Reklama

Reklama

Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (452)

mcb 

všechny recenze uživatele

I když stokrát okopírujete jeden koncept, bude pořád stejně tak silný jako minule. Láska na dálku je nevyčerpatelné téma, které dokáže svou jednoduchou premisou vždy vydolovat to pravé emocionální rozpoložení. Milý Johne disponuje sympatickou ústřední dvojicí, chytlavými songy a bezvýchodnou situací a Hallstrom ji jako vždy dokáže přenést na plátno tak hřejivě a nenuceně jako z omalovánky. Ale jedná se o pozitivum, když víceméně ohlodává nejen svou předchozí (a lepší) tvorbu, ale i podobně zaškatulkované filmy, které jsou v podstatě naprosto o tom samém? ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

Milý Lasse, nepředložil jsi nám nic nového pod Sluncem, prostě jen další tuctový snímek hrající na city (a že kapesníky v kině dokonce občas spouštěly kánon)... hořkosladký příběh, který už tak za týden s úspěchem zapomenu plus neokoukaná, ale taky neztotožnitelná ústřední dvojice... no moc se to nevyvedlo, ale kdo nečeká moc, dostane tak akorát... za soundtrack půl hvězdy nahoru. 60% ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Amandu Seyfried moc nemusím, z jejího kukuče mám noční můry. A tak jsem se zaměřil spíše na Channinga Tatuma a musím říci, že ten kluk se lepší s každým filmem. V Dear John předvádí zatím to nejlepší, co je od něj možno vidět. To však nic nemění na tom, že se k Amandě nehodí a chemii mezi hlavní dvojicí jsem po celých sto a osm minut hledal marně. Film nefunguje ani jako válečný, ani jako romantický. Drama je to obstojné, zejména když se do záběru dostane Richard Jenkins či Henry Thomas, těch je pro podobné filmy škoda (snad si jen zvedají sebevědomí s vědomím, že všechny hravě strčí do kapsy). Navíc se nedá čekat ani žádný velký zvrat, už samotný název vyzrazuje příliš mnoho (Dear John letter). Na rande je film nejspíš jako stvořený, jinak ale nevidím žádný jiný důvod si ho znovu pouštět. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Len tu tak sedíme, jeme a rozprávame, no nič nehovoríme. Aj toutu frázou, vyslovenou vo filme Johnom by sa dal snímok charakterizovať. Nemám problém s Tatumom, nemám problém s Amandou, s Jenkinsom už vôbec a ani náhodou s vojnovou či romantickou tematikou. Celá dejová línia s otcom a mincami bola dokonca skvelá. Tak prečo len 3*? Lebo zbytočné preťahovanie, naťahovanie a rozťahovanie nezaujímavých či zbytočných scén. Lebo slabý a odťažitý citový základ pre romantickú líniu. A nakoniec aj tých momentov z vojny mohlo byť predsa len viac. Navyše je film aj scenár plný dobre viditeľných chýb a prehmatov, ale aj záplavy klišé a trpí neustálym omieľaním sto ráz použitého. Teraz sa vám zasa môže zdať moje hodnotenie prehnané. Ja však verím, že sa pod obalom mučiacim nudou skrýva aspoň trochu dobrý film. Len je ho treba odtiaľ vykopať. Preto aspoň motivačné 3*. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Keď som videl tento film prvý krát s prepínaním radil som ho medzi svoje najlepšie romantické filmy aké som videl, bol som zlomený v láske, cítil som sa sám a bol som veľmi smutný a tento film ma akosi vtiahol a dal pocítiť, že som ten John, naviac Tatum je môj obľúbený herec, takže som sa rýchlejšie vcítil. Začína a prebieha to pekne na pláži, v samostatných domčekoch. Ide o jednoduchú lásku, keď chlapík upúta dievča, navzájom sú si sympatický, sú v podstate rovnaké tiché a romantické povahy, tak im stačia dva týždne, aby sa zaľúbili. Ich láska prebieha potom skôr listovou formou. Po nečakaných udalostiach sa všetko zmení. Ukazuje to, ako človek niekedy ďaleko od svojich milovaných na nich zabúda a keď sa vráti vyčíta si, čo robil. Akosi sa však tento film vyhol spod kontroly, lebo odlúčenie a lásku po rokoch spojili pre šťastný koniec na tvrdo urobenou chorobou iného partnera, páčila sa mi však tá následná anonymná pomoc. Tento film nie je o prázdnych konverzáciách, prežíva sa srdcom, je tichý, ale pritom srdce hovorí a spoznávanie sa prebieha skôr cez intímne listy. Mimochodom pekne sa tu poukazuje na to, ako dokážu zblbnúť ľudí klamstvom, či patriotizmom, aby slúžili v armáde a plnili záujmy mocnejších. Ľudia si neuvedomujú, že keby nebolo vojakov, museli by si účty vybavovať vládcovia ako kedysi v dávnych časoch ako vo filme Trója a neumierali by a nezabíjali sa pre pomstu dobrí a nevinní ľudia na oboch stranách. Takisto vojaci zranení pre lásku a s rôznymi duševnými poruchami, či duševne zranení sa vybíjali priamo v bojisku, ale tu John pochopí, že je vlastne len opracovávaná minca, pešiak v rukách americkej armády presne podľa potrieb na ktoré ho chcú použiť. Avšak následne sa nepochopiteľne vracia do vojny, čo akoby pošliapavalo samotný film, lebo si odporuje. Toto je príbeh o tichej láske dvoch sŕdc, kde nie je nič nové, ale vyžiari to úsmev a príjemný pocit. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (13)

  • Hodinky, ktoré nosí John (Channing Tatum) typu Suunto X9i, sú prvýkrát viditeľné v scénach z roku 2001, no začali sa vyrábať až v roku 2006. (Arsenal83)
  • Prakticky celý film se natáčel v okolí historického města Charleston v Jižní Karolíně. (Rosaviva)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno