Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

trinan_kop odpad!

Bolo by to na 1-2 hviezdy, ak by tam nedali Michala Hudáka, v úlohe, ako to povedať, cielene hlúpeho truľka, hovoriaceho nejakým divným nárečím. Ono tvorcovia asi zabudli na to, že nárečím na Slovensku nehovorí nikto pod 70 rokov - normálny ľudia, nech žijú kdekoľvek, či už východ SR, či západ, hovoria po Slovensky, a len veľmi, veľmi mierne použijú nejaké slovíčko odlišné od spisovnej slovenčiny. Ale Hudákova úloha, to je niečo strašné - cielené na spodných 20% divákov, čo sa týka IQ -> seriál s ním prudko klesol. ()

Jard

Naozaj výborný seriál, v ktorom je veľa dobrých hlášok a smejem sa na nich už niekoľko rokov. S Profesionálmi som doslova vyrastal a dosť mi padli k srdcu. Bohužiaľ, jediné čo musím na tomto celé vytknúť sú Profesionáli 2012 (t.j. VII. séria), kde bolo len minimum vtipných scéniek. Ale VIII. séria to slušne napravila, aj keď už bez Miňa Demoviča ako barmana v Café Bar Riviera. Našťastie José nebol až takým sklamaním a dosť rýchlo som si na neho zvykol, dokonca aj na jeho staré belizejské príslovia. 85% ()

janesX odpad!

Tak tu musím trochu pritvrdiť. Mal som možnosť vidieť viac epizód, no nie z vlastnej vôle a možno to boli práve tie slabšie, lebo inak si to neviem vysvetliť. Popravde, to, čo som videl ja (pár desiatok epizód)  bolo naozaj slabučké. Priznám sa, niekedy som sa nudil až tak, že som začal rátať, koľko krát sa na tom kto zasmeje a vôbec ma neprekvapilo, keď to v niektorých epizódach bolo úplne bez. Táto komédia mi skôr pripadá len ako narýchlo napísaná zákazka . Tak teda najlepšiemu slovenskému seriálu som najprv dal jednu hviezdu, ktorú žial musím odobrať . Seriál pre maximálne nenáročného diváka. (NAPÄTIE-nie/ HUMOR-nie / AKCIA-nie) 15%. ()

peetrejr

Na tento slovenský sitcom nie sú dobré ohlasy. Že vraj je amatérsky, sprostý, hlúpy... Istotne to aj tak je. Ale mne sa osobne seriál páči. Z výberu, ktorý na Slovensku máme ako napríklad Oteckovia, Hranica a ďalšie. Tak sú potom Profesionáli zlí? No jedná sa o jeden z tých podarených projektov. Áno máme tu ešte aj Za sklom, ktoré je taktiež podarené. Dobre, je to trochu trápne ale mne sa to celkom páči. Áno je to hlúpučké, mne sa to ale páči. Hej hej, nie je to nejaký zázrak, mne to ale vyčarilo úsmev na tvári a to je mňa dostatočné. ()

Prochy38

Na tento seriál kouknu jenom sem-tam na JOJ-ke. Místní hodnocení mě moc nepřekvapuje. Je to typ seriálu, který se Vám buďto fakt líbí, anebo ho nesnášíte... Já jsem z těch, kterým se to líbí a většinou se prochlámu celý díl... 5* nedám, protože nejsem pravidelný divák, to by nebylo fér. Hlavně kočka H. Krajčiová, na tu se fakt dá koukat :) ()

• V mnoha seriálech se objevuje postava, která za celý seriál není vidět či případně ani slyšet. Nejznámějším případěm je pak manželka poručíka Columba (Peter Falk) ze seriálu Colombo (od r. 1971). V tomto seriálu jsou takové postavy dokonce dvě, a to Hurkův (Lukáš Latinák) strýc a kapitánova (Peter Batthyany) manželka. Podobně bylo možné ze začátku spekulovat o Saňově přítelkyni Sáře a Iris, pro ty se však později na obrazovkách místo našlo. (dmk)
  • V 1. epizóde 8. série sa na nábreží Dunaja odohrá fingovaný únos Maroša Nagya (Peter Batthyány). V rádiu ale povedia, že únos sa odohral v historickom centre. (Johnny.ARN)