Film podle skutečné události. Bettyn svět se zhroutí, když je její milovaný bratr Kenny zatčen a odsouzen za vraždu na doživotí. Betty je přesvědčena o jeho nevinně a pomocí nejmodernějších kriminálních technologií se snaží prokázat bratrovu nevinnu. Neobyčejné pouto mezi sourozenci je inspirativní pro náš uspěchaný život. Úžasný výkon Hillary Swank jako Betty. Ne pro nic je dvojnásobná držitelka Oscara... (Film+)

Rawar

To byla velké nádhera, je mi vcelku ukradené jak moc skutečná ta skutečná předloha byla, ale tak krásně se mi na to koukalo. Příběh o nesmrtelné sourozenecké lásce mě zasáhl přímo do mého slabého místa :) I když byl Kenny, bratr naší hlavní hrdinky, "sympaťák" od pohledu a každému bylo šumák že sedí a jestli je vinen nebo ne. Jeho sestře to jedno nebylo. A i když jí okolí dávalo najevo že je nejvyšší čas se vzdát, ona to nikdy nepřijala. Nikdy se nevzdala a nikdy nepřipustila že její bratr je odsouzený právem. A nikdy nad ním nezlomila hůl. Tleskám Hilary Swank za další perfektní roli a klaním se před jejím hereckým umem. ()

mira.l

Další ze zajímavých rolí Hilary Swank, taková obyčejně lidská nebo jak bych to nazval:), mě se to líbilo. ()

danny_21

Justiční drama o jednom soudním omylu, který poslal nespravedlivě Samíka na doživotí. Ač se tváří jako neviňátko a vlastně fajn veselá kopa nic mu to nepomůže, ještěže má oddanou ségru, která se dá na práva, aby ho mohla zastupovat a dostat z lochu ( škoda, že to trvalo 16 let z 20-ti co si chudák odkroutil, abych bych se zbláznil :-) a na druhou stranu nemluvě o tom, že celá ta snad vylítla komínek, když si šel Kenny na oslavu zalétat ze zdi :-) ) Vsadím se, že citliví amíci u toho prolévali krokodýlí slzy dojetí, nicméně mě to nechalo chladným, protože emoce to až na zvěrečnou scénu shledání s dítkem nevyvolalo. Juliette Lewis ve své roliččce byla prostě k sežrání, s tím výrazem otupělé, slité "dámy" s mizerným chrupem, takže í díky ní lehoulinký nadprůměr- 55 % ()

ER

Snímek vyjímečný není, ale vyjímečné je sourozenecké pouto, jenž je hlavním motivem příběhu. O dojemné chvíle tak není nouze a obecně jde tady více o lidskost, než o justiční omyl. Napulírované adokáty tady nehledejte a ani žádné drama ze soudní síně se nekoná,ale drama to je.Jen představa,že Vás nespravedlivě odsoudí na doživotí je hrozná. ()

Likan7

Soudnická dramata jsou divácky vděčné téma, jenže Tony Goldwyn je vyloženě nudný režisér. Má tu skvělou dvojku, silný příběh a ani v jeden moment bych neřekl, že by mě film strhnul nebo alespoň nějak dojal nad nespravedlností, která byla na Rockwellovi spáchána. Swank a Rockwell to táhnou, ale režisér si u toho baštil chlebíčky, pil vanilkový latté a bylo mu úplně jedno, že točí sice solidní, ale vlastně nudnou podívanou.. A přitom to je materiál, že kdyby se ho ujal někdo zručnější, šlo by se klidně na Oscary. ()

vozralec

Sestra se snaží dostat z basy svého vznětlivého bratra obviněného z vraždy. Čtyři hvězdy to nakonec přece jen budou. ()

TommyDiamond

Máme tu další snímek podle skutečné události. Musím uznat, že film se docela vydařil. Příběh Betty (Hilary Swank) jejiž bratr byl odsouzen na doživotí za vraždu kterou nespáchal. Matka dvou dětí, která neměla dokončenou ani střední školu se rozhodne, že vystuduje práva, aby bratrovi pomohla. Podle ní je to jediná možnost. Zní to doslova neuvěřitelně, ale Betty svůj cíl dokázala. A její bratr po 17 letech konečně vylezl z vězení. Nebýt film podle skutečné události asi bych se na něj díval skrz prsty. Je to krásný příklad sourozenecké lásky a omylnosti justice. 60% ()

sWONDER

Potrebná téma, za to dík. Rozuzlenie a samotný záver mi prišli trochu pritiahnuté za vlasy, ale inak slušná citová vydieračka s vynikajúcou ústrednou dvojicou, ktorá dokonale plní účel . Slabšie povahy by povedali, doják. Moje hviezdičky sú síce štyri, no mlhavé. ()

GenVen

Další film, ve kterém Hillary Swank ukazuje, že je na role psychicky a morálně silných žen prostě stavěná. Někoho možná dlouhé konverzace a neustálé depresivní počasí bude nudit, mě ale přišel příběh sám o sobě tak strhující, že se mi až nechtělo věřit, že se doopravdy stal. Nerad předbíhám, ale z mého pohledu Conviction prozatím vážně kandiduje na drama roku. ()

vavros

Vynikající herci v zajímavém příběhu, pod jiným režijním a produkčním vedením mohl vzniknout výborný film. ()

RobbieM@N

Až moc okatě se tu Hillary s Rockwellem snaží o Oscara, snaha dojmout za každou cenu mi byla značně proti chuti. Oni jsou oba výborní herci, zejména Rockwell v posledních rolích naprosto exceloval, ale měl jsem z nich celou dobu pocit přehrávání v zbytečných patosovitých pozicích. Možná to je chyba špatného režiséra, nevím, každopádně na Oskara nikdo z nich nemá... ()

Burrows

Neospravedlnitelné! Silný příběh o omylnosti a nedokonalosti justičního systému, obětování, sourozenecké lásce a závislosti na sobě samých. Výborné herecké obsazení. Sam Rockwell rocks! Zamlouvá se mi čím dál více. Založeno na skutečných událostech? Klobouk dolu. 3,5* (z traileru mě částečně mrazilo, ale nedoporučuji se na něj dívat, prozradí téměř vše důležité a ve spojení s plakáty lze poznat celou zápletku) ()

miki68cz

Tenhle film není zdaleka nuda i když je jedním z tisíce, stejně se liší. Liší se tím, že v něm hraje Hilary a Sam. Příběh jde do hloubky a má sice happyend jako Brno ale okořeněný tvrdou nespravedlností a zvůlí justice. Parádní muzika, skvělé herecké výkony a rutinní režijní vedení, herců, které netřeba vést, protože postavy, které hrají jako by jim z povahy vypadly. Povedlo se, DOPORUČUJI, fanděte jako já a určitě to dobře dopadne. ()

Swayne

Životopisný snímok natočený podľa skutočných udalostí o odhodlaní mladšej sestry dostať svojho nevinného brata z väzenia. Hillary Swank je podľa všetkého fakt veľmi dobré herečka, ale mne nikdy až tak moc nerezala (ani výnimočne pekná nie je... ech), ale Sam Rockwell, tak ten si zaslúži za tento snímok jeden obrovský potlesk! Aj keď boli miesta kedy som si myslel, že sa pozerám na Eda Northona... Conviction určite stojí za zmienku a za pozretie. ()

jafuska

příběh podle skutečné události, ale bohužel tento film mě přišel docela nudný, ale dobře sledovatelný, je až děsivá skutečnost, kolik nevinných lidí může sedět ve vězení, aniž by spáchali nějaký zločin, ale to je bohužel realita. Hudba také fajn, takže nemám vcelku co nějak vytýkat, co bylo špatné a co ne, hlavně že to dopadlo dobře, ne? ()

Hank

Hillary Swank bez chyby, Sam Rockwell jako jeden z nejméně doceňovaných herců také bez chyby. Tohle jsou dvě věci, které si zapamatuji po skončení filmu. Zbytek? Tradiční scénář o vině, oddanosti, lásce a (OČEKÁVANÉM) finále v podobě usmíření, nevinny a odpuštění. Nic nového pod sluncem, prostřihy do dětství jsou tezovité, když ukazují pouze společné pouto vloupaček bez dalších podnětů, které tvoří vztah. Hillary Swank jako matka od dětí, které moc nezvládá je americky umanutá, plní si svůj sen a svůj běh za spravedlnost. Sam Rockwell jako trochu hajzl, trochu hodný hoch, který měl prostě smůlu. Do toho jižanský profil nenávistné policistky, která se mstí za své raněné ego. Jako celek je to prostě standard, dobře odvedený, ale takový jenž nevybočí ze zajetých kolejí a tudíž ani nemůže oslovit širší publikum. ()

lucky.loo

Conviction Jednoduchý nekomplikovaný příběh, který pozvedlo hned několik Věcí. 1. fakt, že byl zpracován na základě skutečného příběhu. 2. Vždy velmi přesvědčivý a akurátní výkon Hilary Swank 3. Sam Rockwell, díky kterému divák, který příběh neznal z amerických médií do poslední chvíle nevěděl, jestli je Kenny (Sam Rockwell) vinný nebo ne. Pozoruhodný je i další rozměr filmu, který poodhaluje fakt (důkaz na konci filmu – výčet nespravedlivě odsouzených), že policie, žalobci i soudci, chtějí mít mnohdy „splněn úkol“ a hledají tak mnohdy tu nejjednodušší cestu k odsouzení pachatele/vraha.Otázkou pak ale zůstává, kolik skutečných zločinců a vrahů je mezi námi …..? Hodnocení: 83% ()