Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Diskuze

Arachneuss

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Tohle může v BR stáhnout je šílenec. Tady je kvalita obrazu úplně nepodstatná.

Serpencis (hodnocení, recenze)

Tak mě to tam sedělo... myslím,že NM i Eclipse to krásně dokreslují. :)

carly (hodnocení, recenze)

j asi zase myslím, že mi čítaš myšlienky :D ak by bol iba Twilight, vôbec by som sa nenahnevala. a záver BD je tiež úžasný. o to viac človeka nrz, že podobne nie je napísaný aj zbytok kníh. nemyslím tým nevyhnutne že to má byť všetko krásne šťastné, ale ja som mala pri čítaní Eclipse pocit, akoby som zrazu čítala o úlne iných ľuďoch, ktorí iba mali rovnaké mená

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Já myslím, že u mně je ta podvědomá preference Twilight a BD daná tím, že v jedničce je nádhernej začátek a ve čtverce je nádhernej konec. Eclipse a NM mezitím jsou plný všech těch problémů, který se musí vyřešit a vůbec nejsou 'nádherný'.. :)

carly (hodnocení, recenze)

môj problém z Eclipse a NM je hlavner ten, že tak nejak nepasujú k tomu zbytku. NM sa ešte dá a ten jej beriem, aj keĎ časť bez Eda a Cullenovcom bola strašne nudná. ale BD a Eclipse spolu jednoducho nedávajú zmysel. viem, že druhý a tretí diel sú vlastne vsuvky, ktoré vložila do toho, čo mala pôvodne napísané. ale ak už chceli 4 knihy, tak sa Steph a jej editor mali posnažiť a prispôsobiť dej tomu, čo už bolo vymyslené. alebo mala Steph prepísať koniec tak, aby dával zmysel vzhľadom na predchádzajúci príbeh. takto sú síce niektoré vybrané momenty naozaj dobré, ale príbeh ako celok veľmi nepríjemne zadrháva.

Martinibaby (hodnocení, recenze)

To si nemyslím, nemám ráda, když se škrtá.. a naopak když se vymýšlí scény, co v knížkách nebyly, protože poškrtali jiný scény a potřebujou, aby jim to dávalo smysl. Nevím proč má tolik lidí problémy s NM a Eclipse=D Pro mě je to součást příběhu, která je potřeba k nějaké komplexnosti toho všeho, prostě se stane milion věcí, byť zdánlivě zbytečných pro děj jako takový, ale člověk se mnohem víc dozví o postavách a tak :) Já taky preferuju Twilight a BD, ale i tak bych se těch ostatních knížek nezbavovala :)

Šarulka

Šarulka (hodnocení, recenze)

řekla bych,že největší problém je ten,že se strikně drží modelu 3 KNÍŽKY=3 FILMY (a to nemluvím o tom,že možná bude 4 rozdělená na 2 filmu ouha) Kdyby byl Nový Měsíc a Zatmění natočen jako jeden film,bylo by to určitě lepší.

Botanick

Botanick (hodnocení, recenze)

Tákže. Vím, že tady kritizuji filmy a ságu, už nějaký pátek a hodnotím až dnes, protže až dnes jsem film viděl v přijatelné kvalitě a celý (předtím se jednalo asi o 10min kinoRIPu což nepovažuji za něco z čeho můžu hodnotit). A jedná se o, o překvapení roku. Ságu furt nemám rád a Bella je dohání v nejhorších filmových postav Elektru mílovými kroky, ale ten film nebyl vyloženě špatný. Dialogy se oproti prvnímu dílu zlepšily i když furt to občas vypadalo jako když hrají páťáci o angličtině scénku před třídou, ale bylo to lepší. Příběh byl, průměrný, ale vzhledem k romu, že Avatar má příběh možná ještě horší takže není za co kritizovat. Více akce filmu pomohlo. Ten upíří lesk mi trochu vadil, ne že by mi vadilo, že se leskli, spíš se leskli trochu moc. No určitě vypadali více jako upíří než vlkodlaci jako vlkodlaci. Výborný byl M. Sheen toho herce mám rád a jeho výrazy patří asi po Sheldnových k mým nejoblíbenějším. A oblékání upíří rodinky je taky dobrý. Hudba nebyla špatná. Ságu furt nemám rád, ale musím říct-a sám se tomu divím-že se mi film líbil

Serpencis (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Tak rozhodně sebe přesvědčovat nemusím,do koše nehážu všechny jiné názory,jen ty,které už mi připadají opravdu zcestné a které koukají na věci oproštěně a jednostranně. ;-) A než na mě zaútočíš,nemyslím tím tebe. :-D Jinak můj vysněný to není,já osobně bych takové chování nikdy přes srdce nepřenesla... já svobodu potřebuju... ale ten příběh je prostě o neskutečné lásce a o "jejím" vysněném... A to že sem přečetla knihy včetně Midnight sun mi dává na věc takový jiný pohled,než jaký bych měla ze samotného filmu...Vlastně samotné přečtění Midnight sun dává věcem jiný smysl... Ale jak ještě jednou podotku,já se ten příběh nesnažím převést do života,na reálnou sytuaci a reálnýma postavama... ten příběh je pohádkový...Je to pro mě ponoření se do jiného světa... :) A Jacobe je pro mě prostě neskutečný sobec,jediné,co trochu ospravedlní jeho chování se odehraje v posledním díle,ale i tak pro mě nemůže být ta postava charakterově dobrá. :) Tím asi končím,rozhodně se nechci hádat;-)

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Hezkej flame, skoro nestíhám reagovat :)
Tony.cs: Nevšimla jsem si, že by někdo tvrdil, že Edward je dokonalý. Samozřejmě, že není (a o reálné existenci někoho, kdo by byl ani nemluvě:), pro Bellu snad ano; my se jen snažíme říct, že přes všechny nedokonalosti všech postav z toho u nás (snad holky prominou - nebo vyjádří nesouhlas - když mluvím i za ně) pořád vychází Edward líp, než Jacob. A tady to zase spadá k tomu odvěkému problému toho, že žádní dva lidé nemyslí úplně stejně - každej si v tom najde to, co chce vidět. Takže se asi taky vzdálím než mi bude omláceno o hlavu, že už se opakuju, nebo než začnou lítat nadávky :)

carly (hodnocení, recenze)

Tony: Edward nie je dokonalý. nikdy nepredstieral, že je dokonalý. nikto tu netvrdí, že je dokonalý. a to že si myslím, že jeho láska k Belle je niečo krásne? to je zločin? čo sa týka Jacoba - mne jeho správanie príde jednoducho neospravedlniteľné. to, že ho ty vieš pochopiť, je fajn. a ja ti to neberiem. len sa ti snažím vysvetliť, že ja to nedokážem. a ešte by som odcenila, ak by si sa so mnou nerozprával, akoby som mala 13. som na to trochu citlivá
martini: amen

kiddo (hodnocení, recenze)

Serpencis, carly: jak chcete, dívky. Ale taková emocionální zaangažovanost do postavy ten poslední tonyho příspěvek docela podporuje (jakož i jiné další teorie o fanouškovské základně) o))

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Serpencis, carly: Jsou dva druhy mužů. Ti co dospějou a poučí se a ti co budou navěky grázlové. Jacobovi je 16, Edíkovi přes sto a oba se chovají stejně pubertálně. Ale to vy nevidíte. Uvědomte si, že váš vysněný neexistuje. Ne naprosto dokonalý a ani Edward jím není. Já vás chápu, ale vy se nesnažíte pochopit mě. Proto končím. Jsem sice hodně velkej romantik a do jisté míry naivní blázen, ale i já stojím nohama na zemi. Elizabeth Bennetovou nikde nenajdu. Proto byste neměli být tak přísné na Jacoba, který pouze prožívá pubertální lásku. A Serpencis, nemyslím že ty víš o čem to je. Jen sama sebe přesvědčuješ, že máš pravdu a ostatní názory hážeš do koše.

Martinibaby (hodnocení, recenze)

kiddo: 'nehne se od ní ani na minutu, sleduje každý její krok' --> Tohle není tak docela pravda, ale na to si Bella nikdy nestěžovala, dokonce jeho společnost sama chtěla.
'pozoruje ji bez jejího vědomí ve spánku' --> To bylo ze začátku a v Midnight Sun sám přiznává, že to bylo dost úchylný. Ale nikdy jí tím nijak neublížil, byť ji to (pochopitelně) nakrklo, protože mluví ze spaní a leccos tak na sebe nedobrovolně práskla.
'potřebuje znát každou její jednotlivou myšlenku' --> Co je na tomhle trestnýho fakt nechápu - kór když ji neslyší - nikdy ji nijak nenutil mu odpovídat na otázky. Řekla mu vždycky jenom to, co sama chtěla.
'vyhrožuje sebevraždou' --> Tady už to začíná nabírat směšných rozměrů - vyhrožuje? Kdypak jí vyhrožoval? Myslíš když řekl, že by nemohl dál žít, kdyby nežila Bella? Dobrá výhružka 'Jestli umřeš, zabiju se!' Rozhodně si nemyslím, že by se ji tak podvědomě snažil tlačit k nesmrtelnosti, pokud vím, byl to on, kdo se jí snažil všemožně ukecat, aby se nenechala proměnit. Kromě toho, to stejné řekla i Bella.
'jeho žárlivost přesahuje tabulky' --> Všichni kluci co znám jsou nějakým způsobem žárliví, byť sami nechcou a vehementě to popírají. Zdravá žárlivost je celkem fajn a pochybuju, že ta Edwardova tuhle mezi někdy přesáhla. Když už mluvíme o žárlivosti.. co třeba Jacob? :)
'kontroluje, s kým se Bella bude stýkat, omezuje její svobodu, zakazuje jí vídat jejího nejlepšího přítele' --> Její svobodu neomezuje, kdyby se s ním byla rozešla sama, dal by jí pokoj. To, že jí zakázal vídat Jacoba už tu bylo objasněno stokrát - měl o ni (ano, přehnaný) strach, nechtěl aby se jí něco stalo. Když uznal, že přehání, omluvil se jí a nechal ji dělat, co se jí zlíbilo.

carly (hodnocení, recenze)

takže sa dohodnime takto, kde mnohí vidia absolútnu oddanosť, mnohí iní vidia manipuláciu a ovládanie. a tieto 2 skupiny sa nikdy nezhodnú. mňa by ale naozaj zaujímalo, že keď takto vnímač Eda, že čo hovoríš na Jacoba

Serpencis (hodnocení, recenze)

kiddo: Myslím,že debatu s tebou taky ukončím,protože by to opravdu nevedlo k ničemu dobrému... :-D Vidíš v tom co chceš vidět,ale rozhodně ne to,o čem to opravdu je... :)

kiddo (hodnocení, recenze)

Serpencis: ano a tím se obloukem vracíme k tomu, co jsem už naznačila: ta holka potřebuje proplesknout, protože něco podobného neskrývá zaláskované úmysly, ale pouhou touhu po ovládání. A ano, jednou z mých největších výtek je, že Meyerová prezentuje typicky násilnické chování, jako by se jednalo o něco hezoučkého a romantického. Že Belle nepřipadá, že by ji Edward zneužíval, vůbec neznamená, že to tak není.

carly (hodnocení, recenze)

súhlasím, ty si vyberáš veci, ktoré ti pasujú do teórie. Edu ti holt nesedí. dobre. ale preto z neho ešte nemusíš robiť násilníka. lebo ti tak nejak uniká podstata - je to ONA, kto v tom vzťahu hraje prím. ona, kto o všetkom rozhoduje, ona, kto má posledné slovo. ona, kto úmyselne spôsobuje utrpenie. ona, kto hrá na city. označila by si ju za násilníka? asi nie, že? veď ona je tá chudinka, čo tak trpí. a toto nie je o tom, že on tot ak nemyslel a on sa polepší. on to tak myslel. ale nabudúce už bude vedieť, že tudy cesta nevede. a o supersexi vzhľad tu nejde. najkrajšia veta, čo kedy Bella povedala je, že nedokáže nikomu vysvetliť, že napriek krásnemu zovňajšku, je Edward oveľa krajší vo vnútri. ak je to niečo, čo v tom príbehu nevidíš. tak sa tu bavíme o jablkách a pomarančoch. a mňa to pravdu povediac irituje, tak skončím, kým začnem byť neslušná

Serpencis (hodnocení, recenze)

kiddo: Ale teď si opravdu vybíráš z děje jen co se ti hodí...;-)On se od ní nehne na minutu,ale ona po ničem jiném netouží,on jí v noci sleduje,ale jí to připadá milé,on chce znát její myšlenky,ale ona mu řekne jen ty které chce a tudíš ji tím opět jinak neomezuje,sebevraždou nevyhrožuje,jen říká,že až ona odejde z tohoto světa,on se vydá za ní,žárlivý je,ale stejně se vždycky nakonec ovládne a udělá co je správné(ale opět ji ta žárlivost víc než lichotí),návštěvy Jacoba myslím,že už sme tady vyřešili dostatečně... :)

kiddo (hodnocení, recenze)

carly: protože plýtvá city na někoho, kdo jí vědomě ubližuje a kdo jich není hoden? Týranou ženu běžně označíme za naivku s jejím "on to tak nemyslel, on se polepší" a řekneme jí, ať se na nějaké city vykašle, protože zůstat v podobném vztahu, kde jeden hraje prim, opravdu obdivuhodné není, ale jak jde o supersexy samce (množné číslo), tak to najednou neplatí?

carly (hodnocení, recenze)

tony: presne, ak ho máme brať ako dieťa, tak budiž, to ale všetky jeho činy aj tak neospravedlňuje. a ak má byť braný ako dospelý tak poteš panbuh. to by som ho naozaj nechela stretnúť, keď bude mať 25 alebo 30
kiddo: prečo? prečo by jej rozhodnutie malo nejako súvisiesť s mozgom? prečo je to buď alebo? prečo nie oboje? nebudem sa ťa pýtať na tvoje osobné skúsenosti a ani nebudem tvrdiť, že by som konala ako Bella. ale prečo by jej rozhodnutie byť s tým, s kým chce byť a vzdať sa pri tom toho, čoho sa je ochotná vzdať, z nej robili hlupaňu? to že sa tak počas celej jednej knihy chová, to je druhá vec. ale jej sila stáť si za svojimi citmi, priznať si ich, priznať ich pred inými? to je odvážne a obdivuhodné. a to je to, čo sa mi na tom príbehu páči. a tie feministické reči, čo sa šíria netom od - prevaže - fanyniek Jacoba, tak tie mi vo väčšine prípadov pripadajú ako " pre smietku nevidí brvno" či ako to prirovnanie znie

kiddo (hodnocení, recenze)

carly: nemůžem zredukovat na jediný čin? Tak přidáme pár dalších - nehne se od ní ani na minutu, sleduje každý její krok, pozoruje ji bez jejího vědomí ve spánku, potřebuje znát každou její jednotlivou myšlenku, vyhrožuje sebevraždou, jeho žárlivost přesahuje tabulky, kontroluje, s kým se Bella bude stýkat, omezuje její svobodu, zakazuje jí vídat jejího nejlepšího přítele. Kterákoli z těchhle věcí by stačila sama o sobě, tohle je vskutku působivý kompilát. Jméno psycholožky, která tohle vše zavrhne, bych ráda znala, abych se jí mohla důsledně vyhýbat.

Serpencis (hodnocení, recenze)

Tony.cs : Todle je docela chabý argument... :) Takže mám vzít zpět že je sobec a že se mi nelíbí jeho chování,jen proto,že není strarší...? Cítí se na více,chce aby byl brán na více,tak musí být i posuzován na více... :)
Kiddo: To asi ano... :-D Ale ona nemá být normální žena a on nemá být normální muž a jejich láska nemá být z této dimenze... :)

carly (hodnocení, recenze)

kiddo: ja sa na to pozerám z Edovho pohľadu a úplne ho chápem. ak by mi to chlap urobil, asi by som sa mu nepoďakovala, zvlášť preto, že s takýmto prístupom nemám práve najlepšie skúsenosti - v inej oblasti, ale je to v istom zmysle rovnaké. ale tu ide aj o dôvody a o to, čo urobí potom. lebo to, o ňom veľa hovorí. nemôžeš predsa niekoho zredukovať na jeden zle premyslený čin. u Eda ide o to, že u neho je Bella na prvom mieste. aby bola Bella šťastná. aby bola Bella v bezpečí. aby sa Belle nič nestalo. a keďže v porovnaní s tým, aký je on nezničiteľný, je ona kryštálová váza počas zemetrasenia, tak je pochopiteľné, že nie vždy odhadne mieru. to nič nemení na tom, ako sa zo svojou chybou vyrovná. čítala som krásny článok, ktorý rozoberal práve túto tvoju výtku a vysvetľoval prečo si dotyčná - psychologička, nemyslí, že ide o násilné správanie. bohužiaľ už nemám link. v každom prípade to bolo zaujímavé počtení

kiddo (hodnocení, recenze)

Serpencis: ano, žena s mozkem by se vykašlala na oba a šla radši na tu vejšku o))

Serpencis (hodnocení, recenze)

kiddo: Pan Božský to určitě není,ale jak to tady hezky napsala carly...prostě se choval strarostlivě,možná trochu přehnaně,ale v jeho očích určitě oprávněně a vhledem k tomu jak vypadá Samova snoubenka tak docela oprávněně i doopravdy... Ale přes všechno byl schopen se na to podívat přes filtr a nezpůsobovat jí dál bolest...A celkově cokoli kdy udělal mělo k násilí sakra daleko.Jacobe by ve stejné situaci Bellu za Eduardem vživotě nepustil a ještě by jí byl schopen svázat někde doma. :-D
Tony.cs: Nesouhlasím s tebou,ale názor ti brát nebudu:)

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Serpencis: Myslíš? Myslíš, že 16ti letý Jacob se už nebude dál vyvíjet a nepřestane se chovat jako puberťák (obvzláště s posláním ochránce a lovce upírů)? BTW Edwardovi je přes sto let a chová se pořád jako fracek. Tak nevim, kdo je ten špatný.

kiddo (hodnocení, recenze)

carly: unášení přítelkyně nebo sabotáž jejího auta není chyba na úrovni "sorry, miláčku, zapomněl jsem sklopit prkýnko", omluvy si blýštivec může strčit za klobouk. Už jen to, že mu přijde zcela přirozené něco takového dělat v "zájmu její ochrany" (sestra mi určitě poděkuje, až ji večer zamknu preventivně doma, aby se jí na nočních ulicích něco náhodou nestalo), z něj dělá všechno jen ne úžasného idola. Od těchhle chlapů soudná ženská zdrhá a nečeká, jak dlouho vydrží "abstinovat".

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Serpencis: Můžu pomoci kamarádce tím, že ji vyslechnu, tím že jí dám přátelství. Ale za deset minut po tom co ode mě odejde už na tom bude stejně. Kdežto když někomu dáš lásku ...láska je ten lék, ne přátelství. S Jacobem soucítím. Chápu ho a je mi hodně blízký. Martinibaby: Není to jen můj názor, je to i můj status.

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání