Jezero smrti

kaylin

„Jezero smrti“ je velmi intenzívním zážitkem, který není možné doporučit každému, protože prostě není pro slabší. Ano, v konci už je to trochu překombinované a možná až zbytečně to končí tak, jak to končí, ale dokud se snímek odehrává v lese, je to skutečně velmi tíživé a intenzívní. Lidé jsou zrůdy, a i když je snímek čistě fikcí, snadno si uvědomíte, že by se něco podobného mohlo stát. Spravedlnost, ta je jen domnělá, existuje jenom rodina a oko za oko. Celkem temné poselství. ()

iolaos

"netrefili tepny"...."ten zkurvysyn nemuze byt daleko, je na pul mrtvej"... uff.. Mladistvy hixplotation zanechavajici hluboke stopy na mysli divaka i zazivacim traktu.. a nerealna brutalita?? nerekl bych... roje agresivnich detskych gangu jsou realii kazdeho mesta...predhanejici se v brutalnich hratkach na zviratech, lidech ..uz dnes jsou zname podobne mordy z harlemskych ctvrti... znepokojujici snimek, ktery si budete pamatovat mesice, ma ovsem mensi vadu - vykony hlavnich 2 akteru... tez podobnost s Troma releasem BEWARE! CHILDREN AT PLAY (1989) neni nepovsimnutelna... 8,5/10 ()

rykardo

EDEN LAKE fakt potěšil..., po dlouhej době opět flick, kterej rozhodně nedělá žánru exploitation ostudu, popravdě řečeno spíš naopak a jsem opravdu rád, že tenhle subžánr právě díky filmům jako třeba E.LAKE stále přežívá a neni už dávno mrtvej... ( i když pro někoho už možná ano...) Hodnotim tak nějak mezi ctyřmi/pěti, ten plnej počet nedávám pouze kvůli již zmiňované scéně " u táborového ohně " ..., myslim, že ani ten největší dvanáctiletej/třináctiletej zakomplexovanej z**d by nebyl schopnej takovýho zvěrstva..., tady už to bylo docela zbytečný tlačení na pilu..., zkrátka a dobře tahle scéna mi přišla nereálná a docela nadbytečná... Mojmírovi ještě jednou dík za tip !!! ()

IllIlIlIIl

Opět děti v roli pronásledovatelů a trýznitelů. Lehce nadprůměrný horor, kde lesní prostředí buduje krásnou atmosféru zrozenou pro řádění parchantů. Parchantů? Parchantů ne....dětí....jsou to přeci jenom děti.....Chvílema se najdou i bohužel hluchá místa. Co mi vadilo asi nejvíce, bylo neracionální a) chování hlavní hrdinky, která když uvidí svého přítele, jak leží v krvi a parchanti na něm řádí, tak jen mlčky přihlíží (ve skutečnosti by ztratila hlavu a bylo by jí jedno, že ji také dostanou ti parchanti); b) chování zbývajícíh členů party, kteří nechtějí nikomu ublížit, ale vůdce party jim řekne, ať bodnou člověka a oni to udělají jak poslušní psi (chápu, že někdy někdo nechce ztratit partu a udělá skoro cokoliv, ale dovolím si říci, že toto je už ne moc pravděpodobný extrém. A nebo kdyby se v tomto případě jednalo právě o takovýto extrém, tak to bylo bohužel hodně špatně zahraný). ()

jajinka odpad!

fuj.. a u nás si poslanci myslí, že něco vyřeší snížení věkové hranice trestní odpovědnosti na 14 let.. houby s octem.. ()

K.I.N.G.

Dítě je jenom dítě do té doby, než vás sváže ostnatým drátem a řeže vás nožem, pak už totiž končí veškerá prdel a pokud není v dosahu policie ani sociálka, bude se muset i tak mírumilovná a láskyplná bytost, jako je učitelka v mateřské školce Jenny pěkně otáčet, aby zachránila život svůj a svého přítele. V průběhu filmu značně změní svou teorii a definitivně si přestane myslet, že děcka jsou v pohodě. Děcka nejsou a zasloužila by tu nacpat ruční granát do pusy nebo aspoň oprátku kolem krku, protože proutek se má lámat, dokud je mladý a jestli to nestihne tento páreček milenců, možná by to chtělo do druhého pokračování obsadit Chucka Norrise a odplata by byla zadostiučiňující. ()

Maq

Mnozí mládenci, zvláště ti, kteří bručí poprvé, by mohli potvrdit, že takhle se to stává: začíná to jako „sranda“ a končí to v kriminále. Málokdy naposledy. --- Dynamiku příběhu tedy v zásadě akceptuji. Ale Watkins ho šponuje na můj vkus nepříliš umně k jakémusi (rádoby) depresivnímu krváku. Výsledek není ani řádný horror, ani výrazné společenské drama, je to hybrid, a nenadchl mě. --- ()

topi

I po druhé projekci se snímek jeví jako velmi znepokojivý a napjatá atmosféra houstne už skoro od začátku až do hrozného konce, ve kterém bych se nikdy nechtěl ocitnout. Silná adrenalinová jízda, které hodně pomáhá i vynikající pesimistická hudební složka. ()

stration

Pěkná lahůdka! Po delší době opět hrůzný film, jak má být! Explicitní zobrazení násilí, jaké tu od Inside nebylo. Ti dva si vybrali fakt špatný místo na svůj romantický výlet. Když zmizí plážová taška, jen oni doufají, že je to nějaký omyl a vše se vysvětlí. Ukradené auto, omylem zabitý pes a průser je na světě. Hodně krve poteče a bude to hodně bolet. Trochu mi jenom vadil konec. Mohl být originálnější. Toto jsme už mockrát viděli - Texaský masakr motorovou pilou, Dům tisíce mrtvol... Ale pravdou zůstává, že tak realisticky, nechutně a řemeslně dobře už dlouho žádný horor natočený nebyl. ()

Hadža

Film ma skvelou atmosferou,brutalni nadech,kvalitni herecke vykony,ze jste ji ten strach opravdu verily,ale srazi ho plno nelogickych chyb a opravdu neuveritelnych nestastnych nahod,ktere se hrdince prihodi.70% ()

MATADOR

Eden Lake je totální nervy drásající nářez. Sice mne zrpvu zarazilo to, že hlavní "nepřítel" je ta nejhnusnější pubertální sebranka, která se kdy ve filmech objevila. Ale na druhou stranu ve Vás roste chuť jim provádět to samé, co oni provádějí ústřední dvojici. Opravdu to na mne velmi silně zapůsobilo a po celou dobu sledování jen hltal každé další minuty boje o přežití ze spárů náctiletých parchantů. Ovšem nic není dokonalé a tvůrci hlavní dvojici prostě nepřáli, a tak se několikrát stanou ty nejnepochopitelnější situace, kdy je to prostě jako naschvál. Nejenom, že se ona partička v obrovském národním parku vyzná, ale oni ho znají tak dokonale, že hlavní dvojici nenechají ani na chvíli vydechnout. Ono je to je z jedné strany dobře, kdy to diváka neustále drží u obrazovky s čekáním na další záběry. Ale na stranu druhou je to prostě nepochopitelné. Mne prostě nerealičnosti vadí a zde toho je opravdu požehnaně. Ale i přesto si Eden Lake zaslouží pozornost. Nervydrásající boj o život ze spárů mladé partičky. ()

PogoJoe

A teď běžte učit deváťáky... Ne, tohle už vidět podruhé nechci! Filmařsky skvělé, ale možná až moc reálné. ()

Herr_Flick

Darujte krev! Udělejte dobrý skutek a zachraňte filmovou produkci. Podle současného trendu spotřeba umělé krve rapidně stoupá. Již dnes na ni padá polovina filmových rozpočtů a podle poslední studie severokorejských vědců hrozí pokles počtu vyrobených snímků na 2 kusy ročně, pravděpodobně natáčené nejmocnějšími světovými mocnostmi, tedy Číňany a Svazem obřezaných arabských šejků. No, asi si na všudypřítomnou krev budu muset prostě zvyknout. Naštěstí není Eden lake ze skupiny hororů, u kterých se sází na precizní zobrazení nechutnosti na úkor solidního napětí, zde trpí pouze příběhová linie, což je ještě odpustitelné. Filmy přece nemusí dávat smysl, že? :-) Protože není nad to, když za zvuku romantické hudby někdo rozmašíruje zlobivé dítě. Paráda! Pan ředitel Železný by vám popřál dobrou chuť, pokud právě obědváte, já doporučuji obzvláště majitelům slabších žaludků sledovat nalačno. V zástupu nepovedených hororů třetího tisíciletí vyčnívá Eden lake hodně nahoře. 75% ()

Trevor

Síce trochu prehnané, ale pozerať sa na to celkom dalo. Steve vyobrazený ako strašný slaboch, komentár som sa rozhodol pridať po opätovnom pozretí filmu z dôvodu čistenia zoznamu nahrávok v káblovke. ()

dawe04

Já sem vesničanům nikdy moc nevěřil! Máme tu další survival horor v přírode, tentokrát u jezera Eden. Faktem, a tím nejděsivějším je, že všechny ty hrůzy se klidně mohou odehrávat v nějakém Kačáku u nás na chatě za lesem. Děsivá představa. Eden Lake je natočen tak realisticky, až z toho doopravdy mrazí. Britská reakce na romantické výlety do přírody a zvyšující se dětskou agresivitu funguje na celé čáře - podtrženo přirozenými hereckými výkony (u děcek až hrozivě). Z některých výjevů mi bylo až špatně a vážně jsem se modlil aby přišla nějaká (klidně!!!) dementní pointa, že za vším stojí démon/duch/satan/cokoli nadpřirozeného - protože ta autenticita..no...šílené. ()

beran-ek

Film, u kterýho jsem sám nadával na ty "malý zm*dy". Krutá a napínavá jízda. Podle mě nejlepší Hororovo-Thrillerová podívaná roku. ()

FilmFan24

Jsou to přece děti a chtějí si jenom "hrát"...Naturalistický snímek o bandě výrostků, která terorizuje mladý pár, trávící víkend u jezera. Originální název "Eden Lake" je protikladem hrůzného dění. Nevadí, že námět není zas až tak originální a svojí základní dějovou linkou připomene slavné Boormanovo Vysvobození, jenom zamrzí pár nelogičností. Na druhou stranu film je svým způsobem výpovědí o dnešním krutém světě, kde se mnohdy nečině přihlíží násilí... ()

kajas

"Hned, jak to bude možné, otočte se." Proč museli tvůrci vybrat tak neskutečně sympatické hlavní hrdiny? Celý film se budete cítit v jejich kůži a budete škemrat o pomoc. Dlouho jsem neviděla něco tak depresivního a nechutně brutálního. Ani konec mi na náladě nepřidal. Jaký rodič, takové dítě. ()