Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Darckol

Nuž priznám sa, začal som to pozerať neskoro - Hudák už bol súčasťou kolektívu. A musím povedať, že je to práve on kto ťahá seriál po humornej stránke (asi to je tým, že mu aj rozumiem tú východniarčinu :)). Nevravím, Latinák opäť dokazuje, že je pán herec, Kostelný hrá toho somára tiež geniálne a ostatní to tam taktiež nekazia - ale ich humor už nie je taký dych berúci ako práve humor Mikyho Hrica. Bez neho museli byť tie prvé série o ničom :/. Ale toť môj názor :). Do budúcnosti by som si prial viac priestoru pre Kassaia. 7,0/10 EDIT: Po pravidelnom pozeraní zvyšujem na 4* - neskutočný kolektív bláznov :D ()

kazatelSVK

Výborne zvládnuté dielko z dielne TV Joj..Nechápem negatívne ohlasy tipu trápne a nudné. Ja som sa nenudil ani pri jednej!Je to to najlepšie čo mohla slovenská seriálová tvorba ponúknuť.Bohužiaľ,s postupom času začal seriál mleť z posledného a bol skôr trápny ako prirodzene vtipný.Najlepšie tak zostali prvé tri série,to najhoršie prišlo s odchodom Janka Kronera ako Miňa Demoviča a príchodom nudných postáv v podobe Luknára,Šiškovej alebo Jozefa Vajdu ()

RomanBond007

Vôbec nechápem negatívne ohlasy . Všetci tí čo dali odpad! asi nechápu slovenský humor. Mňa ten seriál nesmierne baví , hlavne od príchodu Mikiho Hrica. Podarený je samozrejmé aj Boborovský a stále nedocenený a z nich určite najbystrejší Šano. Rovnako dobre zahrala svojú úlohu trochu povýšenecká Balažíkova a stredoslovák z Očovej Karol Hurka. Pobavili aj vtipné hlášky a neustále sa meniace ceny tovarov u Miňa :D . Ale strhávam hviezdu za to , že odišla Balážiková. ()

Phillo

Najlepšie zo súčasnej slovenskej televíznej produkcie s osobitým vkladom každého jedného zúčastneného. Skvelé dialógy ťažiace zo skvelého komediálneho vykreslenia postáv, skvelé herecké výkony (Latinák s Kostelným vládnu) a pár citovania hodných hlášok. Plus bonus v podobe Kronerovho bufetára, ktorý krásne vykresľuje slovenskú realitu. Univerzálnejšie než MafStory, menej naivné než Ordinácia a odviazanejšie (cháp ako "s väčším nadhľadom sa berúce") než Panelák. Škoda len, že sa zatiaľ žiadny slovenský seriál nepoučil z toho, že pokiaľ nikam neplynie a je len grupou scénou, ľudí časom omrzí. ()

Ioannes odpad!

Slovenští Profesionáli slouží jako předloha a vzor českým Profesionálům. Jejich scénáře se liší pouze v jazycích. Stejně jako u českých Profesionálů jsou na slovenské verzi nejlepší úvodní znělka a skvěle výtvarně zvládnuté obrazy s policejními věcmi (obušek, pouta aj.), které slouží k oddělování filmových obrazů. (Je špatné, když na sitkomu je nejlepší zrovna tohle…) Na slovenské verzi je úplně příšerný uměle přidaný smích diváků. Při jehož poslechu se samovolně otvírá kudla v kapse, protože se jedná o neposlouchatelný anti-muzikální zvuk připomínající padající jemné kamínky či štěrk. Česká verze je odpad 110%. Slovenská verze je o něco lepší: Odpad odhadem „pouze“ 109%. Slovenská verze má o něco lepší herecké projevy a to kromě hereckého projevu uřvané a verbálně agresivní Heleny Krajčiové. Avšak i kdyby měla herecké projevy sebegeniálnější či dokonce nejlepší v dějinách světové kinematografie, pořád by hodnocení bylo na odpad, protože scénář je absolutně nevtipný a nekonečně trapný. (Navíc já jsem viděl dva díly, které byly zrovna zbytečně moc vulgární a sprosté, přičemž jejich vulgarita neměla opodstatnění.) Jinými slovy Z hovna bič neupleteš. ()

• Ľuboš Kostelný, hrajúci postavu Františka Boborovského, si jeho typické opakovanie slov a viet vymyslel sám. Keď sa mu niečo nepodarí povedať správne, môže to skúsiť znova. (JADIM)
  • Keďže počas natáčania oslavoval Csongor Kassai narodeniny, štáb sa mu rozhodol pogratulovať. A to svojským spôsobom. Prerušili skúšku! (R4D0)
  • Zuzana Fialová se při svém epizodním vystoupení setkává se svými partery z jiných seriálů, konkrétně s Jánem Kronerem, se kterým si zahrála v seriálu Nikdy neříkej nikdy (od r. 2009), a Ľubošem Kostelným, s nímž se setkala v seriálu Záchranáři (od r. 2003). (Vazzy)