Jezero smrti

J.Lajner

Ach ty děti, to je holt čirá radost. Trošku mě v úvodu sere hlavní mužský protagonista, který si od těch malých kriplů nechá vše líbit, což upřímně moc nechápu. Myslím tím především scénu na pláži. Nicméně pak se to opravdu rozjede a rázem tu máme solidní hardcore nářez, dokonale umocněný šokujícím závěrem! Jezero smrti je film odporný v každém jednotlivém aspektu a nekompromisním způsobem bezútěšný po celou dobu stopáže. Snímek připomíná horečnatou noční můru, která zvráceným způsobem znemožňuje hlavní hrdince dosáhnout aktu pomsty a zaslouženého vykoupení. Místo toho nabízí pouze nihilistické plivnutí do tváře, jež vrcholí v satirickém finálním zvratu, který naše poslední naděje rozmetá na kusy. Jezero smrti je dobře udělaný thriller s hororovými prvky. Je nemilosrdný, krajně extrémní a zneklidňující. Britský režisér James Watkins ví moc dobře jak v divácích vyvolat autentické pocity vzteku a frustrace. ()

lykan9

Jezero smrti je hustej hororovej thriller, který má jen trochu lehčí začátek, který však skvěle kompenzují herecké výkony Kelly Reilly a Michaela Fassbendera. Je tu dostatečně brutality, aniž by jí bylo až příliš moc a tvůrci se udrželi, aby se závěr neproměnil badass odplatu. Zároveň mě potěšil i samotný závěr, kdy jsem si přál pro celou partičku nějakou brutální smrt, ale po vstřebání jsem uznal, že takto je to reálnější. ()

NoFiction

Nechápu proč se ve filmu docela často vyskytuje stupidní nebo dokonce nelogické počínání hlavních herců. Celkový dojem je pro mne jakožto hororového příznivce pouze průměrný. ()

drackula

Dlho ma žiadny film takto dokonale neuzemnil. Pozvoľný úvod v ktorom si obľúbite sympatickú dvojicu a znenávidíte tú bandu arogantných hajzlíkov, dáva tušiť, že prúser visí vo vzduchu, avšak taký zbesilý nášup som naozaj nečakal. Pre ostrovné filmy tak typická chladná surovosť dostáva úplne iný rozmer a posúva svoje hranice o riadny kus vpred. Film nestráca ani na sekundu dynamiku, atmosféra neuveriteľne hustne každou sekundov a utrpenie hlavnej hrdinky som prežíval spolu s ňou. Ako som už spomínal záver ma dokonale uzemnil a mentálne na nejakú dobu úplne odrovnal. Niesom si istý či som ho teraz, deň po projekcii, už konečne rozdýchal. 100 % ()

Jacob23

Uff tvrdy terror z lesa..zneklidnujici.Samozrejme nelze prehlednou nelogicke chovani vetsiny zucastnenych ale u takovych filmu to byva jinak by to ani neslo poskladat ()

KASUGI

Co to jako mělo být? Cesta do hlubin nevychovaného dítěte? To upálení malého kluka bylo až tragicky absurdní a konec jakbysmet, aneb jak početná skupina dospělých lidí uvidí zakrvácenou zraněnou ženu kříčící o pomoc a místo zavolání sanitky a policie ji pěkně uvelebí v obýváčku a čistými hadříky ji ošetřuje tvářičku. Ó já jsem zapoměl, tohle je skutečné! Alarmující realita mladistvích! Mno v prvé řadě je to pičovina. EDIT: To, že se něco podobného z Eden Lake děje i ve skutečnosti není obhajoba na samoúčelné násilí. Natočím film jak dva židovští manželé skončí v koncentráku a po celou dobu filmu je tam budou mučit a znásilňovat, aby je nakonec pověsili a ze zábavy do nich stříleli. Před závěrečnýma titulkama ukážu jednoho z těch nácků jak příjde domů, pohladí synka a manželce dá pusu. A to bude rozuměj jako ta zneklidňující hloubka k zamyšlení...? Protože se taková zvěrsta za války děla ještě neznamená, že "můj" film bude bomba. Ano, minimálně 80% hororů a thrillerů nemá happy end, ale vždy je tam něco, malinký ždibec něčeho, co nám ukáže ,že jsme se nedívali zbytečně devadesát minut na trpící oběti. Ať už je to celkový nadhled, nadpřirozené prvky alá: je to jenom film, nebo alespoň zánik hlavního zdroje zla. Špatné konce jsou navíc mnohdy jen v náznacích, jakémsi rozjezdu, zbytek je ponechán na divákově fantazii. Tady nebylo nic z toho. Pustím si reálné video z rotten.com jak někoho rozmašíruje vlak a jsem na stejné obsahové úrovni jako u Eden Lake. ()

zigíš

toto asi nebude emo mládež, nereže do seba ale do starších spoluobčanov a james watkins nám to servíruje pekne na brutálno a kamerou neuhýba ...v rámci žánru nemóžem íst níž než jak som šel ()

Guzo

Nedávno jsem viděl The Strangers a neskutečně jsem se u toho nudil, proto jsem ani od Eden Lake nečekal nic moc zajímavého, ale... Vyklubal se z toho skvělý film. Jsem rád, že se nejedná o nějakou hollywoodskou slátaninu s hezounkem a prsatou blondýnkou v hlavních rolích, ale o opravdu realistický thriller po všech stránkách. Jenom doufam, že na takové parchanty nikdy nenarazim.. ()

Scar

Dobre natočený priemerný námet. Väčšinou to býva naopak, takže odporúčam. Je to naturalistické a zaujala ma aj herečka v hlavnej úlohe. Doteraz som ju nepoznal, ale vryla sa mi do pamäte. ()

homerr

Celkem povedený horor, po mě bohužel s předvídatelným koncem a nepochopitelným jednáním, hlavní hrdinky: POZOR SPOILER: kdy nesmyslně čeká celou noc v lese a nejde pro pomoc... ()

huli601

Veľmi ťažký a neprijemný horror pti ktorom som mal dosť nervy. Film sa mi poezral dosť zle.. ale presne tak to malo byť.. tieto typy filmov nejako veľmi neobľubujem no Eden Lake je výnimka. ()

greetchen

Hustý, hustý, hustý! Ten film byl tak dobře udělanej, že se mi z něj chtělo blejt. Výborné drama, obzvlášť v kontextu toho, že podobné příběhy frackovitých výrostků se fakt dějí. Mrazí mě z toho ještě teď. ()

Ravi

Každých deset minut jsem párkrát zakroutil hlavou, protože jsem nechápal, jak tahle syrová show může někoho tolik bavit. Jedna pitomost za druhou, jeden samoúčel vedle druhého (děti, které 2 noci nikdo z domu nehledá :-O nebo pár prchající nocí lesem po tmě v autě a co se nestane - narazí do kmenu, nebo kontejner plný těch nejhorších humusů uprostřed lesa atd, atd). Film sice dokáže zaujmout filmařinou, hudbou a dramatickým dějem, ale pro mě je teda těžko stravitelný. Je mi z podivem, že lidé, kteří zatracují třeba "Ramba II."(i já) nebo "Village", vesele sází hvězdy za tento podprůměrný triller, kde jsou záporáci nebezpeční a opravdoví asi jako airsofťáci s manuálkama. Nerozumím proč (i když se to nedá srovnávat) má "Jezero smrti" stejný počet % jako třeba "Sunshine". Na brity je to dobré, ale ne dost dobré, takže 40% = 2/5 ode mě. ()

Amputace

Odvážný projekt Jezero smrti doplácí na neschopnost režiséra rozhodnout, zda žánrové hranice "survival hororu" podvracet a překračovat, nebo pouze využívat. V důsledku toho je příběh příliš vykonstruovaný, atmosféra nevěrohodná a film z hlediska žánru nepřekvapující. K vykonstruovanosti: film postrádá kvalitnější "meziscény" - zvláště v první třetině filmu při "seznamování" s dětmi (viz scéna mučení, chabě motivovaná zabitím psa, která by přitom nemusela působit nevěrohodně, být jinak natočená a především lépe zasazená do střihové skladby: smrt psa - nabourání auta - prostřih na téměř již k smrti zmučeného muže; v kontextu dosavadního děje jde přitom o vůbec první scénu explicitně odhalující krutost dětských hrdinů). K nevěrohodnosti atmosféry: atmosféra je nejvěrohodnější v úvodu filmu (cesta partnerů k jezeru, jejich první střetnutí s dětmi), pak už jen ztrácí, protože se filmu do té doby nepodařilo vykreslit ani jednu z postav, divák tedy nepociťuje ani strach o hrdiny (přirozeně tedy ani napětí), ani strach vyvolaný zápornými postavami (film se nehlásí k hororovým schématům lekaček a děsivých momentů) a celá atmosféra současně budí dojem nepatřičnosti: divák při absenci jakékoli psychologie přirozeně nechce přistoupit na premisu dětí, které se snaží zabít dospělé. K nepřekvapivosti: film využívá a zneužívá žánrových klišé, originální premisu zasazuje do schematického filmového stylu (je v tomto podobný filmu Saw, který však i přes mnohá žánrová klišé, jimž se nevyhnul, přinesl originální režijní (audiovizuální) pojetí), překvapuje ovšem závěrem, který "survival horor" překračuje a zdá se být jeho jistým popřením. ()

Elleannie

Pravdou je, že děti jsou někdy nebezpečnější než dospělí, a tady to můžeme přímo vidět. Už jedno takové dítě může způsobit neplechu, a co teprve parta zvrácených dětí? Jejich "velitel" byl opravdu bezcitný a jejich nahánění páru mně osobně nahánělo husí kůži. ()

J-o-k-e-r

Pane bože to jsem si zase něco umanul! Fakt kretén! Nemám horory rád, tady jsem očekával spíše temný thriller. Omyl! Byla mi naservírována hrůzostrašná, brutální záležitost, na kterou se opravdu už nikdy nepodívám. Brrr. Shlédnuto hlavně kvůli M. Fassbenderovi, který si snad tuto roli nezasloužil. Kdo by to byl řekl, jak dokáže banda pubertálních hajzlíků pokazit příjemný víkend u jezera zamilovanému páru? Jak je možné, že jsou takoví výrostci něčeho podobného vůbec schopni??? Bohužel špatná výchova, špatné zázemí, a především mizerní rodiče dokáží i něco takového. Mně nad tím zůstává rozum stát. Ale tento film měl tak děsivou atmosféru, že opravdu máte pocit, že jste jeho součástí....a to tedy nepřeji nikomu...obzvlášť mrazivý závěr tu atmosféru ještě umocňuje! Ale nepřišlo mi, že by tu bylo tolik nelogických věcí, já myslím, že by spousta lidí reagovala stejně, a nelze scénaristům nic upřít. Hlavní hrdinka sice nevyhraje Miss, ale ústřední dvojice mi seděla, a dost filmu dodal i démonický hlavní ´spratek´. ()

Zagi20

Máte dobrou náladu a chcete se jí zbavit? Tak si pusťte Eden Lake. Nic vám neznepříjemní zbytek týdne jako Eden Lake. Což ale vůbec filmu neubírá na kvalitě, právě naopak. Přesně takový totiž má být. Špinavý, chladný, krvavý, hnusný … Ústřední dvojice je správně sympatická, naopak banda teenagerů tak nesympatická že by je člověk nejradši zliskal. Klidně i přes monitor počítače. Atmosféra je hustá jak nezředěný Primalex, a přežití se stává nepravděpodobným. Jak to všechno dopadne … ()

Kosmik 1

Drsný, avšak mimořádně kvalitní horor...představa, že nemusí být až tak daleko od pravdy, je nejspíš mnohem děsivější, než nějaký vraždící mutant. Neuvěřitelně originální a mrazivý horor o partě psychicky narušených mladých lidí, jejichž cílem je zprvu vyhnat nezvané návštěvníky z jejich teritoria. Nakonec však neústupnost Steva s Jenny dovedou partičku k neuvěřitelným činům, jako jsou mučení a vražda přítele Jenny. Ta se však snaží bojovat o holý život a nakonec se jí podaří utéct, ale padne do nesprávných rukou... ()

R1CH1E

Tak silný zážitek jsem teda nečekal. Špinavé, realistické, plné nečekaných zvratů a po celou dobu vybočující z typické šablony filmů s tématem páru ztraceného mimo civilizaci, kterému jde někdo po krku. Výprava, střih, kamera, všechno tady fungovalo na jedničku a výkon (nejen hlavních) herců by si zasloužil metál. Atmosféra byla tak hustá, že se dala krájet a a na konci filmu jsem měl husí kůži. Jeden z nejlepších kousků tohoto žánru. ()

blackJag

Tento druh filmů absolutně není šálkem mé kávy, ale herecké výkony nebo formální zručnost dokáží ocenit. Tady se dostává obojího. Závěr jsem viděl již několikrát a pokaždé z něj mrazí. 80% ()