Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Lukido

Priznám sa ,ze od tohto blockbusteru som moc neočakával ,no o to viac ma prekvapil príjemne,piráti prezlečený do westernových šiat .Záverečná akčná scéna do toho Zimmerova hudba vynikajúce ,vlastne po celú stopáž som sa ani raz nenudil viem si hneď predstaviť aj pokračovanie u mňa lepšie než piráti. ()

carnacv

Tak tohle je opět typický příklad toho, že bezmežně věřit místním hodnocením je absolutní hloupost. Gore namísto pirátů z karibiku 159 tentokráte zvolil téma westernu a ten se mu nadmíru povedl. Film nabírá tempo hned z počátku, a kdo chvíli stál, ten už fakt stojí opodál, neboť nás Gore nezatěžuje přestavováním kvalit herců, producentů a dalších přicmrndálků, ale chce, abychom kvalitu snímku poznali na vlastní kůži. A to se mu vskutu velice daří. Žádné dlouhé představování hlavních protagonistů, na to není čas, dějiny netvoří nudné charakteristiky hrdinů, nýbrž jejich činy. Tak a jsme vtaženi do děje a hned je znát, že tohle nebude nudná westernová tuctovka, kdy zas víme, jak to skončí nebo kde si bude na nudném podkladu rejža honit své artové ego. Nene tady je děj plný zvratů a milých překvapení. Moc se mi líbilo, že se Gore nesnažil maskovat některé vykrádačky jiných westernů, nýbrž, že si z tohoto faktu mnohokrát udělal srandu a bral to s nadsázkou! Myslím, že se tu pan Depp nemohl realizovat tak moc jako v pirátech, neboť jeho postavě se přeci jen nedostává tolik hereckého prostoru, nicméně toho pomateného indiána zahrál móóóc pěkně. Dvě a půl hoďky utekly jako nic a odnesl jsem si dobrý pocit. Kvalitka! ()

Poga

Pre nás Európanov moc neznámy príbeh, ktorý v USA zaberá. Nevadil by mi ani tak strnulý, samotný Lone Ranger a Johnny Depp, síce svojím spôsobom minimalistický a príjemný, ale len recyklujúci figúrku Jacka Sparrowa. Jediný rozdiel je v tom, že tam hulákal a hral piráta. Tu je za viac menej ticho a za indiána-vyvrhela. Nevadil by mi ani, síce vizuálne krásn e spracovaný, ale nudný príbeh. Čo mi vadí je, že to Verbinski natiahol na 143 minút ! Pri poslednej "akčnej"scéne som si zdriemol. 40% ()

Apofis28

3 hvězdy a to jenom z dobré nálady, pokud se stane, že se na to kouknu ještě jednou, což je dost nepravděpodobné, tak hodnocení ještě snížím... Dost stupidní film, který má sice dobrý spád a nenudí, ale to si tvůrci myslí že se budeme celý film smát hloupým vtipům, postavám, ději? na vrch to ozdobí ještě fůrou nesmyslností, nelogičností a scénami co popírají snad všechny fyzikální zákony! Ne, diváci nejsou hloupí. Verbinski si to musí uvědomit. ()

Insomnia.k

Nevim proč lidi chtěj vidět rači Dysneyovský piráty s čumáčkem Orlandem Bloomem, Když tady mají kvalitní, osobitý komiskový western (pro mě osobně docela zánovní a potencionální kombinace). Aha asi proto že Johnny Depp už neni Jack Sparrow ale indián ()

2rady

Podľa mňa to bolo takto. Prišiel Bruckheimer za Verbinskim a hovorí: „Počuj toto je naša posledná šanca.“ Dal mu 200 mega v malých neoznačených bankovkách. „Natrieskaj tam toho čo najviac“. Po pár mesiacoch filmovania príde pozrieť a zistí že Verbinski minul len asi 70 mega (a aj to len výplaty). Producent sa zhrozil a prikázal tam nasekať čo najviac digitálnych záberov aby mali čerpanie. Po dokončení si sadli na pivko pozreli sa dokončený film a zistili, že takú brečku už dávno nikto nesnažil predať ako plnohodnotný popcorn (ach zabudol som na Míšu a jeho hračky). Spolu teda rozbili svoje prasiatka a za posledné drobásky natočili niečo čo s pôvodným filmom nemalo nič spoločné. Herci hrali, hudba a obraz boli v dokonalej súhre a navyše si to evidentne všetci užívali. Takže nabudúce to pretočím rovno na peckoidnú záverečnú polhodinku a hlavne očarujúcu Ruth Wilson. Dúfam, že sa raz objaví aj 90 minútová verzia, ktorá bude šlapať ako hodinky (nie ten šmejd čo mal Depp, ale fungel nové, zlaté s vykladané diamantami, s vodotriskom a Mickey Mousom) HAWK ()

raru

Dobre som sa pri tomto filme bavil.Jasné,že príbeh nie je na Oscara,počítačových trikov je tiež dosť,ale pripadalo mi to zábavné,akčné a humorné a o to tvorcom šlo.Škoda len,že to sem tam skľzavalo do paródie.Ak by to bolo podané len humorne,vyznelo by to lepšie.A Jonnymu pasujú takéto úlohy ako riť na šerbel. ()

Bilbo.cz

Tenhle film mě příjemně překvapil. Je to jiné, než klasické vesterny z minulého století, z velké části si ale zachovává jejich kouzlo. Vizuální stránka je výborná, prérie a městečko na Západě protnuté železniční tratí nemohlo být udělané líp. Příběh je sice v podstatě jednoduchý, nicméně se nesnaží za každou cenu do westernového žánru přinést něco nečekaného nebo nepatřičného. To dělá jen v případě akčních honiček na vlacích (před třiceti lety nepředstavitelných) a neokoukaných vtipů (na začátku házení panenky holčice ve vlaku). A vůči názorům, že je příběh předvídatelný mám námitku. Divák sice odhadne většinu zvratů, ale ty přijdou o tolik později než by je čekal, že do té doby už ani neví, že ho to předtím napadlo. ()

DJDC

Osamělý jezdec je vlastně dost smutný film,ale díky střídání melancholických scén s humornými si toho možná ani nevšimnete.A když už ano,není čas smutnit,děj jde rychle kupředu... ()

durkes

Jack Sparrow sa stal Indiánom a presídlil na divoký Západ. Napriek tomu sa mi to celkom páčilo. Štipka klasického westernu, štipka dobrodružstva, štipka paródie a celé sa to zmiešalo a výsledkom bol priemer, ktorý sa dá pozrieť. Depp bol sparrowoidný a Arnie Hammer pôsobil fajn - zistil som, že som ho videl v Sociálnej sieti. ()

demovka

Bohužel mě to nevtáhlo do děje, nezaujalo mě to. Musela jsem se držet, abych neodcházela. Jediné, co bylo perfektní, byla maska Johnnyho Deppa a jeho rozhovory s Johnem Reidem. Byly vtipné, protože chování obou dvou hrdinů bylo silně kontrastní. Film byl neucelený. Nemělo to pevnou kostru vyprávění. ()

medveed

Tento film s nálepkou komerčního propadáku mne mile překvapil a pobavil. První polovina je parádním koktejlem humorných a akčních scén. S přibývající stopáží příběh trochu ztrácí tempo a závěrečná vlaková scéna je pak spíše digitální exhibicí tvůrců. Jako celek však film funguje. 85% ()

Skunkiee odpad!

Sesbírat odpadky z filmu Piráti z Karibiku, hodit je na hlavu divákovi a ještě očekávat, že za to zaplatí a bude to hltat, je značně NAIVNÍ! ()

I.ball

Mírně podprůměrný pokus o "piráty" divokého západu. Při pohledu na Johnnyho Deppa není o čem pochybovat - rudý bratr jménem "zmatený vrabčák hledá pomstu". Výprava vcelku zdařilá, ale příběh předvídatelný už od doby, kdy se pan Cole nemůže dočkat příjezdu vlaku do stanice, zatímco padouch nachází v podlaze vlaku cestu na svobodu. Ale co může jeden čekat od Walta Disneye? Tento film bude zábavný zejména a možná jen pro fanoušky Pirátů z Karibiku. Ale ta nekonečná délka filmu je absolutně nepochopitelná a v posledních 40 minutách neúnosná. Dávám dvě a půl. ()

avalonek

Prvni půl hodinku,jsem přemýšlela,že to vypnu,ale pak se to trošku začalo rozjíždět a i mě vcelku začal bavit Johny s těma svejma ksichtama a kecama.Takže sem to vydržela a i se pak vcelku pobavila ()

Warapeidza

Oddechová blbost, kterou jsem shlédl až v rámci jejího TV vysílání, takže jsem nemohl být ohromen patřičnými vizuály na velkém plátně a 8D zvukem :). Páteční večer to vyplnilo celkem v pohodě, zaplatit za to cenu lístku do kina, byl bych asi zklamán. Nějak tak mezi 2-3 hvězdami, ke třem jsem se přiklonil na základě vcelku originální poslední scény, která byla navíc podkreslená patřičně šílenou muzikou... ()

NeOn1702

Je to hodně zvláštní film a vlastně ani nemůžu říct, že bych přesně pochopil zápletku. Zároveň ani nemůžu přesně určit žánr, protože se zde míchala troška komedie s nějakou tou akcí a dobrodružným westernem až to skončilo jako drama. Bohužel to bylo celé až moc krkolomné. Přece jenom se v tom ale najdou nějaké vtipy a akce doplněná super vizuálními efekty s herectvím Johnnyho Deppa, takže tři hvězdy. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt