Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

latvar

Dle mě to nebyl zas takový propadák jak tu většina lidí píše. Vlci se mě líbili i ta část jak se z Belly a Jakoba stanou nejlepší kamarádi, jediné, co bych tomu filmu vytknul je cca poslední půl hodinka, kdy se Bella potká s Edwardem. Od té doby je to hodně dekadentní a už jsem měl, co dělat, abych to vůbec dokoukal. ()

Kosmik 1

Knižní předlohu jsem nečetl, ale po shlédnutí tohoto dílu bych s tím ani nezačal...Docela škoda, průměrný první díl, na který se dalo ještě koukat, vystřídala dvojka, která celou tu šarádu posunula někam k hranici podprůměrnosti. 35% ()

stitch7

/// Nechápu, jak to mohlo být ještě horší, než jednička, ale fakt bylo. Neskutečně nudný, roztahaný a navíc úplně pitomý. A to oslavování smrti? No tybláho! Jediný, co to aspoň trochu zachraňuje, je Taylor Lautner, kterej dokáže hrát. ()

Richard_Ba

Autorka je zjavne na drogách...kýbel heroínu...denne. Toto nazvať výmyslom (?) až mám chuť zasmiať sa, ale ono sa pritom dá len plakať, a určite to nie sú slzy radosti. Zmôžem sa len na, WTF ? ()

iantomasik

Ano, má to nemálo iritačních momentů, je to místy nechutně polopatické, existují i zajímavější techniky než kroužení kamerou kolem objektu zájmu a rozvleklější konec nabídnul snad jen Pán prstenů, ale jestliže dodnes někdo obdivuje Sallingerovo Kdo chytá v žitě, za to jak blízce má tahle novela k pubertální mentalitě, tak Nový měsíc si s ní nic nezadá. Mám vážné pochybnosti, zda všichni ti, co hodnotí odpadem, či jednou hvězdou film vůbec viděli. Jedná se totiž, co se technické stránky týče, o veskrze standardní záležitost (hudba je navíc přímo skvělá), která nadto vypráví o teenagerech bez pobavené povznesenosti a odsuzování čiře z jejich perspektivy, což je rys velmi vzácný. A k tomu stejně jako k pubertě patří i smrtelná sebevážnost, patetická gesta a povrchní citace provařených klasik. Kdo říká, že to nezažil, ten z toho ještě nevyrostl a pro mě to byly příjemné dvě hodiny nostalgie, na které brzo zapomenu a vracet se k nim asi taky nehodlám. ()

Pecival

Ještě pořád mám narozeniny...můžu si něco přát?Polib mě...... Možná nejsu objektivní pač jsem se na to díkybohu nemusel dívat sám a trochu sme u toho pindali, díky čemuž jsem to vůbec mohl přežít. Některé repliky ( a není jich zas tak málo jsou opravdu pekelné, obzvlášť v kombinaci s koženou Kristen Stewart). Ostatní herci se samozřejmě také zrovna nepředají, ale Taylor Lautner má aspoň muskle ( a nebojí se je ukázat:) Aby to měl film najistotu, kromě úchvatných dialogů se vytasí i s absencí jakéhokoliv smysluplnějšího děje. Fakt, že ženská opraví s maníkem motorku a za pár dnů bez něj nemůže být, ikdyž myslí na jiného raději nekomentuji. Nejhorší na tomhle fimu je to, že se tu není čemu se smát (protože po čase člověk získá na naprosto dementní dialogy vysokou rezistenci ) - je prostě jenom neuvěřitelně nudný. ()

Luteka

Po přečtení různých rezencí (většinou negativních) jsem se tohoto filmu celkem obávala, jelikož se mi jednička vcelku líbila ... Ale musím říct, že to není tak hrozné :) Jasný, je to prvoplánová slátanina a Bella by zasloužila pár facek, ale dalo se na to koukat ... Ale více jak jednou tento film opravdu vidět nemusím ... Takže asi tak :) ()

LondonGirl

A to som si myslela, že horšie zarežírované to už nemôže byť. Nuž, mýlila som sa. Bolo to prisladké, veľmi natiahnuté a už ani Edward nemal taký účinok na baby ako v jednotke. Strieborné Volvo C30 sa zmenilo na čierne, čiže teraz bude mať polovica dievčat na svete dilemu, či si majú zaobstarať strieborné alebo čierne:-) Weitzove filmy majú vždy pekné efekty, no pre mňa sú nudné. ()

JančiBači

Ešte horšie ako prvá čast.Nepochybujem o tom, že knižná predloha môže byt zaujmavá, ale film sa na nu zdaleka nechytá.Tvorcovia stavili na hercov, ktorí vypadaju dobre a pobláznia hlavy všetkým pubertačkam.To sa podarilo.To že nevedia hrat asi nikoho netrápi a vlastne ani nemaju čo hrat. Taka Kristen Stewart hrala v Panic Room astmatičku a to jej zostalo.Jej prejav je len dychčanie a krutenie hlavou.Doslova dementný dej..Bella zase chodí s vlkodlakom, a pochopí to až pred koncom filmu, ked jej povie, že je vlkodlak.Navyše vlkolaci vyzerajú ako partia homosexuálov potulujúcich sa lesom..Tešil som sa na Dakotu Fanning, ktorá ako jediná má talent ale dostala žalostne málo priestoru.Ak si pozriem tretiu čast, tak to bude len kvoli nej..Ale aj to sa budem musiet psychicky predpripravit. ()

Styxos

Je to lepší než Stmívání, ale že bych u toho zažíval filmové orgie se říct nedá. Herci co hráli vlkodlaky si natáčení spletli s castingem na focení spodního prádla, Pattison dostal přes držku, takže celou tu dobu co je na scéně má v obličeji jen jeden výraz. A jedinými dvěma důvody proč to vidět je Kristen Stewart, která sice vypadá jako pod vlivem drog, ale je jediná, kdo solidně hraje a tu její zamilovanost a touhou po smrti jsem jí i věřil a dokázal jsem se do ní vcítit. Tím druhým důvodem proč filmem vidět je pak Desplatova hudba. Ostatní herci byli pak úplně mimo a místo hraní se kochali přírodou, sbírali houby a čekali až natáčení skončí a doufali že neumřou. ()

HomeAlone

Bolo to sice dopozeratelne ale ziadny zazrak sa nestal . Bolo to o dost nudne , zbytocne dlhe a miestami az moc trapne . Prvy diel sa s tymto neda ani len porovnat . Keby to malo 90 min a boli by prave vystrihnute trapnosti a nuda dal by som 60% , ale takto viac ako 40% nemozem dat . PS: druhym dielom sa odradit este nedam , a mozno este ostatne diely dokazu prekvapit ()

ImNotThere

Scény, které bych doporučila parodiím: Bella hledající šedý vlas, Bella svírající se v křečích u okna, Jacob svlíkající si triko, následně utírající Belle kapku krve (kterou já běžně olíznu :D), Bella křičící ze spaní, Bella koukající jako raněná srna, Bella vzdychající, Bella mluvící, Bella spící...celá Bella. Ještě štěstí, že se ve filmu Robert moc nepromenádoval, jinak bych tu parodii natočila snad i sama... Dvě * za milé tváře Ashley Greene a Elizabeth Reaser ()

IMPAIRED odpad!

Holly fuck! Tohle nepude, tohle nepude tohle nepude. Prvních 20 minut se dá ještě přežít s pocitem že je to prostě k smíchu, ale potom... prostě... Theeere's a pooosibilityyyyyy KURVA! DO PÍČI proč sem těm komentářům nevěřil, jak mě mohlo napadnout že se to dá přežít s dostatečně zvráceným smyslem pro humor? Big ups pro všechny kdo tuhle píčovinu zvládli dojet do konce, čim víc nad tim přemejšlim tim víc ve mně vře krev... Sem NASRANEJ. ()

MichelSmith

Videné dnes na markíze v telke,striedavo s pár dalšími programami a bol to určite najväčší zážitok čo sa týka intelektovo oslobodzujúceho vnímania reality... A súhlasím s Galadriel,to že sa Vlkodlaci menia na vlka kedy sa im zachce je uplne nereálné! ()

Sheffield odpad!

Druhý díl vlastně jen prohloubil to, co bylo naznačeno v díle prvním. Ale pořád nic nezměnil na mé myšlence, že lepší upírskou love story nabízí i domácí porno bengálských pastevců, když se jim do penisu zahryzne netopýr. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání