Recenze uživatele javlapippi k tomuto seriálu (4)

Ďáblova lest (2009)

Záhadologicko-konšpiračno-okultná zmeska, kde sa s vážnou tvárou mieša vražda Václava III. s jedenástym septembrom a apokalypsou. Do toho policajti snažiaci sa cez to všetko prepracovať k rituálnemu páchateľovi. Herecky slušné, filmovo-remeselne tiež dobre zvládnuté, len ten scenár cez všetku tú chcenú temnotu a napínavosť pôsobí trochu prostoducho a nechcene smiešne. Pobavil som sa, ale pre tento typ mysteriózna asi nie som cieľovka. Viac v komentoch k jednotlivým epizódam. ()

Noc hadů (2009) (E01)

"Čím větší volovina, tím větší úspěch." Rituálna vražda a skoro vražda, detektív gambler Dvořák je odvolaný z dovolenky a s novou oprsklou kolegyňou za trest Geislerovou poverený vyšetrovaním, gregoriánske chorály, archeologické vykopávky pochybných hrobov prezentované zakomplexovaným Hádkom, odborník na religionistiku a okultizmus Trojan sa tvári prekvapene pri pohľade na Codex gigas a asi najsmiešnejšie pôsobia zábery zo skúšobne pravdepodobne satanistickej kapely. Myslím, že nie je až taký problém zistiť si ako vyzerajú a znejú hudobné subkultúry hlásiace sa otvorene k onomu vyznaniu, na čo sa ale tvorcovia vykašľali a miestnosť olepená random plagátmi a muzikanti na čele s rapujúcim Dykom pôsobí podobne autenticky ako skupina přátel songu Mimikry. Inak herecky fajn, aj atmosféra uchádzajúca, ale zatiaľ sa bavím skôr inak, než asi mali tvorcovia v úmysle. Za tri červené mraky. ()

Vražedný kód (2009) (E02)

Mladý muzikant a okultista Dyk je zároveň konšpirátor veriaci na stredoveké proroctvá a najsamlepší hacker v republike. Šikovný chalan, kedy to všetko stíha? Dvořák, Geislerová a Trojan snoria po stopách a vypomáhajú si hypnózou skoroobete. Archeológovia objavia kobku plnú okultných artefaktov, mnísi taja nejaké ohromné stáročné tajomstvo, Šuvadová ukáže bradavku. Všetci sa tvária hrozne vážne a mne to začína pripomínať paródiu. Ale stále sa bavím, za tri stredoveké sudoku na pergamene. ()

Brána nebes (2009) (E03)

Tak jdeme do finále a možná přijde i satan. Dvořák klame fľašou, bonzáčka Geislerová vyloží karty, svorne s kukláčskym oddielom vyrážajú zachraňovať. Religionista Trojan vyrieši sudoku a iné hlavolamy, spoločne so satanistickým hackerom Dykom a rozmernou relikviou obsahujúcou biologické stopy mytologických bytostí vyrážajú taktiež napomoc. Policajti sledujúci v službe Majora Zemana pobavili, rozlúsknutie hesla trezoru ešte viac a finále so značkou pohrebného auta to zaklincovalo. Na rozdiel od predošlých dvoch epizód som túto nedokázal ani na moment brať vážne, napriek tomu ma to pobavilo za tri apokalypsu anulujúce svetelné efekty. ()