TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

BlackTom

Rovnako nudné ako prvá časť, akurát efekty sa o dosť zlepšili a scenár nie je až taký deravý. Jeff Bridges je výborný ako vždy, len jeho digitálne dvojča je setsakramentsky nepodarené. Zápletka je fajn, ale roztiahnuť to na dve hodiny na úkor pár efektných súbojov? To nie, to ma nebaví. V podstate som sklamaný, čakal som od toho viac. ()

Dreadd

Vizuální stránka je naprosto dokonalá, s tím se režisér skutečně vymazlil. Hi-tech prostředí počítačového světa, od svítících obleků až po motorky a stíhačky je famózní. Do tohoto prostředí se samozřejmě skvěle hodí elektronická hudba a sáhnout po francouzské dvojce Daft Punk se tvůrcům rozhodně vyplatilo, soundtrack se hodně povedl (a to nejsem žádný velký příznivce tohoto žánru). O to větším zklamáním je tak dějová linka, která není příliš zajímavá, je poměrně neobsáhlá a celkově mě příběh nijak nestrhnul. Pokusy o epické momenty a zvučné proslovy jsou ve výsledku přinejmenším úsměvné. Z celé příběhové linie je opravdu zajímavá snad jen závěrečná konfrontace mezi CLUem a Kevinem. Kosinski se buď příliš zaměřil právě na audiovizuální stránku na úkor rozvíjení děje nebo je bohužel velmi průměrný vypravěč. A Olivii taky nemuseli zrovna sestříhat na mikádo. ()

voleman

Sice to níčím moc nepřekvapí, ale jako nenáročný audiovizuální zážitek je to dost dobré. Průměrná režie, herecké výkony a scénář by bez pěkného vizuálu a skvělé hudby za moc opravdu nestály. Na film se pěkně kouká a nuda při něm není, proto dávám pěkných 75% ()

Mafiapau

Objektivnějc jen tři až čtyři hvězdy, Daft Punk, M83 a vizualizace + Jeff Bridges to zachraňují, ale logika v tomto filmu (na fundamentální úrovni) není dosti výrazná, protože ISO výraz v roce 2010, promiňte, ale tohle je na mě moc. Je tu docela chyba že programy tu ani nemají personifikaci jako by to byl jenom nějakej offline pospywarovanej server když všichny hrajou gamesky (Což je. Je to Flynnův private offline server, takže to nakonec sedí - Navíc, tohle též dost vysvětluje TRON: Uprising). Tohle je ovšem jeden z těch případů, kdy sem vyvěsím moje subjektivnější hodnocení, jelikož ten film zbožňuju, je to audiovisuální skvost, a herci to po přehodnocení tahají dobře (+ v podstatě dvojrole Jeffa Bridgese) a pokaždý když tento film dokoukám, neodejdu od něj s pocitem nudy či nenaplnění po shlédnutí. Filmy je úžasně dynamický, a až na akci v báru Castora kde když si jí pustíte párkrát po sobě, uvidíte že tam dost chybí choreografie, kromě toho akce na výbornou. Vztahy postav v kombinaci se soundtrackem, a scénu ve stíhačkách považuji za milníky v kinematografii, nebojím se říct s podobnou kultovností jako Matrix Reloaded a Revolution - Bohužel TRONu: Legacy se nedostali tak velké ovace. Takže 5*. Kosinski to prostě umí. Je ale hodně špatný, že se chystá TRON trojka na 2025, a bude ho režírovat nějaký plifčak co dělá samé hoňkoblitky. PS. Jelikož film jsem viděl cca 120x (kolem 80 jsem to přestal počítat) a film umím takřka nazpaměť, mohu s jistotou výronovat, teda výrokovat, že film je rozhodně plný a většina věcí v něm je na správném místě. ()

Melios

Dvojka si z prvého dielu zobrala len to najlepšie a dotiahla to ešte ďalej. Škoda ,že sa nedočkám trojky :/ ()

KR4T4S

Tenhle film se asi zapíše do historie. Ale nejspíš ne tak, jak by chtěl... Myslím, že se stane ukázkovým filmem, který funguje jen ve 3Dkině. A nejspíš půjde o kasovní propadák. Přijde mi až příliš stylový (tak specifická audiovizuální stránka jen pro fajnšmekry) a pro "běžné" diváky dost mimózní. Proto poběžím do kina, protože nechci se na to podívat a přistihnout se jak lituju, že jsem nebyl na 3D verzi a že to by právě bylo jediný, co by mě na tom bavilo. Myslím si, že mám docela velký přehled ve film. historii, ale o TRONovi jsem v životě neslyšel, takže Legacy beru jako něco nového. Třináctka a Jeff moc lidí na sci-fi o počítačovo-videoherním světě do kina nepřitáhnou. Ale zase v tomhle případě se budu hrozně rád mýlit. více po 16.12.2010 ______ Zhlédnuto. 3D hodně dobré, stylizace vynikající, hudba od Daft Punk naprosto skvělá, příběh jednodušší. Bavil jsem se celé 2 hodiny. Příjemné překvapení v podobě Cilliana Murphyho, camea Daftů a nejlepší postava v podání Michaela Sheena. Akorát mám pár otázek k postavě Třináctky/Q: Opravdu je jen náhoda, že její nejoblíbenější kniha je od Julese Verna, když dalším filmem pro Walt Disney má být 20000 mil pod mořem od Davida Finchera? (povedený vtípek) A bude Q normálně stárnout? Jestli bude dvojka snad to zjistím. Ale moc tomu nevěřím - soudě dle počtu diváků v sále (den premiéry, první projekce a jen 15 lidí). Třeba to jinde ve světě bude trhák. V ČR nejspíš ne... Taky se moc těším na to, jak Daftům stoupne rázem popularita. 75% ()

vanderbart

CSFD předpremiéra - taková neonová 3D reklama - bohužel celkem nuda... Příběh nějak moc nepůsobí, nevím, jestli je to můj subjektivní dojem, ale od filmu jsem čekal mnohem víc. 3D je občas líbivé, ale ani to samo o sobě není k ničemu a ne vždy je jeho využití až tak potřeba. 5/10 PS ten herec v hlavní roli ať zůstane u jednoho cool obličeje a nezkouší nějaké emoce. Působí to totiž úplně opačně... PS2 - ten Bridgese "župan" chci :)) ()

Scicmon

Spíš asi napíšu co se mi nesedlo - film občas ztrácel tempo,občas nekteré hlášky vyznívaly dost uměle a neprvoplánově vtipně (docela škoda, hlavní protagonisté mi byli maximálně sympatičtí) dále technologie na zpracování postav byla podle mě dost nedotažená, omlazený Bridges mi připomínal něco z Beowulfa a ke konci filmu mě Grid přestával trochu bavit. Vychválil bych akční scény, pár vtipných dialogů, návrhy dopravních prostředků a určitě hudbu od Daft Punku. Osobně mě bude mrzet pokud film bude mít pod 70% - způsobí to pravděpodobně lidé co si stáhnou R5 rip z netu - film moc mimo kino nezapůsobí. ()

ZkuKol

Nejdražší komedie všech dob, žel bohu, ne pro pány od Disneyho (nejdražší asi jo, ale víte, co jsem myslel). Vizuál je povedený, občas vám dokonce polechtá pověstné panty od úst. Ale pak se začne vyprávět, povídat, hrát a ani příjemný Daft Punk nezakryje, jaká volovina se vám před očima odehrává. Sheen, Murphy a Hedlund jsou fakt mimo, navíc poslední mluví jak batman. Kosinsky umí zjevně jen s trikama (v předchozí tvorbě se u něj nemluvilo, natož vyprávělo), takže scénář od 4 a více lidí je peklo, deus ex machina, vteřinové zvraty charakterů, občas i nuda a pak jsou tu některé záběry do očí zúčastněných. Invalidita podání hlášek je už jen třešnička na dortu. Prostě můžete se smát, můžete kroutit hlavou, ale ani ve 3D vám to nepřijde jako dobrý film. S Avatarem vůbec nesrovnávejte a vychutnejte si práci dvorního kameramana Davida Finchera. V počítači se vede válka - v jednom nebo více?- tak nějak jde i o náš svět, ale je to stejně jedno, protože pak přijde Sheen a vy prostě nestačíte zírat... 40% ()

Yeosol

Pro někoho slabší film, pro mě vizuálně dokonalá, akcí nabitá jízda, při který jsem měl husí kůži po těle. Perfektní hudba Daft Punku i samotný ozvučení filmu bylo opravdu dokonalý a já si na tyto složky nemohu vůbec stěžovat. Na druhou stranu občasný mírně hloupoučký, zprofláklý dialogy a jednodušší scénář. To nic nemění na tom, že jsem se v kině dokonale bavil a ve 3D verzi to bylo prostě super. Plný počet hvězd. ()

Anticque

Jediné co mě drželo abych u toho filmu neusnul byla výborná hudba od Daft Punk. Tleskám hoši za super nabušenej hudební výkon a zdatně hudbě sekundovala i sexy Olivia Wilde. Dalším plusem bylo, že se mi chtělo od 30té minuty na záchod tak mě to drželo při životě a raději jsem nezamhouřil oko:) Světelné efekty ala Stars Wars. Ještě určitě za zmínku stojí hláškující Jeff Bridges, ale jeho klonovaný gjůmak dvojče bez života. Jestli se připravuje v budoucnu omladit nebo dokonce oživit herce digitálně je to sice zase blíže, ale ještě to chvilku potrvá, nemaj na to totiž ještě koule:) ()

Furciferka

** jsou málo, *** jsou moc, 2,5 * by bylo akorát. Vizuálně něco mezi Matrixem a Hvězdnýma válkama. Vzhledem k tomu, že to je téměř o ničem, tak je to až zbytečně moc dlouhý a tedy nudný. ()

blechy

Bože ten film mě totálně dostal. Celou dobu jsem v tom IMAXU seděl a koukal jak přikovanej. Sice nic moc 3D efekty, ale ten svět byl perfektně vymodelovanej. Fakt ... už aby to bylo na DVD je to perfektní podívaná. ()

The Viper

Jeff Bridges v úžasné dvojroli. Sympatický a skvěle akční Garrett Hedlund a jako třešnička na dortu sladká Olivia Wilde. Toto byl zatim můj největší a nejsenzačnější filmový zážitek z kina. Byl sem omámen a vtáhnut dovnitř. Je mi hrozně líto, že není nominován za kostými a vizální efekty + Jeff Bridges co by vedlejší role. ()

Luksa

Stejně jako první díl je nový TRON přímočarý film, který naplno útočí svými technickými přednostmi jako je propojení obrazu, zvuku a hudby do podmanivého celku. Samozřejmě naplno si film vychutnáte minimálně v kině nebo HD, jít do něčeho "nižšího" bych nedoporučoval. Nejslaběji na filmu působí první část v našem světě, než se hlavní hrdina prokouše do Gridu, pak už začíná dechberoucí akce a vizuání designérská přehlídka, a já byl v sedmém nebi. Nejsilnější je pak podle mně pasáž v baru, díky maniakálnímu zběsilému Sheenovi, nejzábavnější postavě z filmu. Na začátku trochu vadili digitální dvojníci, ale zvykl jsem si. Pro mě sympaticky nedokonalá, ale strhující jízda s podmanivou vizuální stránkou, soundtrackem roku a rajcovní Olivií Wilde... přesně můj šálek čaje. 100% ()

Lukoboss

Tenhle film je JENOM o efektech. A když říkám jenom (a ještě to graficky zvýrazním v textu), myslím to smrtelně vážně. Příběh je asi tak složitej, že by se dal popsat v několika krátkých větách, Olivia Wilde je moc krásná ženská, ale tady jí to fakt nesluší skoro vůbec a pak Jeff... Jeff Bridges jakožto postarší pán se strništěm a delšíma vlasama je vynikající, ale ta jeho omlazená digitální podoba drhne s každým dalším záběrem, ve kterým se objeví. Jak jsem zmínil na začátku, je to film pouze o efektech, takže ty tři hvězdy bohatě odpovídají... ()

Danula13

Vynikající vizuál virtuálního hi-tech světa, umocněný dokonalou hudbou. Na to se prostě nedá nejít do kina a pro fanoušky "starého" Trona je to takřka povinností. Ovšem filozofové, mudrci a hloubavci (nad nesmrtelností chrousta) nechť sedí doma a čekají, jejich oskarový čas v tomto případě ještě nenadešel. ()

BMAJTZ

U mě někde kolem průměru. Vizuální stránka byla sice pěkná. ale po logické stránce to naprosto propadlo a chaotičnost celého příběhu byla patrná snad úplně všude. Přestože nejsem fanouškem ani prvního dílu tak jeho jednoduchost dávala digitálnímu světu jistou jiskru, v tomhle světě jsem se prostě neorientoval a v tom množství té černé barvy jsem se dokonale ztrácel. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi