Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

Diskuze

Mekgrůdr (hodnocení, recenze)

To měla být vtipná interpretace toho, že šlo o ženské pohlaví (rozuměj ženu) :D

Kaori

Kaori (hodnocení, recenze)

Jóóó, taky jsem na stejný lodi.:) Vždy když si na ni vzpomenu mi přeběhne mráz po zádech. Ale byla to přeci studentka, ne? Ne paní.

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Mekgrůdr: No to mi povídej!:-)))
st.ranger: To je taky pravda. Byť přehnané, tak efektní a (pro mě i) líbivé. Ale jak "nedopadne"... Musí!!!

Mekgrůdr (hodnocení, recenze)

Mě se líbila ta zakrvavená paní oblečená v igelitu....docela mě přeběhl mráz po zádech :)

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Allien.09: Přehnané sice ano, ale pořád to spadalo pod typické horrorové ikony 90tžch let. Tohle nedopadne dobře.

Allien.9 (hodnocení, recenze)

No... Pokud myslí vážně, že "IT'S GONNA BE DARKER", tak by mi to (nejspíš) vůbec nevadilo. Další díly Freddyho totiž byly chvílemi zbytečně přehnaný.;-) A btw... Zatím od vás neslyším žádné negativní názory, což mě tak trochu - tak trochu dost - šokuje.:-D

Mekgrůdr (hodnocení, recenze)

No to člověku hned zvedne náladu ne? Ikdyž Freddy pořád vypadá nedobře, tak ten zbytek je parádní!

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

Jackie vypadá, že si to natáčení opravdu užíval. A ten poslední záběr... :)

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Hohoho, viděli jste to?!? (ne, nejsem Santa:-D) http://www.youtube.com/watch?v=pzSzIhATgyY Je to sice krátký, ale není to špatný.;-) Až na to, že mi vzali všechny naděje ohledně přežití mého idola, a to "nice!" na vteřinu po jeho zabití tam fakt sedí, OMG...:-D
No, já nevím jak vy.... Ale mě pomalu přestává vadit new image of Freddy Krueger a těším se jak sviň.;-)

Nach (hodnocení, recenze)

Němi: Zkažení tímto brakem klasik jako je Pátek 13 a teď i žřejmě Noční můry v Elm Street nepovažuji za brakování, ale mrvení klasik hororového žánru a tím hororu jako takového. Jak všichni hororový fandové vědí, horor koncem 70 a počátkem 80. let zažíval hlubokou krizi a diváci o něj neměli zájem. Vše změnila právě Noční můra v Elm Street, která do tohoto žánru vlila novou krev a způsobila revoluci z níž tento žánr čerpal až do poloviny devadesátých let.

Němi

Němi (hodnocení, recenze)

Nevim na co jste koukali, ale k brakovemu hororu odhalene zenske patri "odjakziva".

Nach (hodnocení, recenze)

Allien.9: Jsem chlap a musím za sebe říct, že nejsem zastáncem odhaleného poprsí v hororovém žánru. Ty současné horory jsou toho tak plné, až mi přijdou stejné. To 80. léta byla jiná. Tam hrdinové měli nějakou inteligenci a problémy řešily logicky (většinou). Ne jako v těch dnešních hororech, kde se řeší s brkem v puse a flaškou alkoholu v druhé.

Campbell (hodnocení, recenze)

No koukat na svlečeného chlapa by podle mě snížila tržby, vem si že na horory koukaj především chlapy(teda aspon myslím). A nevím jestli by se mi líbilo koukat na jiný nástroj. A navíc kozy nejsou tak pobuřující jako kdyby byly vidět jiný centimetry masa:.-) Ohledně pátku 13: taky jsem čekal remake a ne pokračování(nebo aspon remake jiných dílů, protože nevím jestli by nikoho dneska přitahoval Pátek 13 bez Jasona), a když se remake tak jsem si navíc říkal že Pátek 13 se nedá zkazit(masakr na Crystal lake je jednoduchý ale účiný) nevím proč to tak pojebly.

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Allien.9: Pátek byl také prohlašován za remake a je to spíše reimaginace a smíchání příběhu z několika částí, hlavně co se týče Jasona s hokejovou maskou.

Campbell (hodnocení, recenze)

Allien.9: Jsem poctěn:-D Ta básnička je sice pěkná, hlavně protože jsem si jí jako malej říkal, takž k ní mám vztah:-) Ale kozy ve filmu jsou sice dobrý, ale občas když jsou dýl už jen překáží. Jak by řekl D´amato "Porno je porno, horor je horor". V dnešních hororech mi to připadá na překážku, v těch starších to ale dotvářelo atmosféru.(teda když nepočítám pornohorory). Když vidím kozy nemůžu se pořádně soustředit na nějaký masakr:-)

st.ranger (hodnocení, recenze)

V traileru je mnoho náznaků, kdo zemře, to samé bylo i v Pátku 13. Dále je zde naprosto ošklivý Freddy a celkově mám dokonce dojem, že to není jen remake, ale spojení několika dílů dohromady. Puberťácká párty s bazénem byla ve dvojce nebo trojce?

Andersis: Kdo je zlej? Zlou jsi mě ještě neviděl...:-D
Klukům (takže vlastně všem): Ještě řekněte, že vám tam ty kozy vadí... Sice patříte mezi to minimum lidí, kteří se se mnou shodnou na genialitě starých hororů a naopak, ale sorry - pořád jste chlapi. Kdežto já mám z koz v horrorech úplný prd.:-D
Campbell: Konečně někdo... Jo, s hercema docela souhlasím, s přehnanou akčností traileru taky, ale atmosféru Noční můry během odříkávání básničky teda cítím.:-)

Rocko

Rocko (hodnocení, recenze)

Souhlasím stím že moderní horory sou o kozách xD Snad se dočkáme brzo nové éry kdy někomu docvakne že to není jen o kázách a běhajícím maníkem co zabíjí všecko okolo :)

Campbell (hodnocení, recenze)

žádný náznak atmosféry a na horor moc akční podle traileru. A navíc ty herci jsou těžce nesympatičtí, a hlavně ten debil co říká aby neusla, tomu bych nejradši rozbil hubu.

Andersis

Andersis (hodnocení, recenze)

No mladým lidem kteří ulítavají na Muzikálu ze střední se líbil i noví Patek 13, byli z toho ůplně vedle. Takže nová noční můra se jim bude líbit asi taky. Ale pro milovníky starých pravých hororů to asi skončí fiaskem. A to je právě to co mě štve horory se řítí do záhuby. Atmosféra, nepředvídatelnost, a jistá zábavnost se vitratila. Dnes jsou v modě nelogika a tuny krve.

Nach (hodnocení, recenze)

Jako milovník staré Noční můry v Elm Street jsem docela nervózní z jejího remaku. Obzvláště po shlédnutí traileru. Stále ale doufám (ikdyž asi zbytečně) v příjemné překvapení. No uvidíme v dubnu. Ať to ale hlavně neskončí ostudou. :-(

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Allien.9: Rád bych tomu věřil. Freddy ale vypadá hrozně, ale zase Haley by ho mohl zahrát důstojně. Nechám se překvapit, ale spíše tuším, jak to dopadne. Mimochodem, Friday 13th Part 2 se chystá, to bude crap.

Allien.9 (hodnocení, recenze)

st.ranger: No, já mám ráda první (a jediný skutečný) Pátek 13., takže jsem šílela už u traileru, kdy se v jeho úvodu konala - pro dnešní horrory nezbytná - pařba. Já to tááááák nenávidím!!!:-((( Ale TOHLE už ti ptáci zmrvit nemůžou!:-(

st.ranger (hodnocení, recenze)

Od poloviny jsem zase přetáčel, protože plnohodnotný čas jsem tomu věnovat nehodlal. A jelikož texaské masakry byly pouze o kousek lepší, i když Beginning kravina, tak tomuhle moc naděje nedávám.

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

30.04.2010

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)