Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Seti

Nebyla to taková sračka, jak jsem se obával. Immortals stojí někde na pomezí mezi 300 a novým Soubojem Titánů, kdy od prvního poslušně opisují a druhému se naštěstí debilitou nevyrovnají. V podstatě to znamená, že se v třístovkovém vizuálu odehrává jednoduchoučká zápletka, ze které by mělo být na blití jen zarytým čtenářům Eduarda Petišky. Za co se ovšem Immortals nemusí vůbec stydět je akční stránka, které dominují velmi povedené souboje s citlivě užitými zpomalovačkami v "překvapivě" třístovkovém stylu. Jako taková neurážlivá akčně sandálová fantasy záležitost může Válka Bohů s klidem existovat. ()

Nemik96

Předem musím říct že Immortals hodnotim s velkým nadhledem a bez předsudků. Po tom co jsem viděl 60% jsem byl zvědav jestli to je opravdu takový průměr a dopadlo to tak že jsem se při deštivém sobotním večeru slušně pobavil. Herci byli vybráni dobře kde je Mickey Rourke jako záporák tam to žije, kdybych měl porovnávat, Válka bohů byla rozhodně lepší než novodobý Souuboj Titánu, ale slabší než film 300 i přes to že jede takřka v totožných kolejích. Největší síla jak jsem očekával byla ve vizuální stránce a skvělému ozvučení i hudbě při které příjemně mrazilo v zádech. Pokud chcete na chvíli vypnout mozek a pokochat se skvěle propracovanými bojovými scénami a řádnou řezničinou je tohle to pravé. Za mě 4****. ()

hefoo

Príjemné prekvapenie, zaujimáve pojatie titánov a bohov na Olympe, Singh si celkom dovoliť pojať laťku podľa seba a musím povedať, že dosť efektne, Henrymu ta rola sadla ako decká prdelka na šerbel, plus krásna Freida Pinto, Rourkovi alias Hyperiónovi rola tiež sadla. Bavil som sa a absolútne nenudil. 90% ()

Nassau

Prvních 45 minut bylo ucházejících. Když pominu celkové ztvárnění, lacinost kostýmů a celkovou umělost, tak se člověk místy i pobavil. Po hodině to už ale bylo stěží k vydržení. Nevím, přijde mi, že poslední dobou je těch stupidních filmů nějak moc. Problém nebyl v tom, že bych k Immortals přistupoval jako k epickému veledílu, to ani náhodou, právě naopak. Těšil jsem se na výplach mozku první třídy. Ten přišel, ale v trochu jiném smyslu, než jsem doufal. Slabota. Hlavně, že na všech plakátech bylo "od tvůrců 300, už to mě mělo varovat před bezradností tvůrců tohoto filmu. (30%) ()

bruceman7

Těžko se adekekvátně rozhodnout. Některé kulisy mi přišly nic moc (takové výrazně umělé...bylo to záměrem?), některé zas byly pěkné...scenérie byly určitě zdařené, přestože celkově digitální. Nasnímáno na způsob 300, celé je to takové zvláštně pastelové. Naopak se mi zdáli podivní bohové - ztvárnění jako mladí metrouši, to mi moc nepřišlo. Čekal bych bijce v nejlepších letech. Největším překvapením (a zároveň zřejmě v porovnání s ostatníma faktorama i největším kladem) byly brutální bojové scény, kde se skutečně nešetřilo krví a bojovým umem. 5,5/10 ()

killjezor

Zapomeňte na všechno, co znáte ze středomořské mytologie. A dostanete Clasch of the Titans. A teď zapomeňte i na poslední zbytky, které vám v mozku zůstaly a máte Immortals. I pres tohle všechno jde o velice zdařilý blockbuster, u kterého ani na chvíli nenudíte, což je přesně u takovéhoto počinu důležité. Kupodivu musím říct, že ani Luke Evans v roli Dia nevadil. Tady prostě seděl a Zeus ve své podstatě byl úlisný a zákeřný a tohle všechno z něj jde cítit. ()

Mafian

Ble, fuj. Nic dalšího nemůžu říct. Jen nechápu, proč se ti puberťáčtí bohové v plastovém brnění tak báli vypuštění všemocných titánů (kteří vypadají jako nemyslící poloopice), když si je v závěrečném bitvě tak krásně naklepou? ()

iXtr3m3

Nebola to 300vka, ale snaha sa cení, brutalitka rovnako a štýlovosť určite. Nebol to zabitý čas a na priemer je to príliš dobré aj keď na elitu zasa príliš slabé. Myslím, že takých 75%. ()

Milan25

Přesně jak píše POMO. Nebylo to nejhorší, ale u tohoto typu filmu nechci vidět žvásty vs. akce v poměru 70:30. Lepší 2* ()

Junglista

Kdybych měl dnešním jazykem stručně charakterizovat, nemusim dlouho hledat slova. Nemá to koule. Námět je zbytečně natahovanej (někdy až moc) a díky tomu působí poměrně nudně. I závěrečná bitka neni žádnou pastvou pro oči (ale to vlastně žádná akce). Za zmínku stojí poměrně slušná vizuální stránka, i když špička rozhodně neni (občas moc okatě digitální - vlna), Mickey Rourke, kterýmu role Hyperiona bezvadně sedla a ve vedlejší roli John Hurt, kterýho mám prostě rád. Na Freidu Pinto se poměrně hezky kouká, ale jinak se výběr herců moc nepoved. Vypadá to, že letos už mě nic na prdel neposadí. ()

Marius_ss

Práve som sa vrátil z kina, takže môžem komentár k tomuto filmu napísať ešte zahorúca. Kto tento film neuvidí v kine, nemôže ho dostatočne oceniť, pretože Vojna Bohov je film robený práve pre kiná. Za dve hodiny som dostal presne to, po čo som si prišiel. Vizuálne orgie spojene s parádnou akciou, viac som od tohto filmu ani nečakal ani nepotreboval. Jediné čo by som vytkol, sú nevýrazné postavy a málo emotívny zážitok...zlatý priemer, ktorý na jedno-dve videnia zabaví. ()

Fary

Na muj vkus az zbytecne moc drsne a surove. Na druhou stranu velmi dobre natoceny film, ktery cloveka nenecha od zacatku do konce vydechnout. Ve finale je to ale trochu skoda - rikate si proc vsechen tenhle cirkus jenom kvuli tomuhle... ()

Aslan

Jedine čo ma upútalo, sú scény súboj. Či už ľudí, alebo Bohov s Titánmi. Len jediná otázka, ako môžu byť titány konkurenciou Olympským bohom, keď správaním po prepustení vyzerali skôr ako psy z vycerenými zubami? Jasné že boli nahnevaný, ale predsa? ()

HArna

Fim rozhodně neohromí příběhem, ale vizuálně se mě líbí zpracování filmu. Navíc Mickey Rourke hraje velmi skvěle krále Hyperiona. 300 je lepší film, ale válka bohů taky stojí zkouknout. ()

Hanys_

Singh vizuálně nezklamal, příběhově je to taky celkem fain, ale tak nějak bez emocí. Ale rozhodně Válka Bohů kope mnohem vyšší ligu než třeba o rok starší Leterierovi Titáni. 6/10 ()

Holina

Ten Singhův rukopis je tu celkem vidět. Shrňme si to. Debilní scénář, otřesné, ale až skoro nesnesitelné dialogy, patos, proč to neříct i herci nestáli za nic a režisér evidentně sjížděl nějaký nový druh drogy během natáčení. Ale ta digitální výprava, ten look, je fakt výbornej. Doporučuji vydržet všechna úskalí až do závěrečné desetiminutovky. ()

Orthank

Opäť raz páni strihači zabodovali pri vytváraní trailerov na tento veľkofilm. Najhoršie na tom ale je, že v nich vlastne vytiahli všetko, čo si na nás pripravili do kina. Nič viac a nič menej. Pozoruhodná výprava, dunivá monumentálna hudba a nevysloviteľné meno režiséra môže byť na prvý pohľad zárukou originálnej zábavy, no Vojna bohov pôsobí len ako slabí odvar Snyderovej tvorby napasovaný na (ne)úspech dva roky starého Súboja titánov. Niekto sa tu ale poriadne posnažil, aj keď dejovo neprináša žiadne prevratné orgie. Postavy sú plytké bez motivácie a ich charaktery vzájomne splývajú. Niet komu fandiť ani koho preklínať. Nalinkovanie na absolútneho zloducha a inteligentného dobráka však funguje dokonale. Rourke síce recituje čo mu scenár káže, zato však dokáže navodiť dusno. Vyšší rating dovolil viac krvi a násilia, viac pritlačiť na pílu, čo filmu aj vďaka správnemu načasovaniu a striedmosti len prospelo. Vizuálne triky nech sú akokoľvek vydarené sú len ako čriepky, s ktorými sa už vopred rátalo a fungujú viac samé za seba ako cool lepido v akčnom príbehu. Škoda len, že tie najzaujímavejšie zábery som videl už v ukážkach, kde paradoxne fungovali lepšie ako v samotnom filme. Mierne rozporuplné pocity sa zastaviť nedajú - zvlášť po masívnom a najmä kvalitnejšom marketingovom nabudení. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?