Reklama

Reklama

Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (452)

mcb 

všechny recenze uživatele

I když stokrát okopírujete jeden koncept, bude pořád stejně tak silný jako minule. Láska na dálku je nevyčerpatelné téma, které dokáže svou jednoduchou premisou vždy vydolovat to pravé emocionální rozpoložení. Milý Johne disponuje sympatickou ústřední dvojicí, chytlavými songy a bezvýchodnou situací a Hallstrom ji jako vždy dokáže přenést na plátno tak hřejivě a nenuceně jako z omalovánky. Ale jedná se o pozitivum, když víceméně ohlodává nejen svou předchozí (a lepší) tvorbu, ale i podobně zaškatulkované filmy, které jsou v podstatě naprosto o tom samém? ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nicholas Sparks je král kýčařů mezi ženskými romány a přesně takové jsou i jeho adaptace. Tuto alespoň trochu pozvedává vcelku schopná Amanda Seyfried, ale Channing Tatum zřejmě nedokáže pracovat s mimickými svaly ve svém obličeji a chodí celý film jako panák. Na papíře to může být asi méně otřesné, ačkoli ani tomu příliš nevěřím. Nevěrohodná přepálená historka s tolika slzopudnými vějičkami... ()

Reklama

oje 

všechny recenze uživatele

Jen a pouze romantická citovka, u které se nemusíte obávat, že nabídne víc než cukrování a lámání srdcí. Ani skutečnost, že Tatum je voják, nenechá nahlédnout do války na víc, než jen pár minut. Zato se ale prostřednictvím jeho postavy můžeme seznámit s dokonalostí samou. Je to tvrďák i citlivka zároveň, zábavný i vážný současně, milý a přesto rebel. Kdyby to slečnám přecijen nestačilo, ovládá rovněž bojová umění, ukáže se v uniformě a třešničkou na dortu je, že se stará o svého nemocného otce. Objektivně musím ale říct, že úplně hrozný to nebylo a i kluk to může přetrpět bez újmy. Výraznější šrámy na filmové duši to ale neudělá ani náhodou. Alternativou romantického příběhu je Zápisník jedné lásky. Alternativa: Notebook. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

Lehce nadprůměrná romantika s dobrým castingem, Ch. Tatum i A. Seyfried to výborně zahráli a to mě docela i překvapilo, každopádně to opravdu fungovalo tak, jak mělo. Líbil se mi i příběh s otcem. Pro zamilované hrdličky určitě supr volba do kina, vážně to nebylo špatné. Ale stejně si myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Nic extra mě tam nedojalo, i když to byl asi záměr filmu (a věřím, že se najdou i ti, které to zaručeně dojme, proto mě to rozporuplné hodnocení vůbec nepřekvapuje). Pro mě silnější 3*... ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Hrozne nudné, nezáživné, s plochými postavami a toľkým patetizmom, že by sa mohol aj týždeň v kuse predávať a stále by niečo zostalo. Čo s mňa týka, absolútne nechápem ľudí, čo idú dobrovoľne niekam za hranice do vojny, šíriť tú akože svoju demokraciu. A ešte aj byť na to hrdý. Je to hnus. A dramatické aj romantické scénky tiež vyzneli do stratena. 30/100 ()

Galerie (81)

Zajímavosti (13)

  • Postava Alana (R. Braeden Reed) je inšpirovaná synom autora predlohy Nicholasa Sparksa, ktorý trpí Aspergerovým syndrómom, formou autizmu. (Arsenal83)
  • Švédska vlajka, ktorú vidíme na základni v Afganistane, je poctou švédskemu filmovému režisérovi Lasse Hallströmovi. (Arsenal83)

Reklama

Reklama