Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

JK77

dalo sa, ale na 3ku uz asi do kina nepojdem, nato je moc drahe vstupne. A nakolko som jednotke dal 3* Nov jedine za ** ()

Amadeo odpad!

Liberate tuteme ex inferis !!!! Presne táto latinská fráza vyjadruje tento film najlepšie. Zmizla príjemná a zábavná atmosféra Súmraku a vystriedali ho patetické pubertálne depky smrteľné a nesmrteľné. Minimálne herecké výkony zmizli v nedohľadne ( niežeby v jedničke nejaké boli ). Pozitívne vyzneli akurát vytrénované postavy vlkodlakov ( na toto je predsa lepšia 300vka ) a film nezachránil ani Michael Sheen a jeho Volturi. Zjednodušme preto trápenie a vypočujte moju radu : Zachráňte sa pre peklom a radšej choďte na iný film. ()

LukKon

No na jednu stranu som rád, že som si prečítal toľko negatívnych článkov o Nove (New Moon-e) predtým, ako som film videl a na druhú stranu som sklamaný, že s nimi musím súhlasiť. Rád som preto, lebo som od toho filmu vážne nič nečakal, ba dokonca som predpokladal, že ma veľmi sklame. Na prekvapenie ma "iba" sklamal. Sklamaný som preto, lebo ako jeden z tých, čo prečítali aj knihu, musím podotknúť, že vo filme chýbalo to, čo bolo v knihe dostatočne vykreslené a to vo veľmi veľkej miere. Melisa Rosenberg ako scenáristka zobrala peniaze za to, že stlačila Ctrl + A, Ctrl + C, Ctrl + V a pomocou hracích kociek "vyberala", ktoré dialógy nechá a ktoré vymaže. Weitz v tomto filme sklamal, pretože sa z toho dalo vyžmýkať ďaleko ďaleko viac ako z toho dostal on, ak by sa tak striktne nedržal predlohy. Skrátením tých EMO kecov v prvej polovici filmu, a rozšírením a lepším spracovaním akčných scén (kde za najväčší nedostatok považujem absenciu časového napätia a celkové spracovanie deja vo Volture) z toho mohol byť príjemne romantický fantasy horor. V celom filme hrala iba Stewart aj to len na 70%. Pri niektorých výrazoch tváre Pattinsona a Lautnera, som mal chuť podať im kýbeľ, aby sa mohli vyprázdniť. Aby som ale aj niečo pochválil, tak sa im celkom vydarila scéna s vlkmi a Viktóriou a to, že som sa parkrát zasmial tam, kde to tvorcovia zamýšľali. PS: Ani Dakota v úlohe Jane mi akosi nesadla. ()

L3G1ON4R

Tak nějak tápu co nám vlastně Nový měsíc přinesl, o co jsou diváci bohatší, jaké poznatky si kdo odnesl. Spíš mě celkový dojem přivádí na slovo "Filler" neboli vycpávka před dalším filmem. Kromě nových monster v podání vlkodlaků nám upíři nepřinesli vůbec nic. Samotný děj nového měsíce je hodně strohý, muzikální stránka je vyčerpaná, místy utahaná až na půdu. Efektní rozběh jako vlčí útok mizivě končí s popadajícím dechem stejně tak jak začal, a k tomu všemu symetričnost je někde kolem bodu mrazu. Za sebe nemůžu říci, tohle se mi líbilo... ()

R@100 odpad!

tak, necakal som od tohto filmu vela, a nesklamal, mal som pocit, ze cely bol pospajany z momentov trapneho ticha (dokonca aj bez hudby v pozadi), pomalych dialogov, dlhych "dramatickych" zaberov na Edwarda v jeho oblubenom postoji, zabery na Bellu, ktora sa tvarila akoby ju zbil cely svet, zaberov na vlkodlakov s odhalenymi hrudami, ktore mali vyvolaj jasanie 13-rocneho publika. Po par minutach filmu som zacal dufat, ze sa tam objavi niekde Buffy a ukonci moje trapenie. CGI werewolfs neboli az tak zli, i ked by sa im dalo vselic vytknut. Film mi prisiel viacmenej nudny, aj ked som sa musel smiat na niektorych zaberoch a dialogoch, slowmotion zaberoch, ale to boli asi tie momenty, ktore neboli rezisorom urcene na smiech. Takze do buducnosti dufam, ze v r. 2012 bude naozaj koniec sveta, aby som sa nedozil stvrteho dielu. ()

unrocker odpad!

Tak tohle opravdu nejde, to snad nemyslí ti kluci vážně!!! To se nemže líbit nikomu, půl hodiny jsem nudou prospal!!! Děs! ()

xxlch

Dokoukáno před hodinkou a faktem je, že jsem dostala přesně to,co jsem očekávala.Bella trpěla opravdu hodně,Jake byl správně nasteroidovanej,Edward pořád charismatickej , Volturi perfektně děsiví no a vlci ti jsou nádherní.Todle všechno doplněno perfektně sladěným hudebním doprovodem a slušnýmy efekty.Knihy mám přečtené,takže jako Twilight-fanda konstatuji že todle dílko perfektně kopíruje knižní předlohu.Po humbuku, který vyvstal kolem natáčení a následné odmítavé kritice,jsem čekala nějakou hrůzu.Omyl,žádná tzv."sračka a odpad se nekonají a každému kdo má rád romantiku,tendle filmík vřele doporučím a ještě se pod to podepíšu.No a kdo tvrdí opak,pak nikdy nebyl romantik a nebo už zapomněl,jaké to je být romantickým!Takže se nikdo NEDEJTE ODRADIT od koukání - platí i pro neznalce knižní předlohy- a kašlete na nééé-romantiky,jsou ňák méně vidoucí a mají problém akceptovat, že šli na ROMANTICKEJ filmík. ()

Lennie

Netvrdím, že se mi to nelíbilo, jsem teď v tom "správném" věku, takže jsem od toho pomalu neodtrhla oči, ale uznávám, že to bylo nesnesitelně plytké, místy trapné až dokonce vtipné. A celý příběh je přitom děsně absurdní (nejdřív se hlavní hrdinka zamiluje do "vegetariánského" upíra a potom pro změnu do vlkodlaka, který loví upíry...je v tom vůbec něco normálního?). Na druhou stranu, Kristen Steward nehrála špatně (jen měla blbou roli), Taylor Lautner byl...úžasný (ale zvyšovat hodnocení kvůli jednomu z herců, to bych byla divná), ale Robert Pattinson se mi skutečně hnusil od prvního okamžiku, a to nejen svým vzhledm, ale i postavou Edwarda. ()

jafuska

naprosto úžrasný film, skvělý triky, Kristen Stewart krásná jako vždy, trochu jsem se i bála,když se objevily vlci, nechápu tak velkou kritiku, pro mě to bylo skvělý a není k tomu co víc dodat a už se těším na další díl, který snad bude v kině. Velký zájem v kině, jen škoda toho konce, dokázala bych se na to dívat i déle ()

ma883

Oproti Stmívání se zcela jistě jedná o slabší dílko. Ale opět musím naprosto objektivně konstatovat, že jde o poutavou romanci pro náctileté. Příběh je slabý, herci také, ale dvanáctilé to podle mého opět chytne a nepustí a v tom vidím povedenost Nového měsíce. Dívky si nejprve zapláčou nad odchodem pohublého a pobledlého upíra, aby mohly vzápětí vzdychat nad bronzovými svaly vlkodlaka. A nejlepší je, že oba ti úžasní kluci milují tu obyčejnou holku, která je jako ony. Kéž by se jim stalo totéž. Kéž by byly jako Bella. Pokud nějaký film dokáže vyvolat takovéto emoce v lidech, i když ještě nedospělých, splnil svůj účel na plné čáře, přestože je příběh nekompaktní. ()

nmarca

Všechny ty knihy jsem opravdu přečetla (já přečtu prakticky cokoliv...), ke konci jsem je všechny nenáviděla - nejvíc asi přeušlechtilého dokonalého Edwarda. Film má tu výhodu, že zabere podstatně méně času a je tam méně místa pro "harlekýnovské" výlevy citů hlavních hrdinů. Vydržet se to dalo, místy jsem se zasmála (to asi autoři nechtěli), ale určitě to nestálo za návštěvu kina. ()

Averelli

trhněte si fakt :) "je to jen sestříhaný z jedničky" - houbeles! "vůbec to neodpovídá příběhu" - starou belu! "zbytečná natahovačka" - ani náhodou! Pokud někdo z těch, kteří vyslovili tento názor četli knižní předlohu tak asi četli hodně špatně.. děj odpovídá knížce jak jen může.. pokud někdo pochybuje, doporučuji přečíst znovu :) Já jsem s filmem spokojená na 4*, pátá není ze dvou důvodů.. za makeup a za to že je to prostě film a na knížku nikdy mít nebude, ale snaha byla a to se cení.. :) ()

Marrianna

Jakkoliv je to kýčovité, jakkoliv je to nelogické, jakkoliv to není kvalitní - mě to prostě bere. Nejsem puberťák a přesto je pro mě Pattinson takové to "ježiš, ten je ale zlatej", a zřejmě proto, že nejsem z oboru, Twilight mě drží a drží a držet nepřestane. S druhým dílem jsem naprosto spokojená, skoro až nadšená ale fakt je, že na polonahého Jacoba bych se tak často koukat nemusela. ()

Neytirii

Na tento film som sa strašne tešila a o to väčšie bolo moje sklamanie. Som fanynkou kníh a stále si stojím za tým, že jednotka bol celkom slušný film. No tento diel sa s jednotkou nedá ani len porovnať. V prvej časti bola pútavá atmosféra, krásna hudba a viac napätia. V tomto dieli mi išla Bella teda poriadne na nervy - jej "psycho" záchvaty, s prepáčením "nadržané" pohľady na oboch týpkov - to malo byť čo?...celú dobu len premýšľaľa, chodila ako mátoha a vymýšľala stále nejaké somariny. Dve hodiny kecov a cca 10 minút napätia prepáčte, ale tento film ma vážne odrovnal, strašne som sa nudila a rozmýšľala iba nad tým ako to mohli takto dodrbkať a neustále som sledovala čas kedy to už skončí. Herecké výkony hodnotiť ani nebudem a už mi poriadne ide na nervy to vykrúcanie úst hlavnej predstaviteľky alebo ako to mám nazvať...Pattinson bol v jednotke teda lepší (ani sa mu nečudujem, že sa chlapec nesnaží keď má hovoriť nezmysly aké tu boli) a Lautnera asi fakt nemôžem vystáť takže keby urobil aj neviem čo je u mňa odpísaný asi nadobro. Možno to píšem v prvom rozhorčení z filmu, na ktorý som sa veľmi tešila a s odstupom času to zmiernim, uvidíme...Chcela som dať tri hviezdičky s úctou ku knihe a jednotke, ale to sa vážne nedá. ()

MrMir

Šílená porce romatiky pro 10-ti leté až 16-ti leté dvěčata, nicméně natočená tak pomalým a nudným tempem a vyšperkována zpomalovačkami, ve kterých Mr. Pattinson potřásá hlavou a vrhá smrtelné pohledy do kamery takovým způsobem, že vám z toho může být až špatně. Pár dobrých scén toto 2 hodinové dílo rozhodně nezachrání. Nebýt manželky, udělal bych z filmu 30 minutový průřez pomocí FF tlačítka. ()

Pagliacci

Neberu na vědomí neustále polonahé vlkodlaky, odporné hraní K. Stewart a perfektní návod jak se vypořádat s rozchodem v podobě skákání ze skal a bourání na motorce. Ne, protože jsem čekal mnohem větší paskvil zatímco jsem dostal pouze hrozně nudný, hloupý film, který se neuvěřitelně vleče ale pořád nevyčnívá nad horami kravin které hollywod vyprodukuje ale kterým se nepoštěstí stát se kulturním pseudo mylníkem a tudíž se dostat masám na odiv. Twilight tenhle status má a tproto je pranýřován, zatímco objektivně je to pouze standartní kravina, která si na sebe slušně vydělává. Navíc má jednu dvě hezky akční scény a fajn muziku, díky které jsem film přežil a můžu s čistým svědomím říct, "už nikdy víc ale chápu vás zástupy faninek". ()

The_Peach

Čosi strašné :-DD, pane bože ja keď som videl ten priblblý vyblednutý Pattinsonov ksicht s nagelovanými do detailov upravenými vlasmi tak som sa skoro došťal od smiechu. Absolútne neprirodzený. Je to hnus. Neviem, nechápem tie baby, čo na tomto vidia. Strach a hroza. Odporúčam si toto pozrieť fakt, ak sa chce niekto neskutočne unudiť. 1 hviezda za zmenu image toho Jacoba. ()

Elkesar

Neskutečně patetické a hloupoučké. Ale když se nad tím objektivně zamyslím, tak jsem se v některých fázích i docela pobavil. Ať už u patosu(což asi nebylo tvůrci zamýšleno, ale kdo ví) nebo u akčních scén. Děsí mně, ale to, že se z tohohle filmu stává idol. Jako pohádka o dvou zamilovaných je to fajn, ale při představě 15 letých holek, které touží po klukovi jako je Edward mně pálí žáha. To co Edward společně s Bellou prováděl, je neuvěřitelně stupidní a hloupé a pokud něco takového má jít za vzor mladým žabkám...začínám se bát. Ale což snad z toho vyrostou, tak jako má generace částečně odrostla z Pána Prstenů...(i když stopy přetrvávají a jako vzor to vlastně nebylo až tak hrozné...):)) ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání