Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Sagara

Som fanúšikom predlohy a hodnotenie je mierne nadhodnotené aby vyvážilo haterské odpady. Z nízkorozpočtového indiefeelingom pretkaného filmu sme prešli na wanabee blockbuster. Netvrdím, že Chris Weitz zvolil zle, ale z filmu určeného hlavne fanúšikom predlohy sa snažil urobiť film pre každého. Netvrdím, že sa nedržal predlohy, ale niečo sakra zlyhalo. Napriek celkovému dobrému pocitu vo mne zostala mierna pachuť. Opäť nesklamali Cullenovci ani Charlie a Bellini spolužiaci. K ním pribudli Vlkodlaci, ktorí tiež neurazili a talianskí upíri. Na Edwarda a Pattinsona platí rovnaká výtka ako pri prvej časti a to, že to čo znesie papier, na plátne vyzerá prinajmenšom rozpačito a Robert tomu celému svojim "herectvom" nasadil korunu. Na druhej strane Jacob, je presne taký akého som si ho obľubil v knihe. Je to postava viacrozmerná hlavne preto, že má čo hrať. Tu tiež to čo vyzerá na papieri v pohode a logicky (vyzliekanie sa) vo filme vyznie mierne trápne. Vrcholom bola trojscéna: Bela kráča k útesu/ Charlie a Harry pátrajú po vlkoch/ Jacob naháňa Victóriu. Dokonalá scéna, kompozícia a hudba. Aj vďaka nej film vybočuje z neurážajúceho priemeru. Takže 3,5* ()

Ricky_CZ

Vysoko hodnotící film obhajují se slovy, že je důstojným stvárněním knihy...No tím pádem musí být kniha opravdu "úžasná"...Bellu by měl někdo vyfackovat a natočit remake o racionálně smýšlející holce...Jestli po tomhle šílí mladé puberťačky, máme se na co těšit...Jedničce jsem dal 2 hvězdy, tady musím ubrat, protože nervy máme jen jedny...Moc už se těším na trojku!! Bude odpad? ()

Padavan odpad!

Twilight, prý fenomén. Ano, ale možná pro holky a nebo pro zšenštilé muže! Příběh začíná těmi nejnudnějšími 30-ti minutami, co jsem zažil (to už je zaživnější jeden díl Ulice).Hl. hrdinka Bella si připadá v 18-ti letech přilíš stará a chce se stát upírkou, aby mohla být se svojí láskou Edwardem až na věky. Samozřejmě nastanou jisté komplikace, ale není to v žadném případě tak napínavé, aby to udrželo mou pozornost celý film. Chvílema se mi zavírali oči a sám se musím pochválit, že jsem vydržel těch 130 minut, se na to vůbec dívat. Dle mého největší filmový propadák roku 2009. Herci nehrají, vlkodlaci vypadají jako větší divocí psi, depresivní až nesmyslné dialogy. A taky se divím,tomu jak je jen možné, že upíři se normálně a v klídku pohybují na denním světle a nic se jim nestane. Takže sečteno a podtrženo - Twilight je emo pohádka určena především pro fanoušky téhle přiblblé ságy a pro lidi, co nemají filmový vkus! Hodnocení - 2 %, za asi 2 minutky Dakoty Fanning (v anglickém znění) ()

tlkounev

Romantiku mám rád a to jsem chlap, ale tohle už je moc. Tuhle Bellu opravdu nemůžu vystát. Je mi tak nepříjemná,že jí poznat v reálu, tak utíkám, utíkám a zas jenom utíkám. To je takový problém z ní udělat inteligentní holku? Chápu, že je tohle celý cílený na mladý hloupý holčičky, ale nemělo by se to přehánět! Jako bolí mě z toho hlava, tolik lásky a sebeobětování už nezvládnu. Jenom by mě zajímalo, jestli bych těm upírům voněl. :-) Jen tak mě to napadlo, nic ve zlým. Za efekty dávám aspoň 1*. ()

sona123

Tak už v tom mám jasno. Co se týče twilight, jaksi jsem se totálně minula s mainstreamovým míněním a hodnocení zde si již nebudu všímat. Nikdy! Po jedničce, která mě uchvátila, jsem se těšila na dvojku a pak zjistila, že se pohybuje v černém pásmu! Naštěstí se tu zamodralo, ale i tak, 48% je prostě bída. Ale když přišla akce vstup za 50, tak jsem si řekla, že to risknu a dobře že tak!!! Vadilo mi snad opakované snímaní kamerou coby otáčení o 360 stupňů, jednou dobře, ale 3-4x? A opět, Pattinson prostě zářit nemusel. Ale jinak to bylo opět sladké a nebýt puberťáků v kině, co se chichotali a blikali mobilama a tak, tak bych se do toho položila stejně, jako do jedničky. Dávám 3 hvězdy, protože to nepřináší nic moc nového oproti prvnímu dílu, který mne dostal, vlastně ano, překvapilo mě, že se tu mihla Dakota, oproti ní ale zase ubrala na kráse Kristen....ale to jsou zase jen detaily. Pattinson se v roli usadil a usadil se dobře, mně se to prostě líbilo a basta. PS. Když si tak pročítám komentáře, kritička to vystihla lépe než já :-) ()

Yardie

Slabota! Zklamání! Nuda! Jednička se mi jakš takš líbila, ale to, co jsem viděl ve dvojce, to bylo opravdu zlé. Jeden velký srdcebol a žádná akce. Samé řeči, v podstatě se celou dobu nic nedělo a na nějaké psychologické drama to bylo dosti naivní a plitké. Navíc to, aby se mi tam do toho převtěloval mladík do x metrového vlka, to už je trošku moc. To naprosto vzalo zbytek uvěřitelnosti celému filmu. Upíry beru, dá se to v podstatě brát celkem reálně, vypadají pořád stejně, ale aby se mi někdo změnil ve vlka 3x většího než jak vypadá v lidské podobě, to je už moc. Takže to byl asi poslední hřebíček do rakve. Oproti prvnímu dílu obrovský propad dolů a velká nuda. Připomínám, že sci-fi a fantasy mám rád, ale todle fakt ne. Slabších 50%. Howgh! ()

AIMÉE

Už režisér James L. Brooks kdysi řekl, že se do filmu musíte vcítit jeden, dva nebo pět roků předtím než se začne točit… Pochybuju, že C. Weitz se této nepsané pravdy držel, ani nemohl, při rychlosti natáčení každé epizody. Toť vše na obhajobu Weitze, poněvadž si nemyslím, že by byl dobře vybrán. Nechci tvrdit, že předchozí -C. Hardwicke- by byla vyšroubovala Stmívání na kultovku, ale bezpochyby to zvládla lépe. Byly tam urč. klišé, přesto můžu konstatovat, že se mi i líbil. Ale Nový měsíc se docela nepovedl. I když dle mého mu ani nebylo dáno zazářit, jelikož jeho knižní podoba není o mnoho lepší, bohužel. Šílená nuda. To, co jsem v jedničce chválila, a to hudbu a nádhernou přírodu, je zde poskromnu. Jediné a co mě s velkou pravděpodobností ‚donutilo‘ dát tu 3* byla scéna při skladbě >Hearing Damage< od Thoma Yorkea, kdy jedni se snaží zpacifikovat Victorii a Bella chce skočit z útesu. Yorke je klasa a nechápu, že se nechal „ukecat“. Bohužel těch negativ je ale nějak moc.. Belliny noční výkřiky jakoby jí mučili nebo brutálně vraždili, byly směšné, stejně jako makeup upírského klanu -najednou vypadali dost klaunsky- v jedničce asi upíry nebyli či co.. Podtrženo-sečteno až cca poslední 3/3 filmu upoutala tak nějak mou pozornost. Easy come – easy go! Ale nepopírám zvědavost, jak se poperou s trojkou. ()

Mikeel

No, tak vážně jsem dost váhal. Začátek se rozjížděl dost slibně, dokonce jsem se i bavil, alespoň natolik jako u Twilight. Ale všechno to pokazil ten závěr, audience u "krále upírů". Jenže problém není jen ve scénáři, ale i v samotné knize (ale nečetl jsem, tak se možná pletu). To bylo tak neskutečně kýčovité. Samozřejmě, že už jsem si přečetl, jak to celé skončí. Hm, no "kdo by to byl čekal" :) Nejhorší na tomhle dílu byla ta spousta nudných, zlouhavých scén, které byly ještě naprosto prázdné. Vždyť se tu řeší pořád jedno a to samé. Bella je starší, než Edward, Edward je nesmrtelný. Edward opustí Bellu, Bella se utápí v depresích. Bella se začne kamarádit s Jacobem, z Jacoba se vyklube vlkodlak, náhle mění chování k Belle. Bella to nechápe, Bella zjistí, že je Jacob vlkodlak a ještě k tomu vídá Edwarda, když chce udělat nějakou hloupost. Nakonec skočí z útesu, Edward si myslí, že je mrtvá, chce se nechat zabít. Vážně se celý film, těch dlouhých 130 min. utápí v naprosto stupidních dialozích. Tohle už není otázka knihy. Jestli je kniha špatná, lze to sestříhat v něco, co sice bude stejně působit utrpení, ale alespoň ne tak dlouho, jako tohle. Mám nepříjemný dojem, že další díl bude ještě horší, protože tahle sága je prostě složená z ničeho, námět je skoro nulový, protože kromě věčného vztahu mezi tou bláznivou "mladou dospělou" Bellou a Edwardem tam není nic! Ale možná se pletu. (P.S. Nechápu, proč vlkodlaci neustále chodili bez triček. Aby byla vidět ta Hollywoodsky namakaná těla? Že by tahák na puberťačky, co při pohledu na sexy Jacoba slintaj?) ()

tlamiczka

Je to trochu otravne, jak se vsichni musi extremne vyhranit k tehle saze pro teenagerky. Proc na to vsichni koukaji, kdyz je to takovy odpad? Aby mohli napsat "jo, muj vkus je opravdu vyspely, protoze se mi nelibilo Stmivani. Jsem clovek na urovni, protoze umim film strhat stejne jako vsichni."? Ja se tedy k davu nepripojim, mam vlastni nazor, ne papouskovane plivani. Novy mesic je hezka cervena knihovnicka. Na pomery zanru je to dokonce dost povedene a New Moon me bavil o kousek vic nez prvni dil. Triky jsou spatne, vetsina hercu prumerna, scenar trochu slabsi, par akcnich scena vcelku povedenych, atmosfera fajn. Je to Emo. Pro teenage holky s rozjitrenymi nervy skvele (4 hvezdicky), pro vetsinu (neuzaujatych) lidi vcelku koukatelne (2 az 3 hvezdicky). Pro lidi co si neumi udelat vlastni nazor 1 hvezdicka. Pro me sluysnych 60%, nenudilo me to. ()

Oňďo

Druhé pokračovanie úspešnej ságy Twilight nenechalo na seba dlho čakať. Oproti jednotke je to strašný pokles , no však iba pre tých čo sa na to pozerajú sami. Ak máte svoju drahú polovičku tak iba v prítomnosti nej. Okrem súboja vlkov si tam na nič neprídete , stále je to o tom či si Bella vyberie Jacoba alebo Edwarda. A stále do okola. ()

Bucounit

Prvá polovica je to isté čo jednotka čiže nuda, predvídavosť a všetko čo nemá nič spoločné s filmom ale potom ma to nejako začalo baviť, tá predimenzovanosť ktorú inak nemusím ma nejako chytila ba dokonca ma bavili aj tie divné bitky a nikdy som nebol štastnejší, že vidím vo filme hercov ako Michaela Sheena alebo Dakotu Fanning. 5/10 s tentokrát zaokrúhlením nahor. ()

Blazin

Hodně bídné pokračování prvního dílu, tohle se opravdu moc nepovedlo, než se objevili vlkodlaci tak hrozná nuda (první hodina filmu). ()

matmanX

Nechápu, jak mohl režisér Prciček natočit tuhle sentimentální emo kravinu, která se dějově i co se týče zábavnosti dá srovnat se speciální sestříhanou verzí porna pro základní katolické školy. Všechny postavy jednají naprosto nepochopitelně, herecké výkony jsou tragické (většině aktérů prostě postačí stát u zdi a nasadit rádoby drsný výraz) a scénář by se klidně mohl zkrátit a použít do několikastránkového komiksu v Bravo Girl. Třešničkou na dortu je pak podzemní sídlo v Itálii, kde už se film propadá na úroveň německých/kanadských béček. Jediné plus je tak docela pěkná hudba, díky které se to dá nějak dokoukat. Radši ani nechci, nebo spíš si nedokážu představit, na jaké úrovni musí být knižní předloha. Sorry, ale já nepotřebuju 2 hodiny sledovat, jak holka brečí nad zlým světem a obviňuje se snad ze všeho kromě globálního oteplování. ()

Kroketa

Chvílema mě to sice možná bavilo víc než jednička, ale už jsem se u toho tolik nezasmála...vlastně ani hudby jsem si nevšimla. Pattinson se pro mě asi brzo stane oficiálně nejvíc odpuzujícím hercem - jak se tohle někomu může líbit? Čoklíkové byli zajímavější než pijavice, aspoň je na co se koukat. Ale jinak? To snad ani nestojí za zmínku, něco tak pomalu ubíhajícího a prkennýho jsem už dlouho neviděla. Dialogy jsou docela dost předvídatelný a...já už snad raději končit, k tomu fakt už nemám co dodat. Hrůza, jedna hvězdička z milosti a za pěknej pohled na vlkouše :-)) ()

zelvicka.

Úroveň filmu oproti předchozímu filmu značně stoupla díky počtu polonahých vlkodlaků (IRONÍK). Což vlastně nejsou vlkodlaci, ale zoomorfové :) Jakmile někdo otevře pusu, je z toho většinou průšvih, Bella si snaží zvyšovat adrenalin, aby měla halušky, kdyby radši hulila trávu nebo houbovala, jako každý "normální" člověk. Edík zase není takovej frajer, aby po tom, co se rozhodne se zabít, doma uspořádal auto-barbecue, nebo sestrojil gilotinku nebo tak něco. Radši se zajde třpytit na náměstí a čeká, až ho zabije nějaká rada. Hon na hlavní záporačku se zase nekonal, připadám si jak v Amberu. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání