Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Televizní zpracování humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin, ze kterého až nůžkami střihačů vznikl stejnojmenný celovečerní film. Jiří Oulický, drobný pražský úředníček, jehož nejmilejší zábavou bývá poklidná večerní partička kulečníku s přítelem doktorem Vlachem, si nedávno najmul sluhu. Nebo přesněji - Saturnina. Protože Saturnin není obyčejný sluha, který by postával u dveří a říkal: "Dobré ráno, milady", anebo: "Jak jste se dnes vyspal, milostpane?" Saturnin je nezkrotný živel, poťouchlý dobrodruh s ďábelským smyslem pro humor, člověk nesmírně si vážící lidí moudrých a opovrhující osobami značně hloupými. A tak je více než jisté, že život Jiřího Oulického už nikdy nepoběží ve starých kolejích. Na hausbótu, v kavárně, v rezidenci Jiřího dědečka, všude je to jen a jen Saturnin, kdo má přinejmenším morálně navrch. (dopitak)

(více)

Recenze (106)

velkyvezir 

všechny recenze uživatele

Filmové zpracování nesahá knižní předlože ani po paty. Havelka je poněkud prkený, Zedníčková rovněž není přesvědčivá (jako slečnu Barboru bych si dnes dokázal představit Martu Issovou, tehdy by možná nebyla špatná volba na B. Kodetovou), Lasice je až příliš snaživý. Kdo celý seriál zachraňuje, je Vízner, Lipský, Synková a Vacek. Zejména Synková hraje pruďu par excellance. Když teď v prosinci 2008 jde seriál znovu v televizi, měním hodnocení ze 3 na 4 právě za tu jmenovanou čtveřici. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické -4* Sice píšu komentář jen ze vzpomínek, ale ty jsou hezké a proto nemám problém dát 4 hvězdy. Je to hlavně kvůli jemnému britskému humoru a slušnému hereckému obsazení. Saturnin mi trochu připomíná legendárního Enšpígla. Jednou se k němu určitě vrátím a posoudím znovu ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Reklama

anli 

všechny recenze uživatele

Vzdycky jsem si myslel,ze roman Zdenka Jirotky,ktery je opravdu skvely,nepujde natocit.No...a mylil jsem se.Ono to jde a vysledek je prakticky tak skvely jako kniha.Vynikajici scenar,napadita a vtipna rezie a opravdu,ale opravdu skveli herci a to uplne vsichni-Oldrichem Viznerem a Janou Synkovou pocinaje a Lubomirem Lipskym,Ondrejem Havelkou a Milanem Lasicou konce.Z tohoto serialu byl sestrihan film pro kina,ktery je opravdu nacpany humorem a vtipy-jasnych 90%,samotny serial je samozrejme trochu rozvlacnejsi,protoze to televizni obrazovka unese a vlastne zada,takze serial ma u me krasnych 80%. ()

ouf 

všechny recenze uživatele

Ano . Výborně . Zbožnuji anglický humor a typický český představitel je Jirotka. Výběr herců nadpřirozenou usedlostí. Troufnu si tvrdit , že z tak strašně mělkýho bazénku případně možných stvárnitelů raracha se hodí Vízner naprosto. Jeho chlad , takt , no nejlíp on. Ondra Havelka taky bravůrně , on i jinde působí tak přítomným , plachým dojmem.Za upozornění stojí i Lasica aliaz doktor Vlach , který diváka naprosto odzbrojuje intelektuálním vtipem . Poněkud slabší se mi jevil Petr Vacek ale na něm až tak nic nedrží. Seriál narozdíl od filmu se více podobá knižní předloze což ocení především právě ti , co jsou knihou poznamenáni. ()

gumolit 

všechny recenze uživatele

Sakra kto by nechcel za sluhu Saturnina? Ale taký exot asi ťažko existuje.Priznám že mne sa filmová verzia páčila viac než kniha no zase niektoré veci mi chýbali aj keď charaktery postáv boli skvelo herecky obsadené hlavne Saturnin.Samozrejme nie je to humor pre každého je taký klasický suchý s príchuťou Anglicka a málokto ho pochopí a sadne mu no ja ho mám rád. ()

Zajímavosti (6)

  • Jsou tu scény z Bubovických vodopádů. Dědečkova vila se nacházela v Hýskově. Kostel na konci je kostel sv. Matěje v Praze. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)
  • Místo, kde kotvil hausbót, bylo Dětský ostrov v Praze. Dědečkova vila se nacházela v Hýskově. Nemocnice byla Dětské centrum při FTN v Praze. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)
  • Ondřej Havelka a Oldřich Vízner si celé natáčení vykali, až teprve na konci nabídl jako starší Vízner Havelkovi tykání. Vízner tykání až na konci nabídl z toho důvodu, aby si od „svého pána“ udržel patřičný odstup a lépe se mu tak hrálo podřízeného. (sator)

Reklama

Reklama