Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

teltri

Je to super, sú to pohoďáci. Vždy ma rozosmejú, a život zrazu nie je taký vážny. Ďakujem priatelia. Budete my chýbať. Najlepšia časť bola keď ich zasypal sneh v zime. Suseda bežná "krásne" zaiskrila ;-) a Miki Hric, je východňar jak Buk .. to stačí. Divím sa nízkym hodnoteniam. Skúste nejaký scénar vymyslieť keď ste takí múdri :-) ()

Martyr

Postupne formovanie charakterov ci necharakterov profesionalov zdviha uroven celeho serialu o triedu vyssie ako na zaciatku. Bobor je fakt dobry..fakt dobry...či? Dodatocne : Ako vsetky slovenske serialy sa ani tento po dlhsom case nevyhol trapnosti a absencii napadov. Clovek to sleduje iba aby sledoval. ()

Boudyy

No jasně. Tohle můžu. Je to zábavné, dobře herecky obsazené (do rolí takových pošuků si jistě nelze představit nikoho jiného, zvláště Kostelnému a Latinákovi jejich role sedí)... a ono to vlastně k odreagování se stačí. Těch 30 minut je přiměřená délka jednoho dílu a dvakrát do týdne to prostě můžu. ()

mysiak

Niečo originálne, unikátne čo poteší každého kto má rád trošku tvrdší humor...vynikajúce obsadenie, treba si všímať aj detaily (originál Profesionáli pustený v TV) a čierny humor...je to svetlý okamih na TV trhu alebo začiatok nového kultového komediálneho slovenského seriálu?...necháme sa prekvapiť... ()

AshMorgan

Nechápu názor některých, že český remake je lepší...Uznávám, že na britské seriály jako Red Dwarf, nebo IT crowd to ani zdaleka nemá, ale když se podíváte na tu československou konkurenci...Tak je rozhodně jasné, že než abych se mučil a díval se na Ulici, nebo podobné splašky u kterých mě až chytají mdloby a nutí mě to uvažovat nad tím jaký DEBIL, to může psát si o mnoho radši pustím tento seriál. U kterého se celkem často zasměju a Kostelný mi dává i celkem zabrat. Ani mi nevadí, že se Kroner celkem hodně opakuje, ty jeho hospodské vtípky (a nejen ty, mě baví). S ohledem na tu konkurenci...mezi slepými jedooký král. ()

• V 15. epizóde 4. série prišla do seriálu nová postava menom Miki Hric (Michal Hudák), ktorá má na uniforme hodnosť poručíka. V 1. epizóde 5. série má na uniforme hodnosť nadporučíka. V seriáli o jeho povýšení nebola žiadna zmienka. (JADIM)
  • V 16. epizóde 6. série, počas výučby slovenského jazyka Mikiho Hrica (Michal Hudák) Františkom Boborovským (Ľuboš Kostelný) má František v jednom zábere dva pendreky, v nasledujúcich už ani jeden. (ČSFD)