TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Kubasino

Další 3D film v mé divácké sbírce. Ovšem srovnávat Avatara a TRON: Legacy je samozřejmě nesmysl. Dají se zde ale nalézt důvody, proč u mě Avatar skončil s jednou hvězdičkou a TRON se čtyřmi. Je to jednoduché. Nedá se říct, že by TRON měl nějaký megapříběh, ale alespoň se netopí v megaklišé. Navíc vizuální stránka v kombinaci s úchvatnou hudbou Daft Punk dotváří unikátní dojem, které mi neuvěřitelně uchvátil. To se mi u Avatara nestalo. Přesto mi to nedalo na plný počet hvězdiček. Nejspíš kvůli tomu, že mi v hlavě vrtaly některé věci, které se mi zdály nedotažené. Je to můj subjektivní dojem, ale říkal jsem si, že se s virtuálním světem podle představ Kevina Flynna dalo trochu více pohrát. Jestli nebyl tak trochu "suchý", ale jak říkam, je to jen můj dojem. Přesto musím TRON: Legacy doporučit jako skvělý snímek, který má jen pár nevychataných mušek. ()

pavont

Dostal som vsetko co som cakal a este o 100% viac a hoci urcite sa nebude pacit vsetkym, mne sa trafil presne do noty. Od technickych veci, cez hudbu budovany dej az po hercov. Michael Sheen je bozsky. Ano tento zakusok bol eno-nuno. ()

h.madlenka

Skvost. Nevadí, jestli vás vůbec neberou komiksy ani počítačové hry a jestli jste neviděli původní film. Bude vám běhat mráz po zádech prakticky po celé dvě hodiny. Tron: Legacy má všechno, co by současný film mít měl: příběh, neuvěřitelné akční scény a výbornou hudbu. Ani na chvíli vás nenechá vydechnout, stupňuje napětí a vyvrcholí strhujícím způsobem. Už teď je z něj fenomén. 15-01-2011 ()

Diegog4

tedy přiznám se k jedné věci už u původního dílu jsem nechápal proč se to jmenuje tron jinak hvězdy dolu za zápletku extrémě suchá a jednoduchá ()

jarkor

"skvělý video klip"...efekty nejlepší v tomhle roce(2010)....při některých scénách doplněné skvělou kulervoucí hudbou mě i mrazilo.... že to stálo 170mil.dolarů.mě přišlo strašně moc před shlédnutím,ale potom co jsem to viděl,jsem si říkal že to bylo ještě levné....když jsem viděl první trailer(tady na ČSFD),tak jsem říkal že to má skvělý efekty,ale ten trailer je úplně něco jiného než film,tam je kvalita úplně na jiný úrovni....(hodnocení půjde dolu,protože scénář je nic moc,ale teď jsem ovlivněn jen vizualizaci snímku)..na tento film jedině do IMAXU!!!!:) ()

hAldarion

Při srovnání např. s Avatarem je Tron: Legacy jen hezká podívaná, bez větší hloubky s plochými charaktery a mizerným scénářem, kterou mi stačilo vidět jednou. 57% ()

Glowlady

Co se týče samotného příběhu, tak bych hodnotila určitě méně, ale musím říct, že mě hodně dostalo 3D zpracování tohoto filmu. Úžasně udělané efekty, plné barev a super hudba, neboli: z kina jsem si odnášela super zážitek. Nedokážu nyní říct, jak na mě bude působit, až někdy kouknu na tento film v 2D (hlavně kvůli samotnému příběhu, který mě nějak zvlášť nenadchl - a to jsem předtím zkoukla TRONa "1", abych byla v obraze), ale nyní hodnotím 70%. ()

michalkop

Tron Legacy je filmem, který je po své obsahové stránce i co se týče originality hluboko za svým předchůdcem, Tronem. Jediné, co ho z této šedi vytahuje, je jeho působivé vizuální ztvárnění. Přímo vizuální orgie, ...které si původní film nemohl v době svého vzniku dovolit. Dialogy nejsou také nijak světoborné, ale chvílemi pobaví. Ačkoliv se zdá, že film má, velice primitivní zápletku, tak tomu tak naštěstí není – ve filmu je pár zvratů, které vyvádí z rovnováhy původní přímočaré schéma. Na dnešní úroveň tvorby se ale i tak jedná o nadprůměrný kousek. ()

numan

Pořád přemýšlím, jestli tahle vizuální orgie přináší něco víc, než právě jen vyhoněný vizuál. Občas jsem měl silný pocit, že musím sledovat, jak někdo jiný hraje špičkově vytuněnou gamesu a já do toho nemůžu zasahovat, jen tupě zírat na světlocykly a světlojety. Příběh je slaboučký jak čaj z třikrát vymáchaného pytlíku, ale jako dlouhý videoklip je to celkem masakr. A Daft Punk jsou, zdá se, už skoro dospělí. Místy zní skoro jako Jean-Michel Jarre ve svém nejlepším období. ()

miromir

Dobre se nato koukalo, musim uznat neotrely napad, nenudil sem se snad ani vterinu , jeff Bridges byl jako vzdy skvely a soundtrack dost nadupany, ale citove se me to nijak zvlast nedotklo. 3+ ()

meatball

Kdo jiný mohl režírovat Tron: Legacy než právě Kosinski, skutečný vizuální fetišista. Ač se na to pěkně dívá a musím říct, že i scénář mohl být tisíckrát příšernější, stejně jako jeho předchůdce je snímek odsouzen k zapomenutí. ()

Pointed

Tak nějak pro mě nic moc zajímavý příběh plný "divných věcí". Téměř netřeba u snímku přemýšlet, protože by jste stejně nic nevymysleli. Nicméně efektivní atmosféra a všelijaké udělávky a efekty jsou skvělé. ()

(fun)tomas

Pre mňa je "TRON: Legacy" spolu so "Scott Pilgrim vs. the World" najinovatívnejším počinom roku 2010. A práve preto sa druhý tron môže javiť ako veľmi divný film. Divný však v tomto prípade nemusí nevyhnutne znamenať, že ide o zlý film. Naopak audiovizuálna stránka tohto blockbusteru spolu so špecifickými vedecko-fantastickými prvkami sľubuje ohromný zážitok, ale príbeh nie je natoľko do hĺbky prepracovaný a zaujímavý, aby som tento film zaradil do svojho top sci-fi rebríčka. ()

ragtime

Lahôdka pre oči. Čo sa týka dialógov, trošku to šušťanie papierov drie uši, ale koho to tu zaujíma? Audiovizuálne je to masaker. ()

zekon

Tak od tohoto filmu jsem čekal nějaký další trapný remake a nečekal zázrak. Nastala ovšem triková orgie s fantastickou hudbou a scénářem. Takhle to má vypadat když někdo chce navázat na něco starého dobrého a využít 3D. Skvělá práce. Sice to trošku zavánělo StarWars, ale to se dalo zkousnout. Nebýt toho že všichni umí kung fu (to mě dycky dokáže nas...) bylo by to za 5. ()

zurivymlok

Po zdejším nic moc hodnocení jsem zrušil plán jít na to do kina (tehdy bylo hodnocení kolem 65 %) a teď toho opravdu lituju. Vizuálně a hudebně se jedná opravdu o povedené dílo. Také režie byla na velmi slušné úrovni. Film mohl být opravdu bomba - jen ten příběh byl takový neslaný nemastný. Škoda - ostatní klape. /// S klidným svědomím mohu tento film zařadit mezi audiovizuálně jeden z nejpovedenějších snímků historie filmu, ale v celku to je jen průměrný film, který rychle omrzí a zapadne . ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi