Film podle skutečné události. Bettyn svět se zhroutí, když je její milovaný bratr Kenny zatčen a odsouzen za vraždu na doživotí. Betty je přesvědčena o jeho nevinně a pomocí nejmodernějších kriminálních technologií se snaží prokázat bratrovu nevinnu. Neobyčejné pouto mezi sourozenci je inspirativní pro náš uspěchaný život. Úžasný výkon Hillary Swank jako Betty. Ne pro nic je dvojnásobná držitelka Oscara... (Film+)

mimale

Film natočený podľa skutočných udalostí. Hilary Swank v úlohe odhodlanej a bojovnej sestry nespravodlivo odsúdeného brata (Sam Rockwell) opäť dokazuje svoje herecké kvality. Postavu hrá naozaj presvedčivo, uveriteľne a človek verí každej jednej minúte. Sam Rockwell v úlohe odsúdeného hrá naozaj dobre, hlavne jeho scény vo väzení sú veľmi kvalitne zahrané. Filmu možno azda vytknúť trochu pomalý spád, hlavne v druhej polovice filmu, kde sa mi zdalo trochu naťahovanie deja a naopak niektoré veci, ktoré boli slabo vyobrazené. Určite sa však jedná o veľmi kvalitný snímok, s takým malým rozpočtom až neuveriteľne dobre zvládnuté. Film nakoniec zostal bez povšimnutia porotcov Oscara, myslím, že by zaslúžil nomináciu minimálne v hereckom obsadeni. SPOILER: Vo filme sa nespomína, ani v záverečných titulkoch, že 6 mesiacov po prepustení Kennnetha, spadol z múru a zomrel. ()

Patr1k

Super, už dlho ma žiadny film nedržal takto v napätí, ako dopadne koniec...skvelé herecké výkony aj scenár, odporúčam ak máte radi filmy z nádychom právničiny a obvineného vo forme Rockwella :) ()

Susperian

Krásný film, který dokazuje jedno. Láska skutečně existuje a v tomto případě se nejedná o žádnou chemii. Kdo shlédne tenhle snímek musí se mnou souhlasit. ()

Terka.Vcelka

Co na to říct? Sama moc nechápu proč dávám tři hvězdičky... Film je dobře natočený, herecké výkony jsou dost dobré, ale... Není to film, který bych potřebovala vidět ještě jednou :) ()

pitrson

Velice emotivní příběh, který se skutečně stal. Nedalo mi to a našel jsem o tomto případu spoustu fakt. Hilary Swank považuji za jednu z nejlepších hereček současnosti. Její herecké výkony jsou vždy vytříbené a scénáře psané pro její role a vůbec charaktery postav, které ztvárňuje, jsou velice obtížné na věrohodný herecký výkon. Snímek mě dovedl k zamyšlení nad skutečně důležitou hodnotou našeho bytí a tou jsou vzpomínky a pouta, která bychom si měli uchovat v mysli i v časech, které jsou obtížné a skutečně bychom tak snadno neměli zapomínat...Dal bych klidně 10 hvězd! ()

david666

U tohot filmu mám trochu problém, že se jedná o obhajobu člověka, který se stejně celou dobu choval takž, že si vězení zasloužil. Ale za ten lidský rozměr si film až tak špatné hodnocení nezaslouží. ()

kolodej1

hodně dobrý film o síle sourozeneckého pouta, velmi emocionální silný příběh, napínavý, u kterého člověka rozhodně nenapadlo - kdy už to skončí? Extraligové herecké výkony, Driver, Rockwell a zvláště Swank. Výborný film, můžu jen doporučit ()

Saxos

Nikdo neví co by ten asociální človíček provedl kdyby nebyl v base. Jako protiklad je zase hnusný, že tam hnil za něco co šlo mimo něj. ()

Kozlowski8

Příběh ženy, která věnovala značnou část svého života boji za osvobození svého bratra, odsouzeného na doživotí za brutální vraždu, o jehož nevině je neochvějně přesvědčena...Je to příběh silného sourozeneckého pouta a lásky, která mi ale zpočátku připadala spíše opičí a Betty jsem ani příliš nefandil. Kenny je totiž pěknej grázl, rváč a provokatér a celá ta rodinka je taková nepřizpůsobivá (krádeže už od malých dětí, rvačky, mimina v nočním baru atd.). Postupně jsem ale těm vztahům a vzájemné chemii Hilary a Sama docela přišel na chuť a příběh mne vcelku vtáhl. Právě ústřední dvojice tomu přispěla hlavní měrou a spolu s ní i krásná hudba. Takže vlastně docela hezký zážitek. 65%. ()

jjjerry

Lehce nadprůměrný příběh. Ukázka reálné Ameriky. Když nemáte na pořádného právníka, tak jste v loji. Musíte čekat, jestli vidlákova sestička dostuduje práva. A mít opravdu štěstí abyste mohli ukázat, že ten Americký právní systém moc nefunguje. A máte tu krásnou zápletku. Ale hlubší dojem na mě film neuděla. ()

fooggyy7

Film o tom jak absolventka Plzeňských práv, spolužačka Bendy a Grosse bojovala za osvobození svého buranského debilního bratra. Povedlo se. Doktorka práv se po skončení filmu dál věnovala své původní profesi, myčky nádobí v hospodě. Pro zajímavost, vedlejší roli dcery odsouzeného hrála slavná miss Ameriky ()

PTuranyi

Dobre natočená seriózna dráma o nespravodlivom odsúdení Kennnetha Watersa a nezlomnom úsilí jeho sestry Betty Anne v snahe dokázať jeho nevinu. Kvalitná produkcia a veľmi dobré herecké výkony prehlušia tú trocha pátosu a citového nátlaku takže ako celok prevažujú pozitíva. 75% ()

skunkos

Tenhle kousek v sobě má neobyčejné napětí a osobité kouzlo. Navíc, když připočtu skutečnou předlohu, tak se dostávám do velmi zajímavých hodnocení. Celkově neuvěřitelně poutavé a žravé. 9/10 ()

severus

Velmi zajímavý námět, který ukazuje jak funguje můj oblíbený americký právní systém. Soudcovské dojmologie v praxi. Sesterskobratrská obsese a ukázka, jak zmrvit život sobě a všech kolem sebe. (Míněna sestra). Tah na branku, jen když chci vysekat bráchu z průseru. Z toho sakra musí jít udělat dobrý film. Ale neuděli ho. Myslím, že i dokument by mě bavil víc. ()

Radous04

Mám rád filmy/dramata s vězeňskou tématikou (Shawshank, Zločinec, ...). Mám rád Sama Rockwella. Na druhou stranu jsem nevěděl co od tohoto filmu čekat a tak jsem se na to díval ze začátku lehce skepticky. Přiznám se, že jsem čekal americkou klasiku, prostě deku a kafe na konci. Ale musím říct, že mě to nakonec vůbec nezklamalo. Celý film není tak černobílý, jak to ze začátku vypadá. Pocit "udělal to? nebo neudělal?" ve mě hlodal skoro až do konce, tak vlastně ani nevim, jestli tomu jeho osvobození fandit, nebo ho za to nenávidět. :-) Každopádně skvělé obsazení a špičkové výkony, vyzdvihnout musím trio Rockwell, Swanková a především Lewisová!!! Kdo si tuhle pani pamatuje z takovýho Gilberta Grapea bude zaručeně zírat :-))) ()

fratros

Má to silný příběh, silná slova, nádhernou hudbu, potenciál, navíc je to podle skutečné události a vlastně ani není důvod říct si : "proč ne" ... poslední dobou mi to ale začíná vadit, a tak říkám "ne" ... za ten strukturovaný vzorec, který odnímá život filmům a umění vůbec. ()