Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

klokyn

Páči sa mi to, dúfam že budú rovnako dobré aj ďalšie časti. Profesionáli ponúkajú skvelé herecké obsadenie do ktorého mi nezapadá len Kroner a Krajčiová. Ľuboš Kostelný a Csongor Kassai mi zatiaľ pripadajú ako najvtipnejšie postavy, aj keď toto som najviac očakával od Banána s Mafstory - Petra Batthyanyho. Väčšina vtipov bola samozrejme otrepaná, ale mimika a prejav hercov to celkom zachraňuje. Momentálne dávam 4 hviezdičky, pretože som zostal milo prekvapený. Neskôr možno znížim, uvidíme ako to bude pokračovať. ()

Zabuza

Po úvodných dieloch narastá kvalita seriálu (píšem sám za seba). Nebudem sa tu hrať na nejakého pseudointelektuála, ktorý nad takýto seriálom ohrnie nos a neverí ako to môže niekto sledovať. Pravdou je, že sa mi tento seriál páči a je naozaj vtipný. Hlavne trio Húrka - Skajka - Bobor sú výborní. Najviac však musím vyzdvihnúť výkon Lukáša Latináka, ktorý mi ako Húrka "učaroval" a vždy sa teším, keď príde na scénu. Dejovo nie sú diely ničím unikátnym, ale dôležité je, že celý policajný zbor je zohratý a funguje ako jeden celok. ()

frolo

Vynikajúci komediálny seriál, kde jedna vtipná hláška a situácia strieda druhú a s trochou nadsázky odzrkadľujú niekedy nie vždy vydarenú prácu slovenských policajtov. Plných 5* dávam predovšetkým za prvé série seriálu, keďže po príchode Michala Hudáka a neskôr odchode Jána Kronera vtipu a invencie ubúda. Spolu zo seriálom Susedia sú resp. boli to jediné dva seriály, ktoré si zaslúžili označenie "komediálny". ()

Jard

Naozaj výborný seriál, v ktorom je veľa dobrých hlášok a smejem sa na nich už niekoľko rokov. S Profesionálmi som doslova vyrastal a dosť mi padli k srdcu. Bohužiaľ, jediné čo musím na tomto celé vytknúť sú Profesionáli 2012 (t.j. VII. séria), kde bolo len minimum vtipných scéniek. Ale VIII. séria to slušne napravila, aj keď už bez Miňa Demoviča ako barmana v Café Bar Riviera. Našťastie José nebol až takým sklamaním a dosť rýchlo som si na neho zvykol, dokonca aj na jeho staré belizejské príslovia. 85% ()

Prochy38

Na tento seriál kouknu jenom sem-tam na JOJ-ke. Místní hodnocení mě moc nepřekvapuje. Je to typ seriálu, který se Vám buďto fakt líbí, anebo ho nesnášíte... Já jsem z těch, kterým se to líbí a většinou se prochlámu celý díl... 5* nedám, protože nejsem pravidelný divák, to by nebylo fér. Hlavně kočka H. Krajčiová, na tu se fakt dá koukat :) ()

• V mnoha seriálech se objevuje postava, která za celý seriál není vidět či případně ani slyšet. Nejznámějším případěm je pak manželka poručíka Columba (Peter Falk) ze seriálu Colombo (od r. 1971). V tomto seriálu jsou takové postavy dokonce dvě, a to Hurkův (Lukáš Latinák) strýc a kapitánova (Peter Batthyany) manželka. Podobně bylo možné ze začátku spekulovat o Saňově přítelkyni Sáře a Iris, pro ty se však později na obrazovkách místo našlo. (dmk)
  • Natáčanie seriálu muselo byť prerušené pre nepriaznivý zdravotný stav Jána Kronera (Miňo Demovič). (tommy187)
  • Zuzana Fialová se při svém epizodním vystoupení setkává se svými partery z jiných seriálů, konkrétně s Jánem Kronerem, se kterým si zahrála v seriálu Nikdy neříkej nikdy (od r. 2009), a Ľubošem Kostelným, s nímž se setkala v seriálu Záchranáři (od r. 2003). (Vazzy)