Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Adrai

Historické filmy (zvláště z období jako tento snímek) nejsou zrovna můj šálek, avšak trailer mě nadchl a tak jsem dal filmu šanci. To co ukazoval trailer mě dostalo i ve filmu - zajímavé grafické ztvárnění, Titánové, Bohové a bojové sekvence. Toť ale vše - části mezi bitkami jsem nějak vydržel, ale už dlouho jsem se tak často nedíval na to kolik zbývá do konce. ()

dydl1

Tak dokonale udělaný trailer a tak nedokonale udělaný film.Přehlídka modelů,aby si děvčata přišla na své,bez děje,kde hlavní hrdina neumí hrát.Místy dobré efektní boje,ale jen pramálo.A prostředí je pěkně udělané,ale to film nezachrání,snad to zachrání pokračování. ()

kihsleek

Dějová a vizuální splácanina chvílemi se střídající s efektovou onanií. Proběhnou sice náznaky super myšlenek, ale bohužel zůstává jen u náznaků. Za tři. ()

kucny

Po dlhej úvahe som sa rozhodol že tomuto filmu dám 3*. Na jednej strane ma to bohovsky zaujalo. Bohovia olympu boli sympaticky arogantní aj nápomocní zároveň (hlavne Zeus), vystihlo to moje detské predstavy z čias ked som čítaval grécke báje a povesti. Hlavný hrdina bol sympoš, čo je u mňa veľké plus vzhľadom na to, že v poslednej dobe ma ústredné postavičky celkom iritujú. A samozrejme Rourkov Hyperion bol "bad-ass number one". Grafické efekty na vynikajúcej úrovni,no v scénach mi chýbala dynamika akú som videl v 300-vke. Dej bol celkom plytký, čo by som ešte prekusol, no vzhľadom na absenciu gradácie deja som s filmom nežil a zostalo to len pri bežnom sledovaní. A preto si myslim že tie tri hviezdy čo dávam, filmu síce neprospejú, no ani mu neublížia. ()

sethi

Theseus je jednou z mých nejoblíbenějších postav řecké mytologie.Tento film je o jiném Theseovi. Ale nevadí mi to. Proč si nestvořit svůj vlastní mýtický svět a navíc v takové kvalitě? Film jsem brala jako poctu mytologii i když jí překrucuje. Užasle jsem sledovala jedinečnou výtvarnou stránku filmu. Většina scén působí jako samostatné obrazy. "Obraz" věštkyně v rudém s pozadím a Theseem zalitými černým olejem, je příklad jeden za všechny. A je nádherný. Za ztvárnění filmu, za jeho teatrálnost a za působivou hudbu, která vlastně ani moc hudbou není, bych dala hned 5*. I víc, protože tahle stránka filmu mě fakt dostala. Malinko mi vadil nedynamický děj, pár prázdných míst, ale přesto nechápu zdejší průměrné hodnocení. Vždyť film má podle mě oslovovat hlavně úchvatným vizuálem. Není to film pro každého, podobně jako Titus, jenže ten samozřejmě stojí na pevných základech divadelní hry a herecké výkony jsou nesrovnatelné! Zatím jsem ho viděla 3x a pořád mi sedí líp a líp a všechno mi do sebe zapadá. ()

JeanMarthan

Bohužel trailer je v hodnocení o třídu výš než samotný film, ale i tak to byla slušná, nenáročná podívaná (ze které se určitě dalo dostat mnohem, mnohem víc). Theseus v podání Cavilla byl charismatický, o něco víc pak Rourke jako Hyperion. ()

Franche

No, řekla bych, že Immortals jsou lepší, než nový Souboj titánů. Řekněme si ale narovinu jednu věc **SPOILER** celé se to mělo jmenovat Thesseus, protože Bohové měli opravdu málo prostoru, nemluvě o tom, jak to na konci celé podělali, o titánech ani nemluvě, ti kdyby se objevili tak v půlce filmu a ten hovaďácký Rourke je vyslal dřív, byla by to větší legrace. Úplnou korunu tomu nasadil synáček, který podle mě otevřel dveře druhému dílu. No to mě podrž. Nicméně působivá byla poslední scéna s nebeskou bitvou. **KONEC** To jo. A hlavní hrdina všeho všudy taky nebyl k zahození. Toto + efekty to vyšlo na 3* ale mohl to být vybroušenější film. Měl na to. ()

Tohuk

Film jsem viděl jen na DVD, což je asi velká škoda. Atmosféra mě extra nepohltila, obrazově jsem film čekal pestřejší. Henry Cavill v hlavní roli celkem obstál, ale nezazářil. Mytologické pojetí se mi líbilo, vykreslení Božstva ještě víc. Válka Bohů byla na hraně čtyř hvězdiček. Závěrečný boj Bohů s titány mě snadno pobídl k tomu je dát. Naprosto úchvatné střihy, nechybělo tomu skutečně nic. ()

Lilien

od tvorcov 300, pre mňa zaujímavá tematika gréckej mytológie...skvelé efektné bojové scény, kopec krvavých súbojov. No samotný príbeh sa nikam neposúval,doslova som sa miestami nudil a sledoval zostávajúcu stopáž pokiaľ sa nebojovalo a nevraždilo.Mickey ako záporák je slušný, aj kostýmy a masky jeho armády sú spravené veľmi dobre a pôsobia temno. ()

datos

Válka bohů je opravdu povedený snímek, který nešetří trikama a vizuálníma scénama. Každý souboj a akce v tomto filmu je pikantní a okořeněná tvrdou prácí, ale musím uznat, že děj je o trochu slabší. Zápletka tam neni víceméně žádná a film nenaplnil tolik mé očekávání. Bavil jsem se od začátku do konce, ale pořád mi tomu něco chybělo. Ale jinak nemohu tento film ničím kritizovat. ()

beso74

Ja vám neviem povedať, kam sa ten svet uberá, najprv to boli upíri a vlkolaci čo sa stali obeťou teplého Golfského prúdu. A teraz mu podľahli aj grécki bohovia... Namiesto mužných predstaviteľov boli do ich úloh vybratí prihriatí holobriadkovia, ktorých dokáže premôcť kde kto. Síce je pravda že v antike sa príliš láska k mužovi a žene od seba nejako striktne neoddeľovali, ale zobraziť boha v takejto podobe by bolo určite bohorúhačsto a tvorcom by sa určite ušlo miesto v Tartare... Dej je roztrieštený, nemá žiadnu nosnú dejovú líniu, je to len sled epizód zlepených dokopy. Výprava si jednoznačne a bez hanby požičiava od 300 a Titanov, dokonca sem tam z plátna požmurkáva na diváka aj princ z Perzie. Ale... ALE, je to film, ktorý si požičiava z menovaných filmov tie oku najlahodnejšie prvky, zbytočne sa tu nerečni a aj keď niet nejakej extra hlášky a ani scény, ktorú by ste si pamätali aj 3 dni potom (snáď jedna, keď Hyperion vo svojej slabej chvíľke robí službu ľudstvu a sterilizuje zradcu), vzhľadom nato, že antický veľkofilm je rovnako vzácny ako šafran, dám 3, na povzbudenie... ()

Maniik88

Veľmi som sa tešil na tento film, pretože všade bežali reklamy typu: Od tvorcov 300, 3D, skvelé súboje a vymakaní herci. Z kina som však odchádzal nesmierne sklamaný. Žiadne skvelé súboje sa nekonali. Hlavný hrdina bol ozaj pekne vypracovaný, ale ostatní herci nič moc. Pozitívne ešte môžem hodnotiť hlavného záporáka, ktorý mal skvelý hlas a pôsobil temným dojmom. Bitiek bolo žalostne málo a zábery boli chaotické. To, že bol tento film v 3D je absolútny nezmysel. Bolo to strašne amatérske, veľká časť filmu bola tmavá a vtedy či už s okuliarmi alebo bez, obraz bol rozmazaný. Kňažka z filmu, ktorá videla budúcnosť a bola nepoškvrnená, samozrejme hupla do postele ako najposlednejšia k**** (aspoň bola pekná no). Záverečný súboj bohov a Titanov bol smiešny. Zeus pôsobil ako nejaký mladý šuhaj, absolútne sa nehodil za Zeusa a aj ostatní bohovia mi neprišli vôbec božsky. Proste sa tvorcovia snažili spraviť niečo prepracovanejšie ako 300, no 300 sa na nič nehralo a práve preto sa mi páčilo viac.Ak nechcete zabiť skoro dve hodiny života, vyhnite sa tomuto filmu. ()

TommyDiamond

Surové, brutální a nekompromisní...... Úchvatné vyjádření božské síly.... Výkon Micka Rourka.... Nějak extra se neorientuji v řecké mytologii. A ve filmu mě v tom zbytečným povídáním a odůvodňováním všeho dělali tak akorád ve všem guláš. Immortals na mě zanechal kladný dojem. Filmu podobného ražení je málo a proto si každého takového vážím. Celkově 70% ()

Zombiepod

Immortals sú obrovskou vykrádačkou filmov podobného žánru, ako Súboj Titanov alebo 300. A čo? Príbehovo extrémne povrchné, ale nad to sa dá veľmi ľahko povniesť, a to vďaka šťavnatej brutalite, parádnym bitkám, sympatickým postavám a nádhernej vizuálnej štylizácie, ktorá predčí oba vyššie spomínané filmy. Navyše v sprievode majestátnej hudby, a schválne, kde ste naposledy videli taký štýlový záver? Pre mňa veľmi veľké prekvapenie a snáď aj najlepšie fantasy, aké som za poslednú dobu videl. Nebyť zbytočných sentimentalít, menej "povedomých" scén a občasnej prehnanej klišovitosti, dám aj plné hodnotenie. Zážitok. ()

Sundance.cz

Pokud se mi na filmu nejvíc líbilo "dokreslené" pozadí a západ slunce nad mořem, tak je asi něco špatně. Oni vlastně spolu ani neválčili, jak bych čekal. Pro mě zklamání. 45 % ()

Marfab

podle mě se v průběhu filmu nic moc neděje,až na pár akcí je to docela nuda.film se mi taky zdá hodně umělý,pořád samé skály které s realitou nemají nic společného.nejlepší z tohoto snímku byl boj bohů a titánů na konci ale to je tak vše. ()

Godhaj

,,A man's seed can be the most brutal weapon." Immortals jsou především parádní eRkovou řežbou v úchvatném vizuálu. Brutalita však není samoúčelná a je pouze tam, kde má být, zatímco vizuální parádičky, kamerové vychytávky jsou přítomny téměř neustále. Tarsem Singh se evidentně nebojí jít do kontrastu (křiklavě červená, bílá, černá), jiné scény jsou zase skoro v úplné tmě, ale každá z nich je dechberoucí. Příběh je velmi jednoduchý, ale nikoli prázdný, a příjemně plyne. Z herců vyniká absolutně Mickey Rourke. Jeho záporňák je přesně takový, jaký má být. I ostatní herci si však nevedou špatně. Soundtrack je velmi nevýrazný, ani jsem si ho vlastně nevšiml. Immortals jsou stoprocentně lepší a vyzrálejší než ryze popkornová 300. ()

Jacccob

Po všech stránkách lepší než Souboj titánů. Podobné Blockbustery "druhé kategorie", které si každou vteřinu hrají na první, nemám rád, tohle je ovšem ta nejlepší volba z těch nejhorších. ()

Poncho22

Řecká legenda o Theseovi zabalená ve slušné akci, v dobrých hercích a ve spoustě, ale spoustě krvi :-) Film jsem shlédl až v této době, dle kritiky jsem mu po premiéře v kinech moc nevěřil, ale konalo se překvapení. Pro mě docela velké překvapení !!! ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?