Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

tommy187

Skvelý slovenský seriál. Úplne dokonalé vtipy, perfektný výkon Kronera, Batthyanyho, Latináka, Kostelného a Krajčivovej. Miňko Demovič sa stal na pár týždňov súčasťou našej obývačky, keď som tento seriál pozeral. Ale aj tak tomu jedna hviezdička chýba, preto, lebo seriál v niektorých častiach nevkusný, a vulgárny - a preto, lebo posledná séria nestala prakticky za nič; ale do úvahy berme prvú sériu, ktorá bola tip-top. ()

Sedliak odpad!

56%? To fakt? Z dialógov v Profesionáloch mi je na grcanie a je smutné, že tie grcky vychádzajú z úst kvalitných a talentovaných divadelných hercov. Mám zatvárať oči a povedať si, že úlohu v tomto odpade vzali kôli tomu, aby mali na nákup v Bille? Keď to nemusí robiť Robert Roth, tak to podľa mňa nemusíte robiť ani vy, pán Kostelný, Maštalír, Stanke a spol. Alebo sa vám to páči? Ta pozornosť? Ta sledovanosť? Bulvár? Profesionáli sú plytká a trápna sračka a zaslúži si odpad! ()

Phillo

Najlepšie zo súčasnej slovenskej televíznej produkcie s osobitým vkladom každého jedného zúčastneného. Skvelé dialógy ťažiace zo skvelého komediálneho vykreslenia postáv, skvelé herecké výkony (Latinák s Kostelným vládnu) a pár citovania hodných hlášok. Plus bonus v podobe Kronerovho bufetára, ktorý krásne vykresľuje slovenskú realitu. Univerzálnejšie než MafStory, menej naivné než Ordinácia a odviazanejšie (cháp ako "s väčším nadhľadom sa berúce") než Panelák. Škoda len, že sa zatiaľ žiadny slovenský seriál nepoučil z toho, že pokiaľ nikam neplynie a je len grupou scénou, ľudí časom omrzí. ()

RomanBond007

Vôbec nechápem negatívne ohlasy . Všetci tí čo dali odpad! asi nechápu slovenský humor. Mňa ten seriál nesmierne baví , hlavne od príchodu Mikiho Hrica. Podarený je samozrejmé aj Boborovský a stále nedocenený a z nich určite najbystrejší Šano. Rovnako dobre zahrala svojú úlohu trochu povýšenecká Balažíkova a stredoslovák z Očovej Karol Hurka. Pobavili aj vtipné hlášky a neustále sa meniace ceny tovarov u Miňa :D . Ale strhávam hviezdu za to , že odišla Balážiková. ()

• Zuzana Fialová se při svém epizodním vystoupení setkává se svými partery z jiných seriálů, konkrétně s Jánem Kronerem, se kterým si zahrála v seriálu Nikdy neříkej nikdy (od r. 2009), a Ľubošem Kostelným, s nímž se setkala v seriálu Záchranáři (od r. 2003). (Vazzy)
  • Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) se do telefonu často představuje Nagy Maroš, což zní jako „Nagymaros“, název známé maďarské přehrady. (Vazzy)
  • Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) je bratrem Banána a synem tety Márgit ze seriálu Mafstory (od r. 2006). (Vazzy)