Síla lásky

• Velká Británie Creation

Anglický přírodovědec Charles Darwin se snaží najít rovnováhu mezi svými revolučními teoriemi o evoluci a vztahem ke své zbožné manželce, jejíž víra je v rozporu s jeho prací. (Filmbox)

Gurtha

Snad je to tím, že dnes celý den prší, ale creation je každopádně silný příběh, který nestihnete prožít cestou v metru a jeho tklivé tóny se se prostě hodí k podzimním mrazíkům. Pro někoho možná příliš emocionální (měla jsem na krajíčku, ale kapesník jsem potřebovala jen kvůli neutichající rýmě) a nevhodné k podobě Dawina coby dlouhovousého muže jak ho známe z učebnic - nebudu říkat, že tomu tak není, možná jsme se jen - já a film - mimořádně strefily do naší současné nálady. ()

lennyd

Vědci to nikdy neměli jednoduché, Charles Darwin by o tom mohl povídat. V dobách, kdy tvořil svoji nejznámější knihu, O původu druhů, byl označován za kacíře pohrdajícího bohem, a jediným, kdo při něm stál, byla jeho žena Emma. I přes velké rozpory v otázce víry a náboženství, je spojovala láska, a právě Emma Charlesovi pomohla překonat těžké chvíle po smrti jejich dcery Annie... Creation je jeden z filmů, který mne ještě při sledování donutil otevřít si wikipedii, a něco si o tématu přečíst. Ale přesto mají biografické filmy jednu obrovskou nevýhodu, a tou je to, že víte, jak skončí. Ono se sice moc hezky dívá na vnitřní (a vlastně i vnější) boj Charlese Darwina - navíc brilantně stvárněného Paulem Bettanym - zda dopsat či nedopsat svoji knihu, ale když z historie víme, že ji napsal, tak ani zádrhel v posledních minutách filmu nás nemůže rozhodit. Opravdu skvělému Paulovi Bettanymu neméně zdatně sekunduje Jennifer Connely (obsazení této manželské dvojice bylo výbornou volbou). ()

SkyLukey

Ukrčitě kvalitní a zajímvý film. Dost možná režisér vsadil na občasný chaos ve scénách pro přiblížení a připodobnění Darwinovch myšlenek, které byly rovněž velmi chaotické. Creation je natočen velmi citlivě, protože vše co se týče války vědy a víry citlivé je. Nejvíce mě však překvapil Paul Bettany, který předvedl prvotřídní roly. ()

ibeh

Film se z mého pohledu bohužel více zaměřoval na psychické problémy Darwina a méně se soustředil na práci, kterou tvořil, bylo to nevyvážené. Příliš velké emocionální ždímání diváků. Líbilo se mi však, jak ukázal, že negativní emoce nutně musí z těla ven, jinak se člověk z problémů nedostane. Herecké výkony byly výborné a téma zajímavé. ()

Radiq

Film, kterýmu byl dán jeden z nejstupidnějších českých distribučních názvů, co jsem kdy viděl. Není to totiž žádná trapárna romanťárna, jak název napovídá a podvádí, ale o životu a díle Charlese Darwina. Láska tam nějaká je, ale není jí víc, než v kterémkoliv jiném životopise. Když se tím názvem nenecháte odlákat (a věřím, že 90% chlapů jo), tak dostanete poměrně dobrej filmek se známejma hercema, kterej vás ale nedostane do nebíčka nebo do peklíčka, ale pěkně z dinosauří pochvy pod drn plnej červíků... a to je to, co my potřebujeme! ()