Jezero smrti

Xmarc

Velice realisticky působivé. Už dlouho se mi nestalo, že by se mnou při sledování něco tak hnulo. Tady jsem se slušně ošíval jak při syrovější řezničině zlobivých dětí, tak při schovávačkách, i některých jiných vypečených momentech hlavních hrdinů v rámci "naučné poznávačky" lesa a "užívání si" krás přírody na svém romantickém výletě k rybníku. Navíc mě ve filmech štvou obvykle trapný happyendy a závěrečné plácání se po ramenech, což se tady nejen nedělo, ale ono to bylo ještě vyšperkováno. Fakt jsem si chvílema i přál, ať to dopadne aspoň částečně šťastně. Bezvadně zpracované i zahrané, Jack O'Connell v roli největšího dětského hajzla vynikající. A nějaké ty nedokonalosti filmu se téměř zcela ztratily, neboť film si po celou dobu držel slušné napětí i spád. ()

mdf

Atmosféra dobrá,i dobře natočené,ale mlaďasové tam byli trochu přes čáru,logika se kamsi vytratila,ale realita už je blízko,každý má dnes potřebu vše zaznamenat. Co není natočeno, nikdy se nestalo. ()

fricek12

Dobrý napínák, skvělá myšlenka, velmi sugestivní, ale jinak velmi všední. Horor v podstatě těží jen z toho, že jsou to děti (stejný děj, ale s dospělými by nestál za nic). Postavy reagují na danou situaci často velmi nepochopitelně a přehnaně, jen aby se zvýšilo napětí. Ten chlap prostě bude chodit tak dlouho se džbánem k jezeru až se ucho utrhne. ()

baron156

Realistické a konec se mi nelíbil. Nechápu chování hlavních hrdinů, ale to je u hororů běžné. Takové chování od té party jsem nečekal. Kdyby je okradly, to bych ještě pochopil, ale přivázat někoho ostnatým drátem, řezat ho a upálit, tak to už je trochu moc. Všechno bych zkousnul, ale konec se až moc pokazil. ()

Nataniel73

Velmi drsný psycho thriller a aj mimoriadne pútavý. Film prakticky nemá hluché miesto a stále sa tam niečo deje. Nebál by som sa ho dokonca označiť za horor, pretože to čo sa deje ústrednej dvojici sa ani inak nazvať nedá. Mimoriadne brutálne scény sú podávané tak verne, že to človeku so slabším žalúdkom určite neodporúčam. Film pôsobí realisticky tým ako je natočený, ale zároveň absurdne tým, čo sa v ňom odohráva. Nakoniec si boli parta chuligánov a snúbenecký pár kvit. Na jednej strane mŕtvy pes, baba a chlapec, ktorí si to azda najmenej zaslúžili a na strane druhej neprežil nikto. Najväčší hajzel prežil a to mi príde nefér voči divákovi. Ale často to tak býva... ()

TheKleofa

I na podruhé stejně dobré. Až děsivě možné. Podobným žánrům často plnou nedávám, ale tady mě nenapadá důvod, proč bych měla dát jen čtyři. Možná mě trochu vadil fassbender, který neumí hrát a v každé druhé scéně prvoplánově vystrčená prsa kelly reilly, ale to je tak všechno. ()

finkie

***Může obsahovat spoilery***Jezero smrti postrádá hororovou náladu a jakousi exotičnost amerických hixploitations typu Texaských masakrů nebo Pachu krve, ani mě tak emocionálně nezasáhlo jako třeba Hanekeho Funny Games (k tomu by potřebovalo méně explicitního násilí, daleko větší trpělivost s deptáním diváka a lépe napsané postavy). U stylizovaného, žánrového hororu jsem ochotný přijmout nepravděpodobnost děje, všelijaké podivné náhody hrající do karet záporákům, klišovité situace, zkrátka celkovou přehnanost. U filmu jako je Jezero smrti, který se tváří na oko realisticky až sociálně realisticky, což umocňuje i anglicky neatraktivní a všední vizuál, dokážu něco takové skousnout podstatně hůř. Ani nebudu skákat do vzduchu radostí z laciných a nenápaditých scén jako je bodání do svázaného chlápka, schovávání se ve sra*kách nebo upálení/zapíchnutí malého kluka, to už bych si rovnou mohl pustit nějakou italskou blbost ze sedmdesátých, osmdesátých let. Kde by to navíc bylo i s četnými porno vložkami. Přes všechny výhrady ale nemohu tvrdit, že bych se u filmu nebavil a že by mi příjemně neutekl. Taky je pozoruhodné, že režisér Watkins natočil o čtyři roky později remake viktoriánského hororu Žena v černém, který je oproti Jezeru smrti úplně jiný, dokonale stylizovaný, noblesní a esteticky skvostný. ()

Janoss98

Douho jsem neviděl něco, po čem by jsem cítil to co jsem cítil po skončení tohohle... Málo filmů se vydá takhle drsnou cestou a dělají s postavami všechno co je napadne, jako kdyby o ně vůbec nešlo. To co měl film splnit, pro mě splnil. Poklidný začátek a následné stupňování napětí, až do chvíle, kdy nastane opravdovej chaos a následné vláčení diváka, kam se filmu zachce a nedá se tomu bránit. Konec je takový jaký nikdo kdo na film kouká nechce :) Pěknou podívanou přeji, zážitek byl fajn. 85% PS: zvládne na to mrknout každý, ale i tak to nebude libůstka pro každého :D ()

Matyesak

Asi takhle, v první řadě bych se zdráhal film označit za horor. Proč? Horor by měl v první řadě v divákovi evokovat strach, resp. znechucení v případě exploitation. V tomhle směru minimálně u mě Jezero neuspělo (vážně někoho v 21. stol. znechutí kobercák?). Ale možná jsem už jenom zdegenerovaný.  Na druhou stranu napínavý thriller, co dokáže postupně dávkovat gradaci a budovat atmosféru boje dvou dospěláků proti skupince pubescentů, v tom film exceluje. Prvotní nesmělé kroky Fassbendera se stupňují, až vykrystalizují v trochu očekávatelné neamerické finále. Obsazení je fajn, ale osobně si myslím, že největší výkony předvedli pubescentní padouchové. Zde není co vytknout a palec hore na ostrovy.  Bohužel, scénáristicky má film dost velké díry: nevystavěný vztah obou hlavních hrdinů (do konce vážně nemáme ani tucha, co jsou ti dva zač), nelogická rozhodnutí jsou sice v rámci žánru odpustitelná, ale tady vážně bijí do očí. Stejně jako motivace antagonistů. Vlastně co se týče děje, dá se shrnout do jedné věty.  Shrnutí: fajnová žánrová jednohubka. ()

Tr0nic

Po dni od pozretia menín ma 4*. Nie je to ale čisté. Hlavný problém som mal s viacerými cringe scénami, ktoré nás sprevádzali počas celého filmu. Scéna s táborovým ohňom a záver vo mne však zarezonovali. ()

Tranda

Příběh: 7/10; Akce: 7/10; Drama: 6/10; Násilí: 10/10, Napětí: 9/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 9/10; Index strachu: 6/10, Humor: 5/10, Emoce: 7/10.  8/10 ()

Miroslav.Zac

James Watkins je bůh! I tolik let poté, co jsem film viděl, mě dodnes děsí představa, že to, co se tam dělo, se mohlo/může stát kdykoliv a kdekoliv mě, mé rodině, nebo komukoliv koho znám. Tenhle film si řadím do pomyslného top ten nejlepších hororů, které byly natočeny. ()

doughnut

Britský horor, který drastickým a nemilosrdným způsobem nutí k zamyšlení nad dnešní mládeží. A to i přesto (nebo možná právě proto), že je celý příběh hodně nereálný. ()

Breaker

Horror nebo spíše brutální thriller jako takový rozhodně vyčnívá z řady a povětšinu současné konkurence s přehledem poráží. Z pohledu častého přirovnání a předložení současného problému mládeže divákovi, tam rozhodně neměl být takový závěr, který postupně gradujícímu ději, potažmo celému filmu, nakonec navozuje lhostejnost. Nebudu říkat happyend, ale být závěr vystupňován dle předchozího děje (a ten rozhodně stál za to) a ještě mnohem lépe propracován, jak by si film zasloužil, neváhal bych s plným počtem. ()

EricNor

Divný pocit mi vydržel do dneška. Na mě to bylo moc drsný. Horory mám rád, ale tenhle byl takový, že by se to mohlo i stát a to je to co mě znepokojuje. S hrdiny jsem cítil, ale osobně bych se trapným momentům domlouvání po dobrém i zlém vyhnul, ale to by pak nebyl tenhle film, ale jen selanka z víkendového výletu. Věřím, že podobní vztekem naplnění lidé žijou i v Čechách. ()

Pattrick

Silné kafe i na mne (a to zkousnu hodně). Takovej pocit v průběhu filmu, jen tak nemívám. Aby na mne šli úzkosti a síla vcítit se do hlavní hrdinky. Eden Lake má jednoduchý děj, ale prošpikovaný skrz na skrz silnými částmi, že každý otrlý divák hororů, bude zírat s otevřenou pusou. Parta fakanů je surově drsná nehledě na jejich šílené rodiče. Chvilkama jsem měl pocit, že je to natočeno podle pravdy a že takhle nechutné věci se děli, protože se objevovali mnohdy hodně zajímavé situace (koš, atd.). Samotný konec mě silně překvapil a asi usnu s hodně zvláštím pocitem. DOPORUČUJI A ještě ke Kelly - její podání mě bavilo a díval bych se na ni pořád.. 95% ()