Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor

Recenze (1 235)

plakát

Vinnetou (1963) 

První díl trilogie, která formovala naše dětství. Nezapomenutelný zážitek i přesto, že jsme jako dospělí zjistili, že takhle to rozhodně nikdy nebylo.

plakát

Vinnetou - Poslední výstřel (1965) 

Normálně bych napsal, že je to důstojné zakončení celé slavné (tetralogie, počítám-li Poklad na Stříbrném jezeře) trilogie, ale když dnes, po letech, vidím to Briceovo těžké přehrávání u umírání, trochu mi to kalí celkový pocit, že je to dokonalé dílo o indiánech, jejich přátelích a jejich padouších.

plakát

Garfield ve filmu (2024) 

Garfield v komiksech je líný cynik, takže většinu vtipů na čtenáře srší skrze hlášky, film ale nabízí jen klasické animácké gagy (pády, lety, rytí držkou o zem apod.), což někoho, kdo zná toho chlupatého tlusťocha tak dlouho jako já zrovna nenadchne. Ale na jedno zkouknutí to jde, možná si to za rok pustím ještě jednou, ale jen proto, abych se ujistil, že to vážně byl jen průměrný film.

plakát

Válka světů (2005) 

Tom Cruise sice dokázal dovézt domů jen padesát procent svých dětí, mě ale u toho bavil na sto procent - poprvé, podesáté i po padesáté.

plakát

Hrůzná noc 2 (1988) 

Druhý díl se nese v duchu prvního, z něhož si bere to dobré i zlé, takže i on zůstává v mezích průměrnosti.

plakát

Dračí život Bruce Lee (1993) 

Myslím, že lepší poctu Bruci Leemu jsme si nemohli nejen přát, ale ani bysme ji nedostali.

plakát

Zkus mě rozesmát (2011) 

Kdyby mi Sandler zaplatil cestu na Havaj, letěl bych s ním a ani se nerozmýšlel. Pokud by se někdy dal s Jennifer dohromady, ani bych se nedivil, protože spolu jim to klape nejen tady, ale i v dalších společných filmech. Parádní letní komedie.

plakát

Čelisti (1975) 

Ano, po letech už budí film u mnoha diváků spíš úsměvné reakce (a ti mladí si ho ani nepustí), ale já ho viděl jako malej a byl jsem přikovanej ke křeslu a kolikrát ani nedýchal, jak jsem to žral (a žeru dodnes). Film má solidní příběh, který prakticky nikde nenudí, i ten žralok vypadá slušně. Navíc, řekněte mi, který film se žraločí tématikou skloňují tak často (po padesáti letech), tak jako Čelisti? Neznám žádný, který by se mu kvalitou byť jen přiblížil.