Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

RobbieM@N odpad!

Nutkání vidět tento film způsobuje moje pošetilá část poháněná povrchní touhou hodit nějaký film zase do odpadu. Twilight je v tomto ohledu jediná jistota široko daleko. Plýtvat na tento film jakkoli jiná slova než zesměšňující je nesmyslné, protože vyjádřit způsob jakým mne Twilight zavedl až na nejtrýznivější místa mého bytí je jednoduše nepopsatelné. ()

ratpile

Fincher že točí deprese? Lynch ?Ale kdeže! Weitz natočil film, který si skutečně zaslouží přízvisko EMO. Tolik uměle vytvořené deprese jsem v teen filmu skutečně nikdy neviděl. Nejhorší je, že si to Bella a divák bohužel spolu s ní prožijí v JEDNOM snímku celé DVAKRÁT. Jednou s Edwardem podruhé s Jakem. Nevím, jak moc je hloupá knižní předloha, ale mám pocit, že scénář se ji drží zuby nehty do puntíku přesně. To je jedno velké bohužel, protože z takového scénáře snad nic dobrého ani vzniknout nemohlo. Dialogy jsou samozřejmě tupé ("Takže, ty jsi vlkodlak?" během klidného rozhovoru na pláži). Příběh rozmělněný bez nějakého dramatického oblouku, žádné tempo ani vyvrcholení. Postavy jednají nepochopitelně. Akce totálně rutinérsky a nezajímavě natočená. Sakra, proč jen tomu dávám ty dvě hvězdy. Snad ze Kristen ? Dakotu? Pochopení s bolavou láskou? Zvrácenou teen atmosféru? Asi za trochu ode všeho. ()

Mr.Roman

Ehm.. ona ta ostrá a zdrcujúca kritika koľkokrát až tak úplne zaslúžená nieje. Nevravím, že by to bol výborný film, no dokážem pochopiť čo sa masám dievčat po celom svete na filme páči. Hudba je ozaj vynikajúca, niektoré scény majú šmrnc a sú ozaj dobre natočené - napríklad taký útek Dredáča pred vlkodlakmi a jeho následné polapenie, rovnako ako naháňačka Victorie. A keď zrovna Bella nepolemizuje o tom, že je príliš stará a nerobí scény v posteli (nič sexuálne), dá sa na film pozerať. Áno priznávam, veľakrát som sa zasmial tam kde to asi nepatrilo, krútil nad niektorými dialógmi hlavou, pri pohľade na Edwarda som mal podobný výraz tváre ako on v každej scéne, viac sa však nedostatkom venovať nebudem, myslím, že už boli všade možne rozobraté dostatočne a s niektorými (!) aj súhlasím, ale zároveň to na mňa pôsobilo tak nejak pozitívne a nemôžem povedať, že by som sa počas sledovania nudil. ()

MiniChemo

Zmatené, dějově nesouvislé, trikově laciné... Prostě naprosto bez nápadu, bez možnosti zaujetí... Možná bych se nebál dát i odpad! Ale za Kristen dávám alespoň jednu... ()

Kubi21 odpad!

Po jedničce, která se mi celkem zamlouvala, jsem se přiměřeně těšil na dvojku. Ta mě ovšem dost zklamala. Půlku filmu sleduju, jak se Bella trápí a venku se mění roční období. Příběh moc rozvleklý a herecké výkony podprůměrem. Už teď vím, že další díly mne minou a stydíme se, že jsem neskončil u prvního dílu a šel ještě tady do tohohle. ()

RyanRainheart odpad!

Nuda, nuda, nuda!!!!!!! Tento díl adaptace Nového měsíce se ale vůbec nepovedl, a to knihu mám docela ráda. Film nenabízí vůbec, ale vůbec nic zajímavého, má strašně moc hluchých míst, které šíleně nudí. Bohužel také většina herců své role nedávala, nudila. Měla jsem pocit, že mají celý film pořád ten samý výraz, chyběly mi tam nějaké hlubší emoce. Umírala jsem nudou a vroucně si přála, aby tato nemožná slátanina už skončila. ()

Quendi

No tak oproti jedničce to má jakž takž hlavu a patu, ale jinak to trpí naprosto stejnými neduhy jako Stmívání - herci se opět tváří zcela mimo k obsahu jejich dialogů, čili u vyznávání lásky se bolestivě kroutí jako kdyby umírali a u předávání narozeninových dárků se ošklíbají jako kdyby je někdo okrádal. Upínala jsem své naděje alespoň k celkem zajímavé zápletce okolo zdrceného Edwarda, který se jde nechat zabít, ale nakonec se ukázalo, že je to jen epizodní momentka, která trvá celá(od Bellina zjištění co se děje, přes cestu z Ameriky do Itálie a dramatický běh, až po Edwardovu záchranu) zhruba tři minuty. Kristen Stewart ani Robert Pattinson nevypadají, že by se jim podařilo pochopit, jak mají pojmout své role, protože hrají tak podivně strašně, že nevím, co si mám myslet. Resp. mám dojem, že Kristen hrát neumí a ač bych si u Roberta přála opak, tak se v podstatě celou dobu jen útrpně mračí, jako kdyby měl kudlu v žebrech. Na trochu pozitivní notu - ve filmu se svléká množství namakaných lidí, ukazují se pěkné džínsy a má hezký úvod:) ()

Soubi

Tss...1* a to jsem ještě velmi mírný...a Bella to nezachrání. PS: tímto se omlouvám všem 14 letým emo holčinám, kterým jsem urazil jejich modlu :) ()

MarsVl

Lepší než jednička, pro mě hlavně díky změně hl.hrdiny. Taylor Lautner je mi určitě přívětivější. Jinak ale pořád stejná vypátlávárna. 1* ()

vieriX

No k hodnoceni toho není skoro nic během první hodiny se nic nestalo kromě fňukání hlavni hrdinky, což mi lezlo už na mozek další hodinka přinesla toho nepatrně víc, pokus o akční scény působí trapně a digitální vlkodlaci k tomu není co dodat. Od hodnocení naprostého odpadu je zachránilo to, že jednička se mi celkem líbila tak jim dám ještě šanci, ale chce to konečně kvalitního režiséra a ne takového břídila. ()

MeatFly_cz

Nevím co proti této série lidi mají. Často to hraničí až s nenávistí. Hlavní problém totiž je, že lidi tento film nepochopili a berou ho až příliš vážně. Mě osobně se po velmi slušném Stmívání hodně líbil i tento díl a možná bych řekl, že i díky vlkodlakům, to bylo o něco málo lepší než právě Stmívání. Od filmu jsem dostal přesně to co jsem od něj čekal. Stopáž 130 minut ano dá se říct, že velmi slušně utekla, aniž bych zaregistroval nějakou nudu. Nezbývá než podotknout, to, že u filmu jsem se docela bavil byl jsem i mírně překvapen, po tom všem co na tuto série a hlavně Nový měsíc házeli všichni špínu, měl jsem docela strach. ()

Renie42

Příběh jako celek se mi zdál podobný jako v jedničce, chvíli nuda, pak se to rozjelo. Ta jejich láska je taková nemastná neslaná, no co byste chtěli od úpíra a smrtelnice. Když spolu mluví, nedívají se sobě do očí a ani pořádně se políbit neumí. Stále mi Patizón vadí a nejvíc opět jeho obočí a taky červeně namalovaná pusa. Někdy příběh nemá logiku. Tady se mi asi nejvíc líbili ti vlkodlaci, super chlapíci a hned pak z nich chlupatá monstra. ()

Bigfuckman

Ano romantické ani hororové ani tajemné. V tom městečku jsou asi všichni obyčejní lidé dementi, když nepoznají mezi sebou jedince co se chovají trošku jinak a co studujou 1 ročník pořád dokola. To je teda kravina. ()

Creony

Moc ráda bych dala víc, ale nemůžu. Úděsný výkon všech tří hlavních protagonistů, což mě moc mrzí hlavně u Kristen a Roberta, protože oba hrát umí. Místy dost ubohý scénář. Poprvé jsem to viděla aniž bych znala knihu a popravdě mi dost věcí unikalo. Ty triky taky nic moc. Ale i přes to všechno je na tom něco, co mě nutí se k tomu vracet. Nějaký vnitřní kouzlo to pro mě má a jen díky tomu nemůžu dát nižší hodnocení. ()

Aildrin

Nuže.. do shlédnutí celé trilogie mi zbývá ještě jeden díl. Zatím si připadám jako po transorbitální lobotomii provedené otvírákem na konzervy. Asi se tak vžívám do charakteru hlavní hrdinky. ()

Bonniesgun

Tak tahle část kdyby chyběla, asi by nám všem bylo lépe (pominu-li ty, kteří mají z protahování zakousnutí Belly peníze). Nový měsíc tu je jen proto, aby nám ukázal obyčejný život jedné holky mezi upíry a vlkodlaky, aby odprezentoval, že Lautner posilovnu nezanedbává a Edward je sice hezký, ale pěkný posera. Co se vlastně v tomhle filmu stalo, co by nešlo shrnout v dalším dílu? Proč se musíme tak dlouze trápit, než dostaneme další zajímavou dávku? New Moon je absolutně zbytečná záležitost. Chápu, že je nutné respektovat knižní předlohu, ale... už nikdy nechci čekat celý film, že se něco začne dít, aby mě z mého čekání vyrušily titulky! Nikdy! Rozumíte? Nikdy!!! ()

monikka87

Nehorázne dlhé a nudné, herecké výkony snáď horšie ako v prvom Twilighte (z Bellinho kvičania mám nočné mory ja), ešte ani ten soundtrack, ktorý je nádherný, v spojení s filmom nefunguje. Tých pár vtípkov to nezachráni (Charlie rulez). Chris Weitz, zle, zle a ešte raz zle... teraz si fakt cením Catherine Hardwicke :D ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání