Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Angelino

Kostýmy ako zo slovenskej divadelnej inscenácie, hlavný hrdina nezaujímavý asi ničím, motivačná reč, počas ktorej by skôr lietali paradajky a vajíčka než sa vojaci nahrnuli do boja a svety, ktoré ma svojim vizuálom vôbec neoslovili. Jedine krvi je tu dostatok a keď sa do boja zapoja aj bohovia, tak tie efekty stoja za to. Inak veľké sklamanie. ()

Piri

Keď som to videl prvýkrát, tak som sa smial, ďalšie dielo ala nový Súboj Titanov (2010) či odvar 300. "Žiaľ" toto nie je podľa komiksu a má to ďaleko od gréckych bájí a zas použitý ten novodobý tupý dizajnérsky filter a gýčové kostýmy a scény. Bohovia vyzerajú ako transplantovaní pubertálni upíri z Twilightu, akurát možno Zeus vyzerá ako tak schopne. Videné v 2012. ()

Zejf3da odpad!

největší sračka, jakou jsem za hodně dlouho dobu viděl. a ne, neviděl jsem to ve 3D, ale nic by to nezměnilo. znáte ten pocit, když na obrazovce běží největší epic battle, efekty za nehorázný prachy lítaj jeden za druhym a vy se nudíte tak strašně, že ani nesundaváte prst z tlačítka kterym se přeskakuje? že ne? no tak to se podívejte na Immortals. a já hovado se na to ještě těšil. největší záporáci filmu jsou titáni, kterejch se všichni bojej, aby je náhodou někdo nevypustil a nakonec je to cca šest divnejch šulinů co jsou zavřený v bedně a sou zakousnutý do roxoru. nikdy více. ()

Oyer

Tento film mě poměrně překvapil. Čekal jsem jednu řežbu za druhou, trochu nepřehlednosti a přebytečné splašenosti. Nebylo tomu tak. Jednotlivé souboje za účasti dokonalých efektů jsou grandiózní, perfektně vyšperkované. Dokonalé jsou scénky, kdy do souboje zasahují samotní bozi v čele se samotným Zeusem (v dokonale zlatých barvách). Příběh má svůj smysl. Při sledování filmu jsem byl několikrát ve velkým napětí a chvilkami to se mnou na sedačce slušně cloumalo. Ve snímku se objevují i překrásné herečky Freida Pinto (jako věštkyně) a především nádherná Isabel Lucas (coby samotná bohyně Athéna). ()

Cong

Nechtěl bych jako producent schvalovat konečnou verzi filmu před vypuštěním do distribuce, Immortals jsou totiž všechno, jen ne "popcorn-friendly" zábava. V první řadě je třeba s veškerou slušností zmínit, že scénář stojí za ho.... Už sem si zvyk, že u dobrodružnejch fantasy řežeb se logika nesmí moc řešit a "epic" dialogy i monology sou někdy zatraceně prkenný, ale tohle je fakt podprůměr ( novej Conan je proti tomuhle vážně ještě v poho ). Tarsem Singh hodně zachraňuje svojí vizuální stylizací. Kdyby celej film natočil v tom divadelním "fetiš na masky a mučení" stylu, vůbec bych neprotestoval, prostě by to byl regulérní horor, trochu ve stylu pro mě oblíbenýho Silent Hillu. Bohužel, filmoví tvůrci maj evidentní problém se ztvárněním Olympu, tak aby nevypadal jak s nějakýho gay porna. Platilo to u novýho souboje titánů a platí to i tady ( twilightovskej ksicht Kellan Lutz ve zlatym kosýmu je už fakt moc ). Další body k dobru jdou za nekompromisního záporáka Mickeyho Rourka - má nadhled a ještě na dálku jasně poráží Robina "Crowea" Hooda v souboji o titul největšího badass panděra. Poslení plus pak samozřejmě za Freidu Pinto :). ()

peto580

VIDEL V 3D!!!! koli tomu tie 4 hviezdicky. Verim ze ak by som pozeral na PC tak mozno ani 3 by to nedostalo. Ale takto krasna digitalna rezba :)... a hlavne záverečný boj medzi bohmi a titánmi bolo to najlepšie využitie 3D aké som v živote videl ()

kuboj

Celkem povedený formální cvičení na téma estetický manipulace reality (takže nejen uměním, ale i mýtem; nejen v umění ale i v mýtu), nejvýraznější v zobrazování násilí, např. závěrečná bitka: homosexuálně přestylizovaný bohové bojujou ladně, často zpomaleně, tak, že vytrhávaný páteře nepůsobí jako vytrhávaný páteře - ty navíc patří nerozlišitelný mase titánů (jejich zpracování svědčí o tom, že se v žádným případě nechce vykládat nic o řecký mytologii). Souboj Hyperiona s Théseem je oproti tomu zpracovanej naturalisticky a každá scéna je o chvilku přes hranu, kdy je jeho sledování vyloženě nepříjemný. ()

Movie Gourmet

Jít na tenhle "film" do kina by byly rozhodně vyhozené peníze. Nemá vůbec nic společného s řeckou mytologií s čímž se podle "šuškandy" tak nějak počítalo a je na hony vzdálen dobrému filmu. Nesmyslný děj je nejslabší stránkou. O hereckých výkonech se taky nedá mluvit a filmová hudba taky nic moc. Jediní, kteří ukázali aspoň své kouzlo byli Mickey Rourke a John Hurt. Ve chvíli, kdy půvabná (jak jinak taky) věštkyně (ne nepoznatelně indického původu - viz Milionář z chatrče) vyléčila Theseusovo "bebínko" sexem zpadl film do největší břečky. Co se dá dělat no. Velké ambice na rychle vydělaný balík peněž. Stejně jako u nového Souboje titánů palec dolů. Verdikt: 2* a 30 %. ()

rossi001

No cekal jsem to popravde o dost horsi. Film me nakonec mile prekvpail. Rourke Hyperiona zahral presvedcive az dost brutalne a postava hne dpatri mezi bandu odpornych zaporaku. Hlavni hrdina sympatak, akorat mi prisel trosku prkenne zahrany. Akcni sceny syrove krve ikdyz CGI,ale bombovni a Olympsti bohove jsou zde zajimave podanni a vcelku, smypaticti. Cekla jsme pruser, dostal jsem nadrpumerny rezba anticky snimek . 82 % ()

Jeržik

Měl jsem ty nejlepší předpoklady film nenávidět. Tarsem Singh tak musel svést těžkou bitvu, abych ho vůbec začal brát vážně. Nevychází z toho s čistým štítem, nicméně stále je to ve všem lepší, než těch pobitých Třista. Theseus je tu stále jen člověk s omezenými možnostmi, žádný neporazitelný řecký hrdina, padouch je příjemně brutální a vychytralý, nicméně čím si udržoval loajalitu armády, to jsem doteď nepochopil a bohové jsou konečně sami o sobě dostatečně zajímaví, aby utáhli vlastní dějovou linku. Film občas dost ztrácí tempo v dialozích, které by nutně potřebovali revizi, ale ty naštěstí nepůsobí jako hlavní hybatel děje a nejsou až na vyjímky moc důležité. Příjemné překvapení neurážející divákovu inteligenci. 70% ()

Zombi

Překvapivě celkem solidní mytologická řežba, ukázky mě zastrašovaly gay božstvem a hrdinou, kterej mě absolutně nezaujme, ale nakonec to dopadlo líp. Cavill je sympaťák, bohové v teplých oblečcích tam moc nejsou, gumovost brnění je vidět jen občas :o) Designově je to vypiplané, i když kulisy občas působí moc divadelně. Je to hezky krvavý a souboje jsou taky slušný, slabší 4 hvězdy. ()

Stanley619

Na tenhle film jsem se hrozně těšil, protože jsem čekal, že to bude něco jako 300: Bitva u Thermopyl, ale to jsem se totálně spletl. Na místo nepřetržité akce jsem se nudil u téměř dvou hodinového dramatu. Nebýt toho konce, kdy bohové bojovali s titány, tak by byl 3D efekt úplně nevyužitý. Na druhou stranu kostýmy, kulisy a pár efektů stály za to. K tomu ještě Mickey Rourke jako bezcitný záporák opět zaválel. Ale po pravdě, na tak dlouhý příběh bylo té akce fakt málo. 67% ()

Phorbo

Až odporně nudné, pro mě lehce nesmyslné (kde se najednou vzalo z jedný malý klece tolik Titánů... a proč tam třeba nebyl ukázán Kronos jako hlavní velitel?), proč, proč, proč... Nechci to řešit. I Worthington byl lepší herec. Nebýt tady Rourka a relativně pěkné kamery tak bych to vypínal asi hned. I na můj vkus zbytečně brutální a zbytečně moc krve. Bez ní by to nebylo ono ale aspon nemuseli masakrovat hlavy a těla takovým způsobem jak se to tady dělo. Dá se to udělat mín brutálně a víc pekne... ()

MkSallam

"Tarseme, volal mi Zack Snyder a mám ti vyřídit, že chce svůj "300 styl" zpět. A přidej i choreografy, to jediný tě prej zachránilo." Jinak film, který naplno zobrazuje dnešní problém s MPAA. Je jedno jakým způsobem mučíte lidi, kolik krve prolijete nebo kolik těl přepůlíte, ale ukázat prsa už je nevhodné. A použití body dublérky nikdy nebylo tak lamózně patrné. ()

Milky.

Scénáristické utrpení, stylistická onanie, hromada nesmyslů a nejhorší práce s klíčováním modrého pozadí za posledních pár let (hlavně u scén na Olympu jsem si připadal jak u nějakých archaických filmů točených pomocí projekce). Jedna hvězdička za skvěle hraného Dia v podání Luka Evanse, za nápad se zpomalenými mrtvolami Titánů a za nádhernou choreografii soubojů. Jen jedna za jejich nedostatek a krátkost. Závěrečný souboj Titánů a Bohů je jak díky stylizaci tak i díky skvěle zvýrazněné razanci pohybů vizuálním i akčním orgasmem a vydržel bych jej sestříhaný (bez přestřihu na jiné scény) sledovat donekonečna. Jinak film celkově stejné zklamání jako Souboj Titánů. ()

Ant_Antony

U Dia proč..? Ty dvě hvězdy jsou pouze a jen za závěrečný souboj bohů s "titány" a hlavně za Freidu, jinak je to čistej odpad... ()

Daqvid77

Boužel musím přiznat že od Božských válek jsme čekal jěště věčí řežbu než jsem dostal. Vizuálně ano skvěle udělané ale postrádá to kvalitnější dějovou linii. Ano ten kdo to měl možnost vidět v 3D byl určitě uspokojen jistě bych byl také. Boužel jsem měl tu možnost videt to jen ve 2D a na BR. Ale určitě všichni co mají radí tuhle dobu tento film musí vidět. ()

lareinna

Vedela by som si to predstaviť aj trochu inak, menej tých trápnych krvavých scén a strašná a trochu zbytočná snaha o vyobrazenie Hyperiona ako hrozného kráľa - bol to strašiak do maku tak akurát. Tretia hviezda za Henryho Cavilla a Freidu Pinto. Nebyť Henryho tak tu veľmi nie je na čo pozerať, on je pastva pre oči. ()

22matelko

Efekty krvi a boja ako v 300, spracovanie a dej boli az moc rychle vsetko to vyzeralo ako keby sa celý príbeh odohral v jeden deň. velmi slabé. Staré dobré mitologické filmy. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?