Super akční film v režii Sylvestra Stallone, který také hraje hlavní postavu. Ani chvilka nudy, totální napětí až do konečného rozuzlení. Skupina profesionálních zabijáků dorazí na ostrov Vilena s úkolem zlikvidovat nebezpečného diktátora. Akce se začíná komplikovat. Kolem nich probíhá něco nekalého a někdo ničí všechny jejich plány. Protivník i vnitřní nepřítel se snaží rozložit soudržnost a kamarádství. Když je obětována místní spojka Sandra, vedoucí skupiny se rozhodne manipulacím vzdorovat a vrátí se do Vileny, aby osvobodili rukojmí, dokončili svou práci a také zachránili svou integritu... Postradatelní jsou totiž muži, kteří mohou být obětováni ve prospěch vojenské operace... (Film+)

aLCaP0Ne

Akcia, akcia a znovu akcia. Starí páni prišli vo veľkom štýle a treba podotknúť, že ono to funguje. Zmeska takmer legendárnych hrdinov v jednom zložení vytvára celkom chutnú akciu. Tento "výsledok" Sylva ala režiséra treba brať ako poriadnu akciu bez nejakých výrazných dejových zvratov, kde sa jednoducho ide, strieľa a zabíja. Snáď ste nečakali niečo iné? 80% ()

Pathrose

Takový retro snímek a ohlednutí se za filmy z let 80tých, ve kterých zářili Stallone, Schwarzenegger a jim podobní. Samozřejmě i tak se to musí brát, protože kromě vyspělejších zbraní, techniky a efektů nic nového snímek nenabízí. Já jsem se však velmi dobře bavil, zvláště když máte na plátně vedle sebe takové jména jako Stallone, Statham, Li, Roberts, Rourke a na tu chvíli i Arnolda s Brucem. Normální akčňák, kterému jednu hvězdičku přidávám za herce a za takový návrat do let minulých. ()

Franc1s

Pro mě jako fanouška akce, naprostá krása. S kombinací bezva herců a hlášek jsem se paradne bavil. Ještě nepatří do duchodu,jelikoz ve filmové branži jsou nepostradatelní :D Těším se na dvojku!! A na další akčně založené herce. 9/10 ()

Philip_Fry

U mě dobrý, jako člověk co vyrostl při sledování akčních béček (i áček) půlky zdejšího osazenstva jsem si tohle naprosto užil. Na nic nemyslete a užívejte si narážky na starší dílka. ()

Mitisko

Milujem Silvestra Stalloneho, ale keď sa chcem na neho pozrieť radšej si pustím Ramba. Cením si na akčných filmov hlavne snahu realne zobraziť emócie pri boji a to tu nečakajte ani ja som nečakal, všetci skoro neprestrelní. Na druhej strane rád som to videl tie herecké kapacity pokope. ()

Missi84

Už je to po několikáté, co jsem se nechala ovlivnit kladnými ohlasy osob, které film viděli. Hvězda za to, že jsem mohla v jednom filmu, v jedné scéně vidět trio Stallone - Willis - Schwarzenegger. Jinak nic :-( Možná je to tím, že nejsem prostě příznivcem akčních filmů, neboť na druhou stranu, taťka se u filmu bavil docela dobře ;-) ()

Colour

Expendables by mali byť s podtitulom "365 spôsobov, ako sa dá niekoho zabiť". Celý film je len plejáda akčných sekvencii, ktoré nie sú natočené originálne, leda ak sa snažia o originalitu v spôsobe zabíjania. Nie nadarmo raz jeden známy povedal, že človek je najvynaliezavejší v zabíjaní. Vojaci tu boli rozstrieľaní, rozštvrtení, dobodaní, rozkrájaní, presekaní... Tých slovies by sa našlo. Toto mi má na dobrý film stačiť? Mihotavý dej, americké klišé o tom, že stačí kôpka Američanov, ktorí porazia niekoľkotisícovú armádu; roztrasená kamera s desiatkami strihov za minútu, ktorá vo mne namiesto napätia vyvolávala nudu a rozladenosť; pár chlapských rečí, to nie je predstava dobrého akčného filmu. 40% ()

diodoros

Partia žoldákov dostane za úlohu odstrániť krutého diktátora z malého juhoamerického ostrova ovládaného zlým bývalým americkým agentom, pri prvotnom prieskume však zistia, že veci sú inak, ako sa zdalo, napriek tomu sa ale rozhodnú z dobrej vôle akcie zúčastniť... Jednoduchý a priamočiary dej, kvalitne natočené akčné scény, dobrá kamera, prestreliek viac než dosť a hlášiek bohato, každý člen týmu tu má viac-menej vlastný priestor (aj keď najviac majú pochopiteľne Stallone a Statham). Najlepšia scéna je bez debaty objednávka v kostole. Ale aj tak je to celé nehorázne prehnané a nereálne, krv je digitálna a tie efekty ako z niakej televíznej produkcie sú najväčšou vadou na kráse celého filmu - a čo sa záveru týka sú vyslovene otrasné. Ak vynecháme technickú časť, ide o klasický akčný výplach s malým náznakom myšlienky (aby sa nepovedalo...), plný hlášiek, brutálnych prestreliek a súbojov a neustálej akcie. Pre fanúšikov žánru určite splnený sen. ()

bearmeedek

Starý dobrý Rambo měl dobrý nápad, jak přilákat fanoušky do kina. Posbíral a hlavně přesvědčil legendy klasických akčňáků a vyrazil s tím panoptikem na pouť. Předložil nám slušnou jízdu - best of staré dobré časy. Nostalgické ohlédnutí a zároveň pocta filmům z této doby. Raději tleskejte, protože po současných hrdinech v jejich důchodovém věku ani pes neštěkne. ()

Matyas

Stallneho nemusím (Rocky a Rambo = reputace tak 40%), Statham, na tom je ještě hůř než Sylvester. Liho uznávám, ale na jeho filmy se nekoukám. Lundgren mě iritoval jak Rusák, ale vím, že není hloupý. Rourkeho, jsem měl rád, ale douho jsem ho v něčem neviděl. Schwarzenegger je ten oblíbený, který hraje v (pro mě) nic moc filmech, ale kvůli (nevím) (ně)čemu ho mám rád. Willis, takový ten kopanec, ty ty ty, nespal se, víš že Willis je dobrý, ale vezem i sračky. Kdo by (z mého místa) čekal, že to bude jeden z nejlepších akčňáků ?! | 8.5/10 5* ()

Hashirama

Legionáři se vypravili na novou anabázi. Sylvester dobře ví, v jaké době se zrodily akční ikony jako on a jaké atrakce byly poplatné tehdejšímu publiku. Celý tenhle exhumační koncept upřímně vsazuje do dnešní přehlcené popkultury a servíruje velkou nostalgickou úlitbu všem čtyřicátníkům. Jenže! Pochybuju, že je Sylvester tak vykutálený režisér a záměrně natočil akčňák ve stylu osmdesátek, ve kterém je akce z principu úplně na hovno. Pravděpodobnější varianta je, že jako režisér zkrátka nemá adekvátní skill, a tak se akce nese v epileptickém stylu a là Megaton “nevidím ani piču, ale asi to má bejt cool”, což je u akčního requiem trochu kontraproduktivní. Přesto vykreslení nasvalených symbolů dvacátého století v dnešní době má svoje kouzlo, dialogy jsou přesně tak cheesy, jak je pro akční klasiky typické, a taková skvadra se v každém filmu prostě nevidí. ()

rublik05

Naprosto bezkonkurenční akční nářez, který se hrne jak buldozer a dokonale uspokojuje všechny milovníky akčního žánru, zejména akčňáků 90. let. Dnes již kultovní Expendables obsahují přesně to, co se čeká od kvalitního béčka. A sice dechberoucí akci, pořádnou porci drsných a vtipných hlášek, skvělé herecké obsazení a v neposlední řadě také relativně obstojný scénář, snesitelnou kameru a lehce nadprůměrnou režii. Dát dohromady partu starých akčních hvězd, doplnit je o jejich služebně (i věkově) mladší kolegy, se ukázalo jako absolutní trefa do černého. Filmu prakticky nelze moc co vytknout. Já, jako milovník akčních béček, jsem se jen tetelil blahem. Opravdu maximální spokojenost a nezbývá nic jiného než poděkovat a těšit se na pokračování. Nebýt ještě lepšího pokračování, dávám suverénně plný počet. Nicméně 4* si Expendables právem zaslouží. 8/10. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju