Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Diskuze

carly (hodnocení, recenze)

kiddo: on sa choval ako overprotective father a potom uznal svoju chybu, ospravedlnil sa a ďalej jej už v robení somarín nebránil. a to je to, čo ho robí tak úžasným, aspoň v mojich očiach. a čo z neho toho násilníka nerobí. lebo to nie je o tom ospravedlnení. to je o tom, že uzná svoju chybu, že ju vidí a chce ju napraviť. na rozdiel od Jacoba, ktorý k nej bol dokonca fyzicky násilný a nikdy ho ani do päty nenapadlo sa ospravedlniť. za žiadnu z množstva z tých vecí, ktoré urobil. jemu ani nenapadlo, že konal chybne. ak je tu niekto budúci násilník, tak to určite nie je Edu

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Serpencis: je to tím, že se bavíme o panu Božském, nebo si vážně neuvědomuješ, že tahle argumentace je na úrovni omluv násilnického chlapa, který nejprve přítelkyni zmlátí a pak prosí o odpuštění, protože je mu to fakt strašně líto? :-))

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Napsala bych ti, že Belle očividně stačilo jen přátelství (což sice lásku zahrnuje, ale takovou tu jinou:) a nijak po něm nevyžadovala, aby jí projevoval cokoliv jinýho. Navíc Jacob ji taky nemiloval od prvního dne, co za ním přišla s motorkama. Ze začátku to byl prostě crush, mohla se mu líbit, ale láska až za hrob v tom nebyla.
Ale koukám že to prostě vždycky budeš vidět po svým, hádat se nechci, je jasný, že každej má vlastní názor. Já jsem vždycky ráda za nový úhel pohledu, i když s ním nesympatizuju :)

Serpencis (hodnocení, recenze)

kiddo. Zaprvé ještě nebude manžel:-D A za druhé,uzná svou chybu a přecitlivělost a ustoupí ;-) Takže pro mě opět jasný klaďas... :-D

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Nemůžu se dočkat na tu krásnou scénu v Eclipse, kde Edward cíleně brání Belle vídat se s Jacobem jako ta nejkrásnější ukázka stalkera a násilnického manžela. To bude aspoň téma k debatě, mňam.

carly (hodnocení, recenze)

takže, môj problém s Jacobom - sebecký, cruel, do seba zahľadený, manipulatívny, impulzívny, inconsiderate jerk. asi tak. Bella si podľa mňa dlho neuvedomovala, že je chlapec zamilovaný a potom sa to rozhodla ignorovať, lebo jeho prítomnosť bola jej morfiom - tíšila dočasne bolesť. a potom, keď už bolesť pominula, ostala závislosť a ona si nebola schopná dupnúť nohou a povedať dosť - sebe aj jemu.
ja som Jacobovi nikdy neverila jeho lásku. podľa mňa - a jeho správania, bol on posadnutý tým, ju mať. a bolo mu jedno, komu a ako ublíži, aby si to splnil. to, že najviac ubližuje Edovi ho tešilo, to, že hneď druhá v rade je Bella, ktorú že vraj miluje, to mu bolo srdečne ukradnuté. a tu sa dostávam k tomu, na čo sa ma pýtal Botanick - rešpekt. to je to, čo Edward k Belle prejavuje a čo Jacobovi chýba na celej čiare.
človek samozrejme chce lásku a príťažlivosť, ale ak ma niekto nerešpektuje, tak jeho láske nemôžem veriť. a Jacob jej nepreukázal ani ten najmenší náznak rešpektu od momentu, ako sa premenil
a v podstate súhlasím s Martini - on sa rozhodol čakať, kým ona zmení názor a ona sa nedokázala vzdať jeho priateľstva, kým to nebolo absolútne nutné. a on to sproste využíval.
a aby som ti odpovedala, Tony - zamilovaní sme asi všetci sebci a v hneve ubližujeme obvykle najviac tým, ktorých máme najradšej. ale chladnokrvne využiť niečie slabiny a pocit viny, aby si dosiahol to, čo chceš, aj keď vieš, že je to proti vôli dotyčnej osoby a že jej to ubližuje - to nie je láska, to je choré a od takého radšej ruky preč. ja s jeho bolesťou nie som schopná súcitiť, lebo on nie je schopný súcitiť s nikým okolo a preto si väčšinu tej bolesti zaviňuje sám a ešte pri tom ubližuje všetkým naokolo. ale súhlasím, chová sa ako malé rozmaznané decko, ktorému vzali hračku, čo ani nebola jeho. a pri tom sa tvári, aký je on už dospelák. thank you but no, thank you

Serpencis (hodnocení, recenze)

Jacinda: Chtěla sem ti na to odpovědět,ale myslím,že už to tady za mě udělala Martinibaby (v 16:12)...:)
Tony.cs:Já teda vždycky myslela,že přátelství je o tom,pomáhat si v dobrém i ve zlém... Je docela smutné,jestli kluk musí být do holky zamilovaný,aby ji byl schopen vyslechnout a pomoci...;-)

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Martinibaby: Myslíš, že by jí tolik v těch depresích pomáhal (respektive, že by se k ní choval stejně), kdyby ji nemiloval? Využívala jeho lásku pro svojí útěchu.

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Ale kde Bella něco z Jacoba ždímá? To prostě nechápu - začne se s ním víc kamarádit, protože se saží dostat z té čtyřměsíční apatie. Jacobovi to očividně nevadí, pak se do ní zamiluje - jakmile jí to ale naznačí, Bella mu řekne narovinu, že v něm vidí jen kamaráda a že je pro jakejkoli jinej vztah nepoužitelná. Jacob si mohl říct 'Fajn, zapomenu na ni.', přestat se s ní vídat, chvíli se trápit a pak být (relativně) vpohodě. Jenže on jí na to řekl, že si klidně počká jak dlouho bude muset a nikdy nepřestal doufat (což ho stálo mnohem horší trápení, byť ve výsledku částečně uspěl). Naděje je moc pěkná věc, ale někdy se to v zájmu menšího utrpení prostě nehodí. Podle mě, si za to mohl sám. Od Belly byla jediná sobeckost to, že se ho nechtěla vzdát jako kamaráda, protože jí tolik pomáhal. Jenže on se nijak nebránil a ona od něj sama odejít nedokázala.

Ginger25

Ginger25 (hodnocení, recenze)

Když jsem četla knižku Jacob mi hrozně lezl na nervy a u filmu to nebylo jinak. Já neříkám, že je nějak špatnej nebo sobeckej, ale tak nějak celkově mi nesedl. Při čtení trojky to bylo ještě horší, ale ve čtyřce v druhé části knihy (KNIHA JACOB) jsem pochopila to jeho chování a už mi tak moc nevadí. No prostě já vlkům nikdy nefandila radši mám upíry:D:D

Tony.cs (hodnocení, recenze)

carly: Chlapy už většinou ne. Ale kluci ano. Jacobovi je 16 a podle toho se chová. Je to zamilovanej kluk. Sebevědomej (já bejt vkodlak tak jsem taky). A chce získat svou lásku. Bella z něj vyždímává jeho lásku k ní aby se jí ulevilo a on jen trpí. A v bolesti se opravdu špatně přemýšlí. Ale jde o to, za jak dlouho se člověk poučí, že dělal hloupost. pak je rád, že tu dívku má, byť jako kamarádku. Ale Jacob zatím v takovém stádiu odčividně není. Ale řekni mi popravdě, kdyby tě někdo miloval a trpěl pro tebe (a že to není malá bolest ví většina z nás, až na arachneusse, protože mi vyprávěl o své dívce a nemá si teda nač stěžovat :-) ), chránil by tě, dýchal pro tebe zatímco ty bys měla v makovici jinýho frajera, tak by ses divila jeho výbuchům zlosti, nevhodnému chování, nebo sobeckému chování? (každý kdo miluje je sobec, kdo říká že ne, je buď pokrytec, nebo lhář.

carly (hodnocení, recenze)

myslíš fyzicky? alebo povahovo? lebo aj na jednu aj na druhú otázku ti každé jedno dievča a žena odpovie inak. ako vidieť aj z diskusií k Twilightu.

carly (hodnocení, recenze)

už som si dávno nezanadával ana Jacoba :) súhlasím s tým, že vo filme sú vyzdvihnuté jeho kladné stránky - loajalita, a tie ostatné - že je to sebec, Bellu nerešpektuje a tlačí na ňu a tak podobne, tak to tam už nie je. preto je jednou z mojich naj scén z NM filmu, keď príde Alice a Jacoba utrie ako nikto LOL
z filmu vystrihli najdôležitejšiu časť knihy a aj keď mi CW sedí oveľa viac ako CH, tak toto mu nikdy neodpustím. lebo vlastne nikde nebolo vysvetlené, prečo Eddie boy odišiel, prečo sa rozhodol spáchať rituálnu sebevraždu a prečo sa k sebe s Bellou vrátili bez mihnutia oka
ak sú všetci chlapi ako Jacob, tak sa nečudujem, že som ešte stále single
@herecké výkony: pri scéne v daždi mi bolo fyzicky zle. väčšina scén JB bolo podľa mňa dosť prehnaných - scenáristicky v prvom rade a potom aj režisérsky. Taylor prehrával a Kris tak trochu nedohrávala, ale jej som to aspoň verila. Rob hral podľa mňa presne to, čo mal - maska na povrchu, búrka vo vnútri. to, že Melissa Eda napísala ako jednorozmerný charakter, s tým už on chudák nič nenarobí
vlci ma dosť iritovali. oni ma v rámci príbehu nezaujímajú, ale tak trochu mi tu liezli na nervy. aj keĎ musím uznať, že boli vybraní dobre, lebo naozaj pôsobili ako team
najlepšie výkony jednoznačne Michael Sheen, Billy Burke, Anna Kendrick, Graham Greene a Rachelle Lefevre

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Tak tak. A kolik sem toho čet k hereckým výkonům, tolik sem byl potom překvapenej... Bych řek, že všichni hráli dobře... To spíš jejich postavy se občas chovaly, neřek bych nelogicky, ale spíš jako hlupáci, což je normálka... Každopádně všichni hráli co měli. Akorát Taylora pořád nedokážu brát vážně...

Jacinda

Jacinda (hodnocení, recenze)

Serpensis? Bella je z nich nejhorší. Celou dobu lezla za Jacobem a když se pak do ní logick yzamiloval, zase ho odháněla. Pak za ním zas lezla pak mu nadávala. Že je Jacob sobecký? V porovnání s Bellou je to Ježíš

petra8619

petra8619 (hodnocení, recenze)

film byl pořád o jednom a tom samém dokola, ale stejně jsem se bála jak to dopadne. už ted jsem napjatá na další díl a doufám, že mě konec nezklame.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Knihy jsem nečetl. Bylo mi oznámeno, že stojí za houby, tak jsem je zatím nezkoušel.

Serpencis (hodnocení, recenze)

Přiznávám že ve filmu to ale tolik znát nebylo... oni tam nedali docela podstatnou a pěknou pasáž... ale já už neumím moc oddělit co vím z filmu a co už z knihy,takže,třeba to nečíst,došla bych ke stejnému závěru jako ty... :-D

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Četls knížky? Třeba v Midnight Sun je nádherně popsaný celý Edwardovo stanovisko, už na začátku se rozhodoval jestli nemá radši zmizet, ale zvítězila jakási 'sobeckost' protože se od Belly nemohl odpoutat. Tím ji vystavil hned několika smrtelným nebezpečím, což si moc dobře uvědomoval a představa toho, že by jí víc ublížil ho ničila natolik, že po incidentu s Jasperem kašlal na svoje city a snažil se Bellu ochránit sám před sebou. Neuvědomoval si, že jí je to šumák a že by za něj ten život klidně položila, myslel si, že se vrátí do normálu a bude dál žít bez rizik, který pro ni tvořil Edwardův svět. Což se ale nestalo. Kdyby byl sobeckej, vůbec by neodešel a kašlal by na to, že Bellu něčím ohrožuje.

Vůbec. Nepřesvědčivé. Nemám toho upírskýho zmetka rád :-). Já radši pejska

Serpencis (hodnocení, recenze)

Myslel,že ona je člověk... a člověk se dokáže vyrovnat téměř se vším... věřil v to,že třeba bude chvíli mimo,ale pak si začne užívat života a prožije ho celý a naplno... :)

Serpencis (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Tak teď si mě vážně dostal... :-D Takže on odejde,aby jí nehrozila smrt,protože ji miluje a bojí se,že vedle něj by se jí mohlo něco stát,i když by to nezavinil přímo on... tak odejde od jediného "smyslu své existence" aby jí dal šanci prožít úplný život a proto je zbabělec?

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Chudák Jacob. Edward se chová naopak jako zbabělec, když ji opustí a myslí jen na sebe. Aby on ennesl vinu na tom, že se jí něco stane, aby on měl čisté svědomí a zastírat to tím, že jí chtěl umožnit žít? ee na to nehraju. Jacob je fér a jde na rovinu za svým cílem. A nelže, říká to přímo.

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání