Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

jadran90

Myslím, že Harry Potter si bude muset obstarat kožené boty. Čarodějův učeň mě mile překvapil. Minimálně první polovina je skvělá, ve druhé už tvůrcům dochází dech. Líbilo se mi časté střídání akčních scén s klidnými pasážemi. Hlavně souboje mezi Balthazarem a Horvathem nabízely mnohem pestřejší podívanou než konkurenční Potter. Podoba s brýlatým študákem je zjevná, akorát se místo hůlek kouzlí magickými předměty a Bradavice se nám přestěhovaly do New Yorku. Film má svůj styl, který hodně připomíná starší klasiku. I když se nejedná o komedii, postava hlavního losera občas hodí opravdu dobrou hlášku a několikrát jsem se smál. Nicméně při jeho výcviku už film ztrácí tempo, začíná být zbytečně zdlouhavý a nic nespraví ani finále. Čekal bych kreativnější podívanou, než vrhání elektrických koulí. Pořádná bitva tomu prostě chybí, nabízela se například v půlce děje a to hned dva na dva. Ale nic z toho. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc emocí, jakože si hrdina na hranici smrti uvědomí, že FAKT umí a musí kouzlit. Hudba dobrá. Hereckému obsazení kraluje Molina, který se nám vrátil z Persie se slušivou buřinkou a elegantní holí. Cage překvapivě znovu snáším (co se to se mnou sakra děje?). Potěší účast dalších jmen - komického Baruchela, nestárnoucí Bellucci, mužské diváky zaujme i bloncka Teresa Palmer. Ten potenciál se dal využít ještě líp, ale se stylovým zapracováním kouzel do současnosti jsem spokojen. Jen bych do toho neplantal věděcká vysvětlení. Hodnocení: 75% ()

Margerie

Krok vedle, zklamal i můj oblíbenec Cage. Mizerné efekty, děravý příběh, nepřesvědčiví herci... k tomu asi není zapotřebí nic dodávat... Filmové zklamání roku 2010, a to jsem za to utratila peníze v kině! :-/ ()

Godhaj

,,Jsem Balthazar Blake, čaroděj sedmistého sedmdesátého sedmého stupně a ty jsi můj učen.“ Čarodějův učeň to má těžký. Hlavní duo hrdinů Cage – Baruchel jsou tak nudní, prvoplánovití a necharizmatičtí jak jen můžou být. Příběh stojí za starou belu, takových už tu bylo spousta a lépe ztvárněných. Speciálními efekty se skutečně nešetřilo, kouzlí se tu jako o život, všechno se počítačově hýbe a mění, ale já se nudil. Záporáci stáli taky za pendrek, finálové střetnutí mi přišlo trochu odbyté. Možná kdyby tvůrci více využili Monicu Bellucci, mohl jsem jít s hodnocením výš, protože se ale ukázala až v posledních záběrech, zůstanu s hodnocením pěkně při zemi. ()

HarqAlAda

Taký doslovne magický Karate Kid. Typický teen príbeh plný mágie, vášne, vyvoleného a osudovej lásky. Klasická schéma - tajomný učiteľ, jeho Nemesis a vyvolený učeň ktorý má totálne iné priority (preto sa potrebuje veľmi rýchlo zmeniť) a jediný (okrem hlavných zlosynov) nevie čo všetci ostatní samozrejme vedia. Napriek klišoidnému snáď všetkému - dobre pozerateľný film. Alfred Molina je môj anti-hrdina. Nečakajte veľa a možno vás tento film aj prekvapí. ()

TaNya_

Zaráží mě modrá barva tohodle dílka, protože pocitově patří k mým opravdu oblíbenějším. Cage jako mrzout-dědek-čaroděj prostě paráda a na zbytek hereckého obsazení si taky nemůžu stěžovat. Bavím se u vtipných scén a po stránce efektů tenhle film jednoduše válí. ()

Franta

Ach jo, film je jedno veliké klišé. Od začátku víte, jak film skončí. První polovina je vcelku povedená a poměrně koukatelná. Druhá polovina je bohužel jedno veliké zklamání. V disney už neměli nápady a tak druhou polovinu sice dotočily, jenže jak už jsem říkal, je to klišé. Úroveň filmu sice zvyšují povedené efekty a teslův transformátor, to je však vedlejší a film to zachránit nemůže. Tři hvězdy dávám za první polovinu filmu. ()

Scraffy

Celkom milá fantasy rozprávka, ktorá vyzerá dobre. Až na hlavného protagonistu Jaya Baruchela, ktorý je neskutočne nesympatický a hodil by sa tu iný herec, tak je to naozaj dobré. Nechcel som, ale bohužiaľ musím zaňho jednu hviezdičku dať dole. Inak by to malo u mňa plný počet. Škoda. ()

papadoce

V New Yorku sa teda deje všeličo. Vystrájajú tam Avengeri, pobehuje prerastený opičiak, konajú WrestleManie, no a rozdali si to medzi sebou aj dvaja najhoršie nazvaní hrdinovia Prvý Merlinovec verzus Horvat. Ale inak je to príjemné disney dielko s Nikkym Klietkom a božskou Monicou o čarodejníkoch z krajiny nekrajiny podporené slušným rozpočtom. Dobrá oddychovka. ()

amyth

Tak 55%. Asi 70x mě během filmu napadla nějáká scéna z některého dílu Harryho Pottera ...... Místo aby si to vzalo to nejlepší z této fantasy a oprostilo se od limitů a zábran které měla JKR tak to scénárista s režisérem parádně zazdili - velké zklamání ()

Joe16210

Skvělý film, který je plný vtipu, kouzel i akce. Nechybí také krásné ženy a rychlá auta... Nemůžeme opomenout ani skvělou hudbu, která dodává filmu tu správnou atmosféru... ()

xxlch

Celý filmík je postaven na trikovém základu a to hodně dobře.Pokud mám todle dílko doporučit,pak komukolivěk,kdo rád kouká na fantasy a na N.Cage obzvláště. ()

george82

Solidních 70%. Konec se trochu natahoval, ale jinak ok. Cage mě hodně bavil. O něco méně ovšem Baruchel. Nějak mi do toho svým neverbálním projevem nesedl. :-( Některé scény i pobavily a mistr Molina byl skvělý. Už ve Spider-manovi se mi líbil a tady také ukázal, jak má vypadat elegantní zloduch. ()

Bigwave

Slabý odvar ze všech Pottrů a směsky fantasy filmů. Je to sice snesitelné, ale rychlí spád v kterém se naprosto ztratíte moc tomu filmu nepolepšil. Bylo to pro mě zpestřením filmového vzdělání. Takový film, který neurazí, nenaštve ani Vám nic nepřinese. ()

eredin

Mohl to být skvělej film kdyby toho trapáka Baruchela sežral drak hned na začátku. Cage by si pak nešel jiného učně a pořádně by ho vycvičil. Reřisér by se věnoval tomuto tréningu a ne košťatům. A nakonec by byla pořádná bytka. Takhle je to jen obrovská promarněná šance. Jednu hvězdičku má Cage, jednu Molina a jedna je za kouzlo s přeměnou auta (megahustý:). Možná by měla jednu i Monica Bellucci, kdyby byla na plátně déle než dvě minuty. Zkrátka, kdo viděl trailer a hraje občas počítačové hry, nemusí už koukat na tenhle film. ()

Nessos

Výborná oddychovka. Cage=2* + Fantasy=1* + Příběh=1* ----> 4*. Navíc, z trojice PoP, PJzb a Ču podstatně, ale opravdu podstatně nejlepší. ()

The_Peach

No tak filmy takéhoto typu mám v obľube. Proste pohodový, zábavný snímok, pri ktorom sa človek odreaguje, zasmeje a nemusí si namáhať hlavu. Nicolas Cage opať skvelý, postavu Baltazara zahral bravúrne a niektoré tie jeho hlášky ma pobavili :-D no hlavne musím pochváliť Jay Baruchela. Perfektne zahral šprta Davea, ten jeho neistý pohľad, roztrasená hlava a jeho hlas najma keď bol v blízkosti blondíny...proste vierohodné. Fakt tento film možem odporučiť a preto dávam 4*. ()

zly.dvojce

Znáte takové to jalové jídlo bez chuti, které se zdálo na první pohled daleko chutnějším, ty ingredience tam jsou, ale zkrátka se to správně nepromíchalo? No tak tohle je toho filmařský ekvivalent. Jedním z příjemných překvapení je, že Jay Baruchel umí i hrát a není takovej kretén v hlavní roli, jak jsem se obával. ()

ratpile

Příjemní herci, vydařené triky, relativně nepřeplácaný scénář - poměrně sympatická pohádka. Až na režii, která jednotlivé scény slévá v jednu monotonní písničku, kterou si můžete broukat se spoustou další průměrné rutinní produkce. Ono studio ale asi ani víc neočekávalo. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)