Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Diskuze

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Tak je pravda, že mezi tím tak tlustá hranice nebude. Ono se to dá docela dobře zneužívat jako alibismus.

nerdrage (hodnocení, recenze)

Koukám, že mi vtipně ulítlo slůvko "vykrádají". Možná nakonec mezi tím tak tlustá hranice nebude ;P Ale stejně mě to nevzrušuje. Na DVD komentáři pak patrně bude něco jako "Tuhle scénu jsme přezvali z Klanu létajících dýk, protože nás hodně inspirovalo pojetí bojových scén.". Nerdrage out

nerdrage (hodnocení, recenze)

KASUGI: Klidně bych sem mohl hodit dalších třeba sto filmů (i hodně slavných a uznávaných), které vykrádají scény odjinud, ale to po mě přeci nechcete, ne? .)) Navíc kdo by to tu chtěl číst. Ale ještě hodně známý a do očí bijící je případ Matrixu používajícího scény z Ghost in the Shell. http://www.mkygod.com/matrixgits/page1.html I zde je to proto, že Wachowské inspiroval. Je to naprosto normální. Jak moc je to irelevantní by bylo na další celou diskusi.

ill

ill (hodnocení, recenze)

Tarsem Sight si velkorysejší rozpočet než měl na své předchozí projekty nepochybně zaslouží. Jeho vizuální kreativita srovnatelná snad jedině s asijskou produkcí si o to dlouho říkala. Viz můj koment k Pádu. Obavy ve mě spíše budí producentská záštita. Pevně doufám, že se autorova invence nepřetaví v rukách pánů producentů v plytkou komerční náhražku typu 300.

KASUGI (hodnocení, recenze)

nerdrage:  "Takže jak jsem řekl, ta scéna je podle mě jasná poklona. Dělá to každej druhej film."
Myslím, že ne, Time...

nerdrage (hodnocení, recenze)

Sabrewulf: Dyť Tarantino na tom svoje filmy přímo staví :) Tyhle odkazy to přesně ukazují
Reservoir Dogs: http://www.tarantino.info/wiki/index.php/Reservoir_Dogs_movie_references_guide
Pulp Fiction: http://www.tarantino.info/wiki/index.php/Pulp_Fiction_Movie_References_Guide
Jackie Brown: http://www.tarantino.info/wiki/index.php/Jackie_Brown_movie_and_TV_references_guide
Kill Bill (odkazy v Sections -- u tohodle filmu by se dalo říct, že je v podstatě jen sestaven ze scén odjinud .)) http://www.tarantino.info/wiki/index.php/Kill_Bill_References_Guide
Death Proof: http://www.tarantino.info/wiki/index.php/Death_Proof_movie_references_guide

Takže jak jsem řekl, ta scéna je podle mě jasná poklona. Dělá to každej druhej film. Co se týče 300 visuálu, tak ten v tom je asi jen proto, že je od stejných producentů, kteří hádám do toho šli už od začátku s tím, že to bude další 300.

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

nerdrage: Nahoď nějaký příklad. Já jsem si u Tarantina ničeho takhle bijícího do očí nevšimnul. Anebo jsem neviděl originály, podle kterých by to tak měl. Aspoň ze dva příklady hoď, když toho má X. ///// Ano, může to být složení poklony, ale pokud "skládá poklonu" i vizuálu  třístovky, tak už to trochu smrdí...

nerdrage (hodnocení, recenze)

Imho je velkej rozdíl mezi vykradením a složením poklony. Tohle je jasné složení poklony patrně filmu, který režiséra při tvorbě tohoto nějak inspiroval. Se podívejte na cokoliv od Tarantina, ten toho má v každym filmu X a nikdo s tim problém nemá .))

KASUGI (hodnocení, recenze)

Leffi: Super!  Scéna vykradená je, tobě to vadit nebude, mně to vadit bude (má ikonka hovoří za vše :D) a to nešlo takhle napsat dřív? Pak se tu lidi zbytečně hádají, když se beztak dobéřou kompromisu :)

Leffi (hodnocení, recenze)

Sabrewulf: Dobře nejspíš to potřebujete slyšet: Ano máte pravdu je to vykradené. Nicméně stále v tom nevidim vůbec žádnej problém, protože takových věcí obsahově i formově by se našlo víc, tak proč dělat problém zrovna z tohohle?

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Leffi: Vzpamatuj se, člověče! Záběr na hrdinu -  hrdina vystřelí 4 šípy, ne postupně, ale tak rychle, že všechny 4 letí naráz,  přičemž kamera sleduje jejich let až ke čtyřem nepřátelům (kteří ohrožují klečící osoby) a šípy je současně trefí, což je doprovázeno zpomaleným záběrem. Tato scéna je obsahově i formou silně specifická!!!  Kasugi si dělal srandu, ale já se ptám vážně: Co bereš? Nebo nemáš problém s očima, či tak něco?

Leffi (hodnocení, recenze)

KASUGI: Bylo obrazně řečeno a specialně pro tebe vysvětlim: Válečný film 1 má lukostřelbu, záběr střílí do vzduchu a pálí po nepříteli. Válečný film 2 má taky lukostřelbu a záběr je totožný, jen ty šípy navíc hoří. Oba filmy jedou podle stejné šablony a však jsou o něčem jiném a oba jsou úspěšný. Prostě v takovémhle případě stále nevidim problém.

KASUGI (hodnocení, recenze)

Leffi: "Scéna je si podobná, jako scény s lukostřelci v mnoha válečných filmech"
To jako myslíš vážně?!!!!!!!! Byl jsi zhulený, když ses na to díval?!!! =D)))))))))

Leffi (hodnocení, recenze)

KASUGI: V tom furt nějak nevidim problém. Scéna je si podobná, jako scény s lukostřelci v mnoha válečných filmech. Prostě zatim nikdo nepřišle na nic lepšího, takže nevidim problém to použít, když to funguje.
Sabrewulf: Vážně a nebo je to oboje to samé, ale každé určuje jiný rozsah?

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Leffi: Pozor! Neoriginální film a vykrádání KONKRÉTNÍ scény je sakra rozdíl!

Leffi (hodnocení, recenze)

KASUGI: Co  se dneska nevykrádá? Dávat zrovna tomuhle faktu nějakou váhu je nesmysl, protože to bych se pak nemohl koukat prakticky na nic nového, protože originální film, je už dávno utopií. Spíš bych přemýšlel nad tím, jestli je v pořádku cpát všude 3D.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Jo vypadá to zajímavě, něco mi třístovku silně připomínalo ale uvidíme jak to dopadne.

Leffi (hodnocení, recenze)

Zas bych nepřáhaněl očekávání a nedělal si zbytečné obavy. Bude to prostě normální rubačka v digitálním prostředí s trochou přehnaných scén.

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

korbitch22: Vidíš, já 300 miluju a přesto (nebo právě proto?) jsem taktéž v obavách.

Pugo

Pugo (hodnocení, recenze)

Špinič: kamos sa asi totalne nevyzna vo filmoch a nevie rozlisit immortals od 300-vky popripade suboja titanov

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

vypadá to dost ambiciózně,spíš až megalomansky.Mě se tenhle umělej vizuál nelíbí,300 si u mě vůbec neškrtlo.Navíc mě tohle přijde,jako luxusní kopírovačka God Of War,kterýho sem prošel všechny tři díly...takže já sem spíš v obavách :-(

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Špinič: Tvůj kámoš pravděpodobně trpí takovou tou nemocí...... nevím, jak se odborně nazývá... prostě má utkvělou představu, že lži, které tvoří, jsou pravda a nic než pravda. On těm vlastním lžím skutečně věří! Nebezpečný jedinec...

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?