Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Diskuze

CallenG

CallenG (hodnocení, recenze)

Ja se hlavne tesim na Nortona, po dlouhe dobe v poradnem filmu a jako zaporak byl vzdy bozi no a Rennera sice moc nemusim ale uvidime co predvede

vod0

vod0 (hodnocení, recenze)

prosim prosim at to neni zas dalsi nerealna blbost, Bournova trilogie je moje nejoblibenejsi

Emerelle

Emerelle (hodnocení, recenze)

Mistickzz: hm možná to bylo tím, že nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil ;)

strikeman

strikeman (hodnocení, recenze)

Nemám problém s hereckým obsazením, to se zdá sympatické, ale spíše s celkovým pojetím, které vyplývá z druhého traileru. V původní trilogii se mi zdály akční scény uvěřitelné, realistické. Tenhle snímek se ale dle upoutávek tváří hodně "na efekt" a zdá se, že bude nabitý akcí dost "přitaženou za vlasy":-(

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

nwx: Dnes môže byť akčný herec hocikto (Slater, Travolta, Cruise, Pitt, Banderas, Norton, Law...). Trochu naberú svaly pred natáčaním, prejdú bojovým rýchlokurzom a môžu nakopávať zadky. Renner nie je o nič horší ako zmieneí páni a im podobní. Ani Damon nebol akčná hviezda a aj tak bol úspešní. Rozhodne by som Rennera neodpisoval ešte pred premiérov.

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

nwx: Neřekl bych, že neumí hrát, ale Renner prostě nemá ksicht na akční hrdiny. Proto možná bude Legacy vypadat reálněji, v The Town třeba vypadal dobře.

nwx

nwx (hodnocení, recenze)

Jeremy Renner je akční nula. Mirek Důšín už od pohledu, co se pro akčňáky tohoto typu naprosto nehodí. Možná tak do nějaké rodinné taškařice. Zatím ve všech jeho akčních filmech to byla bída.

Emerelle

Emerelle (hodnocení, recenze)

Posunutí premiéry na 9.8 to je to nejhorší co se mohlo stát...:( film v kině neuvidím, budu muset počkat na dvd...

(hodnocení, recenze)

skinny: Záruka něčeho kvalitního je už námět, Edward Norton, Joan Allen, Albert Finney. To, že jsme přišli o další pokračování už někdy v roce 2009-2010 ještě za tehdy výborně rozjetýho Greengrasse, nám mělo být vynahrazeno restartem s "novými tvářemi" v hlavních rolích, což se prostě nestalo. Toť vše co jsem chtěla podotknout.

Godhaj

Godhaj (hodnocení, recenze)

TaanStari: Já měl z traileru pocit, že se asi Bournův odkaz bude zpočátku paralelně odehrávat s Bournovým ultimátem a potom bude pokračovat dál svojí cestou.

skinny (hodnocení, recenze)

.maggie.: nejsem si jistá, kdyby obsadili někoho neokoukaného a mladého, tak jestli by na to někdo šel, jen z principu. SIce starší herci ale možná záruka něčeho kvalitního :)

skinny (hodnocení, recenze)

TaanStari: sice nevím, jestli umřel, ale tohle má být odkaz na Bourna, nikoliv jakoby pokračování, takže se tím pádem objeví i stejné postavy z předešlé trilogie :) takže nový film, nový hlavní hrdina ale podobný námět :)

(hodnocení, recenze)

ywo666: čti pozorně. Někoho typu Ellen Page, ale kterou třeba ještě nikdo neobjevil. Tak jsem to myslela.. Jsem si jistá, že další nová zajímavá začínající herečka tam někde je, a tohle bývala mohla být velmi dobrá šance, jak se prosadit.

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

Rychlá otázka. Nespal jsem už hodně dlouho, možná halucinuju a trilogii si už moc nepamatuju. Ale v traileru jsem asi viděl Davida Strathairna (jestli ano, proč není tady v "Hrají"?) a nezemřela jeho postava v trilogii? Resp. kdy se tenhle film vzhledem k trilogii odehrává?

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

.maggie.: Ellen Page nie je prevarená a nikto ju neobjavil? Však hrala asi v 12 filmoch za posledných 7 rokov a ďalšiu sú na ceste.

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Ta zápletka se mi moc nezdá, genetiku bych do toho netahal, spíš chemii a stimulaci. Taktéž bych nekopíroval pomocnici. Bude to již tolikrát zkopírované schéma. :( Ale uvidíme..

(hodnocení, recenze)

skinny: Ježiš, to ne:-D To by museli právě někoho pořádného mladého najít. Což se jim evidentně nechtělo/nepodařilo. Takže jsme skončili s Rennerem a ještě jsme rádi, a bohužel s dnes už hodně provařenou Weisz. Kdyby někoho mladého nového sehnali, bývali k němu mohli dát někoho typu Ellen Page, třeba kterou ještě zatím nikdo neobjevil. Pak by to stálo za pozornost, i když to "točí jenom Gilroy";-)

skinny (hodnocení, recenze)

já si tedy obsazení ShiuiLabeoufa, jak bylo původně v plánu,  v podobné roli nedokážu představit

(hodnocení, recenze)

Naštvalo mě dost, že nebyla čtyřka Bournea od Greengrasse, a místo toho byl ten Green Zone. Ale aspoň bylo slibováno, že když už nebude osvědčená kvalita, tak přijde mladá krev, a tím to aspoň bude zajímavý. Renner už ale přece jenom zas tak nejmladší není. No a Weiszová teda už vůbec ne. To zrovna na "osvěžení starého námětu novými tvářemi" nevypadá.. Ještě že jsou tam ostatní tak dobří herci, spíš budu koukám ještě ráda, když se to bude díky nim co nejvíc podobat původní trilogii. Takže jsme znova u lítosti, že se tehdy ještě s Greengrassem hned netočilo.

skinny (hodnocení, recenze)

A navíc dvojice Renner a Weisz. bude myslím skvěle fungovat :)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)