Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

tomino28

Příjemně strávený čas s dvojicí nerdů z Velké Británie, co se rozhodli splnit si sen a vydali se na Comic Con. Jak to ale u obdobných snímků bývá, všechno se zamotá a než se nadějí, jede s nimi v jejich obytňáku mimozemšťan Paul. Tato premisa přináší někdy více a někdy méně vtipné momenty na cestě za Paulovou záchranou. Zdejšímu zklamání mezi komentujícími rozumím, občas se vyskytnou hluché momenty nebo tvůrci sáhnou k lacinějšímu humoru plnému sprostých slov. Na druhou stranu jsem se u některých scének zasmál a ve výsledku z toho byl slušný pokus dvojice Frost a Pegg. ()

allegria

Film mě hodně zklamal a několikrát jsem se rozhodovala, mám-li ho vůbec dokoukat do konce. Škoda těch skvělých herců na tak neoriginální a nudnou podívanou. Je vůbec ještě možné najít film z posledních 10 let, kde se nestřílí, nehoří, nevybuchuje, nebourá, nemlátí pěstmi? ()

Nautilus06

Film je dobře udělán z hlediska příběhu tak i charakterů. Ve filmu nechybí ani vtipné scénky jako například když Paul vystraší dva lidi tím, že řekne „Je čas na testování“. Dokonce jsou zde i narážky na jiné filmy např. Star Wars, E.T, Indiana Jones Atd... Film mě docela pobavil, a proto jej doporučuji zhlédnout. ()

Tomas_PO

Príjemná pripomienka na ľahké 90te roky, apolitické, plné elánu, cestovania, a krásnej prírody. Film je vyskladaný na odkazoch klasík, najmä E.T.: The Extra-Terrestrial, či Close Encounters of the Third Kind. Prekvapil aj spôsob, s akou ľahkosťou si tvorcovia viackrát urobili srandu z kresťanskej viery v zmysle popierania evolúcie. V dnešnej dobe politickej korektnosti až prekvapivé či mierne za hranicou. ()

PTuranyi

Jednoduchá - geekovská komédia z netradičného pohľadu určená skôr fanúšikom Scifi. Napriek jednoduchému humoru som sa dobre zasmial. ()

Motyuek

Jak byste se zachovali, kdybyste potkali mimozemšťana? Vynikající komedie s vynikajícím titulním hrdinou, který sice není z našeho světa, ale evidentně o něm ví víc, než oba hlavní hrdinové. Paul suše hláškuje, neštítí se vulgarismů, ani dalších společenských tabu. Prostě si ho nejde nezamilovat. A stejné je to se samotným fimem. Má náboj a spád, je plný zábavných odkazů na perly žánru, ať už to jsou Akta X, E.T. nebo Blízká setkání třetího druhu a co je důležité, jde o humor oplzlý, ale inteligentní. Je vidět, že herci se ve svých rolích vyžívají a to včetně těch, kteří měli byť jen malý prostor. Dodatek: S obavou jsem čekal na český dabing a jak jsem tento víkend zjistil, obava byla oprávněná. Pro pochopení, pokud bych film měl hodnotit v češtině, pak by hvězdy byly jen tři. ()

M6rXis

Uplně jinej pohled na UFO, kterej byl spracovanej velmi dobře. Od začátku až do konce jsem se bavil a dvojka Simon Pegg a NIck Frost prostě nemá chybu, a Sigourney mě na konci dostala, vůbec jsem ji nečekal. Davám 5 hvězdiček a všem doporučuji. ()

xpluhace

lepší tři hvězdy(ale dám mu určitě ještě jednu šanci, koukal jsem na to asi ve 2 v noci :)), čekal jsem od tohoto filmu trošičku víc a hodně jsem se na něj těšil a to možná byla chyba, protože těm, co na něj náhodou někde narazí a pustí si ho, se bude určitě moc líbit a budou se skvěle bavit....ja jsem se taky hodně slušně bavil, hlavní dvojice pozemšťanů je vynikajicí, plus vynikající klející exkatolička, jejíž víru rozvrátil právě onen Paul, neskutečně drzý a skvěle nadabovaný Rogenem - zábava zaručena :) ()

koci

Konečně se mi zase jednou u filmu naplnila moje očekávání, a dokonce byla i předčena. Co víc si přát. Skvělý Seth Rogen vytvořil s duem Pegg - Frost ideální chemii. Nerdi pádí vtipným přímočarým tripem až k parádnímu vyvrcholení, párkrát vás po cestě potká i nějaký ten zvrat. Pro scifáky je to prostě blaho. A možná zavítá i Spielberg. Evolve this. ()

Lal.V

Dobrá geek comedy od Pegga s Frostom, avšak... vzhľadom na pomalší začiatok, ktorý si treba prakticky pretrpieť sčasti musím znížiť svoje hodnotenie. Hoci by som rád 4, musím siahnuť po 3. Pochváliť však treba najmä Rogena ako Paula, sympaťák na pohľadanie :P 70% ()

dwarwen

Dvojice Pegg/Frost mě opět nezklamala. Jejich humor je prostě moje krevní skupina a i když jsem se podle traileru trochu bál, co to bude tentokrát, jsou to nakonec pěkné 4*. Postava Paula prostě nemá chybu a nechybí ani překvapivě dobrá akce. ()

svist10

Za pět a post oblíbence letošního léta. Mimozemšťan s nevymáchanou hubou si mě okamžitě získal. Spousta drobných fórků od pravděpodobně nejhoršího souboje historie běžícího v pozadí scény v televizi až po finální lokaci na Stolové hoře. V neposlední řadě brilantní technická stránka se slušnými akčními scénami a triky. EDIT: Tisíce facek a pohlavků distributorovi za podvyživený dabing a vykleštěný překlad. ()

RoyBatty444

FEKÁL! Priemerná zábava dvoch komikov, ktorý sú zodpovedný za niekoľko dobrých komédií posledných rokov napr Hot Fuzz. alebo Land of the Dead . Svieži anglický prístup v tejto snímke len z časti preberie dominanciu nad Hollywoodskym štýlom. Veľa narážok na klasiky si užijú hlavne skalný fanúšikovia sci-fi. Pre normalo diváka to je ale len jednohubka. Po zhliadnutí v telke (cz dabing) ma nemilo prekvapilo, koľko fekálu známeho hlavne z americkej produkcie tu je. Ale nakoľko je asi hlavný trh pre tento film USA tak to je pochopiteľné, že páni kopírujú aktuálny štýl komédií okolo Setha Rogena, Jamesa Franca, Jonaha Hilla, Dannyho Mcbrida, Vinca Vaughna a.i.. ()

Flipko

Dosť mi to príde ako to také občasné znásiľnovanie humorných scén snažiace sa vytrepať čo najviac už z dosť obkecanej témy, proste NIČ NOVÉ po čom by si človek povedal, tak toto stálo za to. Celé to zachraňuje Rogen v podobe cool mimozemšťana, ktorý nemá problém hocikomu vynadať a konverzácia so Spielbergom o E.Tem ... Pre mňa oficiálne dve hviezdičky ale pridám aj tretiu len kvôli Sigourney Weaver! ()

HMTD

Byl jsem naprosto spokojen, jasně na 5 hvězdiček to není, ale to se ani nedalo čekat. Jen doplním, že hlavní představitelé jsou mí oblíbení herci. Skvělí vtip, ufo, netradiční zápletka která sice nepatří k nejinteligentnějším, ale alespoň ji pochopí široké publikum. Pokud si myslíte, že je pravda správa v zajímavostech že hl představitelem je Frost tak jste vedle, jejich role jsou téměř stejně důležité, ale řekl bych, že více prostoru dostal Pegg. Je to asi jako kdyby jste řekli že v pánu prstenů byl hlavní postavou Sam a Frodo mu sekundoval, na plátně byli oba skoro stejně chvíli byl sam důležitější, ale hlavní postavou nebyl. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team