělat audiovizuálně dokonalý a dějově velmi omezený a jednoduchý film. Všechno funguje jak má, herci hrají jak mají, Olivia Wilde je krásná, Bridges charismatický, Sheen stylově úchylný a Hedlund... mladý. 3/5 ()

datos

Tak tenhle film je pro mě absolutním překvapením a vyvoval ve mě pocity nadšení. Tron si zaslouží velkou uctu a obdiv mezi sci-fi filmama. Jeho originalita vizualniho světa je do detailu propracovana a excelentne vymyšlená. Děj je napínavý a velice zajímavý. O akci neni nouze a efekty jsou třešničkou na dortu, ale jednoznačně největší plus filmu je soundtrack od daft Punk. Když několik lidí Tron srovnává s filmem Matrix, tak si to dovolím i já. Pro mě je svět v Tron: Legacy zábavnější, srozumitelnější a divák se do toho půvabu nového prostředí cítí více vlákán a užívá si to ze vším všudy. ()

Lukaso1

To byly vizuální orgie a to doslova. Po letech opravdu zajímavá podívaná v žánru sci-fi, sám se divím proč se snímek v kinech nezaplatil. Kvalita je opravdu vysoká na to že to bylo 3D na které jsem koukal standardně ve 2D tak žádné laciné 3D efekty (které vyjdou bez 3D efektu dost na prázdno), proste řemeslně dokonalá práce. Hudba další špička, snímku dala opravdu hodně. Na konec si dovolím poznamenat animovaný obličej Jeffa Bridgese, byl opravdu vynikající, ze začátku mě trošku vadil, ale pak jsem si zvykl a u toho si vzpomněl na Arniho v Terminátor Salvation, ten byl proti Tronovy jako 100 let za opicema. Jestli nám ta animace půjde takhle do předu, tak nám ty herci už nezestárnout. Jednoznačně doporučuji, opravdu povedené sci-fi! ()

web-dat

Mám z toho rozporuplné pocity ... po 1 díle ... http://www.csfd.cz/film/11007-tron/ .... jsem čekal víc. A co bolí nejvíce je 1) absolutně nevyužitá postava TRONa 2) nejdelší nudná scéna od 1:18 - 1:26 (kdy jsem stihl 2x usnout) ... jediné co to zachraňuje jsou efekty. Ty jsou špičkové, ale ten děj. a jen 1 závod na motorkách ... to je málo !!! :-( Po Počátku, Terminátorovi 4, je toto další VELKÉ zklamání !!! ()

Martini98

Zacal jsem - Tron 1 a pokračoval Tron 2 ve stejný den a zanechali ve me opravdu skvely dojem. Muzu rict ze dvojka prekonala jednicku! ()

.killer.

Od tohoto snímku jsem nečekal nic, protože jsem ho vlastně ani původně vidět nechtěl. Bohužel se stalo. Dvě hodiny se tu v podstatě neděje nic. Není tu žádná pořádná zápletka, ani nic, co by film v poslední minutě vytáhlo nahoru. Vizuálně zajímavé dílko, které ale už nic víc nenabídne. ()

PavelH

film jako takový tak na dvě a půl hvězdičky. Neurazí, ale nenadchne. Půl hvězdy ale dávám za výborný soundtrack. Scéna s Daft Punk v klubu mě fakt dostala :)) ()

nicneznam

Další audiovizuální orgastické orgie, další gladiátorský boj za svobodu, tentokrát v digitální neonové aréně, s motorkami, disky, letadélky, špatně naprogramovanými programy a nepříliš fajn naprogramovaným scénářem. Ale co, další jednoduchá fajnovka, která si bude dobře rozumět s prachem, který na ní bude usedat a čekat, jestli si jí bude chtít někdy uživatel ochutnat znova. Pokud už na trhu nejsou/nebudou daleko lepší kousky, které k neonům přidají i něco navíc. Pocit ani ne záporný, ani kladný. U takových filmů žádná novinka, ale není to dobrá vizitka. ()

jitullaa

Digitální pohádka o digitálním království, kde digitální princ z království reálného světa spolu s princeznou z království za devatero terabyty chtějí zachránit stvořitele toho všeho, jenž věří, že se vše dá změnit větou "Je mi to líto." Zmíněné království sužuje diktatura "té špatné" poloviny stvořitele posedlé pojmem dokonalosti. Ač se to nezdá film má solidní filosofické myšlenky (obzvláště v pasážích polemizujících o tom,co je to dokonalost, těch je ale jako šafránu) a není tak plytký, jak to napoprvé vypadá. Scénář je čitelný a klasický, hlavním motorem je vztah otce a syna, kterému bohužel chybí jakékoli emoce, nezachrání to ani kratičké flashbacky v samotném závěru. Sam Flynn je jako zázračné dítě, na nic se neptá a improvizuje. Vizuální stránka filmu je propracovaná do nejmenších detailů - tváře programů bez výrazu, design uniforem, dopravní prostředky, světelné paprsky, disky... Film jako celek působí celistvě a statečně překonává všechny překážky na cestě k závěrečným titulkům. Mohl by však jít více do hloubky. ()

Uter123

Doteraz nechápem ako sa Tron mohol vyhnúť aspoň nominácii na oscara za hudbu, alebo efekty. Ved práve to ho robilo netradičným od všetkých tých ostatných filmov, pokiaľ nezačali herci hovoriť. Naozaj ten scenár vám kope do mozgu a takmer pri každom rozhovore som trpol, ale to tak vše. Herci boli fajn, hlavne Olivia ktorá mi naozaj učarila a Jeff old-school ako vždy kvalitka. Príbeh nebol vyložene zlý, vlastne bol aj dobrý len tie už vyššie spomenuté dialogy ho trošku zhovadili.Hod-7,7 ()

renoarko

Ako už bolo v komentároch spomínané, jedná sa o vizuálny orgazmus pre divákov. Do príchodu Olivie Wilde a Garettovho tatku som sa však trošku nudila, neskôr to už však bolo v pohode. Príbeh celkom zaujal, hudba bola perfektná - Daft Punk, že wooow :) Nebolo to vyslovene zlé, ale do dokonalosti mi dačo chýba (no áno, dokonalosť sa nedá dosiahnuť, ak ste sledovali film pozorne, dakto tu taký frk hodil! :D). Trochu strojovo chladný film, len čo je pravda. ()

Haloo5

Po druhom (pôvodne nechcenom) zhliadnutí som si nakoniec priznal, že 3 hviezdičky nestačia... Pôvodne boli jedna za hudbu, jedna za bojové scény a jedna za neskutočne prepracované prostredie a efekty.... Teraz pridávam ďalšiu. Za všetky drobnosti, ktoré som si na prvý krát nevšimol a teraz ma dostali + hudbu som tiež nedocenil ()

Jacccob

Pár nudných scén tam bylo a potenciál a nápad neni až tak využitý, třeba ty disky by mohly být líp pojatý, ale celkově je to pěkný film, zejména z Bridges se zde předvedl a šel z něj respekt. Povedené!! :) ()

Weyden

„Co bych měl vlastně dělat?“ - „Přežít.“ Co si budeme povídat, nebýt geniální elektronické hudby od Daft Punk, TRON: Legacy 3D by byl v databázi od červené barvy na míle vzdálený. Sice jsou všechny ty kulisy, kostýmy a efekty neskutečně propracované a potěší obsazení mentora Jeffa Bridgese, kočky Olivie Wilde a namaškařeného Michaela Sheena tak, že jsem jej napoprvé ani nepoznal, jenže kvalita obsahu bohužel zdaleka neodpovídá kvalitě formy. Kvůli tomu jsem měl ve finále filmu asi takový zájem o dění na plátně, jako tomu bývá u „perel“ typu G. I. Joe Stephena Sommerse a podobných kouscích. 7/10 ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi