Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(46)

Příznivci typického Mládkova humoru si přijdou na své v dadaistických příbězích – nepříbězích chudé aristokratické rodinky, která se po restituci dostala ke své zchátralé nemovitosti. Rodinní příslušníci zde přežívají s půvabem looserů, řeší páté přes deváté a občas se jim i něco neuvěřitelného přihodí. V hlavních rolích uvidíte Ivana Mládka (baron Romedius Cyrany von Bollehaus), Milana Pitkina (svobodný pán Emerich Cyrany von Bollehaus), Ivo Pešáka (lokaj Jaroměř Kotula), Jana Mrázka (rytíř Ignác Cyrany von Bollehaus), Lenku Šindelářovou (baronka Matka Anna Cyranová von Bollehaus z Nedabylic), Lenku Plačkovou (komtesa Cyranová von Bollehaus), Libuši Roubychovou (Libuna Cyranová von Bollehaus) a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (101)

gombarix 

všechny recenze uživatele

Dva dědci a dvě slepice sedí rozmístěni v salónku a plácají nahodilé ptákoviny, za nimi trousí šrapnely třetí dědek a občas do toho Pitkin něco zablábolí "maďarsky". Ještě víc než sitkom by tomu slušelo označení "statkom", ostatně typický Mládkův žánr (Noha 22 je totéž v bledě zeleném). Vtipné to přitom docela je, jen by tomu pomohlo rychlejší tempo, resp. sestříhat tak o polovinu, protože pět dobrých fórů na půl hodiny je prostě málo. Časté satirické narážky na soudobou politiku působí trochu nepatřičně (a rychle vyčpí), ale dá se na to zvyknout. 50 %. - - - Plačková i zde předvádí své neodmyslitelé srandabrýle, každopádně jí to tady sekne (v první sérii víc, ta paruka v "poloostrově" je děsná). ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Ivan Mládek je borec, mám strašně rád jeho vtipy, humor, jeho písničky jsou evergreenem. Ale časem holt nápady dojdou. Neříkám, že tento seriál je totální hovadina, nějaké světlé chvilky by se našly, ale celkově je to hodně nepovedený pokus o konverzační komedii. Ivan by měl zůstat u těch krátkých skečů. ()

Reklama

Pepinec odpad!

všechny recenze uživatele

Víte, já jsem momentálně churav, ležím pod peřinou, a tak mám čas u srkání horkého čaje sledovat i takovéto pořady. Když jsem předevčírem odpadně glosoval Partičku, netušil jsem, že v porovnání s tímto pro mě Partička později bude oscarovým adeptem... Všechny lidi i s tím nejmenším zbytkem smyslu pro inteligentní nebo alespoň fungující humor důrazně varuji před tím, aby se byť jen pokoušeli ladit Cyranův ostrov. Dělá ostudu Cyranovi, sytcomu, nám, a vtipný je jako noční televizní přenos s názvem Konec vysílání. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Před týdnem běžel na TV Barrandov film Dcera je nevinná. A před ním jsem chytil pět minut tohohle seriálu. No, musím říct, že v rámci objektivity jsem si nechal odpad stranou s tím, že se kouknu na další díl. A světe div se, nebylo to tak špatný! Poměr vtipů dobré x špatné je cca 50:50, (někdy 40:60 ale to je výfuk), takže jsem se někdy fakt zasmál, někdy jsem ale žasl, co že to Mládek a spol. dokážou vymyslet. Každopádně dávám 3 nejisté hvězdičky s tím, že se to může změnit. P. S. A stejně jako v minulých Mládkových projektech to pro mě zachraňuje hlavně Plačková. Tu krávu jí prostě žeru pořád… :-) ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Soudě podle prvního dílu. By to mohlo být celkem dobré. Sitcom se nesnaží kopírovat onu americkou verzi jako v případě Nováci, ale jde si svou cestu. Postavy jsou některé v dobových kostýmech jiné v současných. Ano určitě bude trvat než si člověk zvykne na šišlání některých postav. Mládkův humor je obyčejný pro někoho vyčpělý a trapný a pro jiné zase vtipný. U mě je to tak na půl. Mě Mládek nikdy nevadil spíš naopak uměl pobavit. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)
  • Děj sitcomu se odehrává na zámku ve Zbraslavicích. Tento zámek skutečně existuje (přestože se na něm nikdy nenatáčelo) a jedná se skutečně o součást někdejší tvrze. Prvním známým vlastníkem zbraslavické tvrze byl Rudolf ze Zbraslavic, který se připomíná z roku 1260 a který byl jedním z purkrabích na pražském hradu. Jeho potomci Jan a Zdeslav vystupují v písemných pramenech v letech 1316 a 1318. Během 14. století bylo zbraslavické panství rozděleno mezi několik majitelů. Část drželi zřejmě Rudolfovi potomci s erbem zkřížených sekerek, druhá část patřila zručským Kolovratům. Za husitských válek sídlili na zdejší tvrzi Podolci z Podolce, z jejichž erbu odvozuje městečko nynější znak s orlím spárem. Po těchto výrazných stranících Poděbradské jednoty přešla tvrz na Jana Svatbu z Otradovic a roku 1534 jí od Jiřího z Otradovic koupil Jindřich Firšic z Nabdína. Od roku 1547 patřily Zbraslavice Malovcům a koncem 16. století Horňateckým z Dobročovic. Během druhé poloviny 16. století byla tvrz nákladně přestavěna. Z této renesanční stavební etapy se však bohužel téměř nic nedochovalo. Její funkci převzala někdy během 18. století nově vybudovaná zámecká budova stojící na předhradí v místech dřívějšího poplužního dvora. Definitivní konec tvrzi učinil požár v roce 1809. Zbytky budov byly odstraněny a v místě západního a severního křídla vznikly hospodářské objekty, které zcela setřely původní vzhled objektu. Po roce 2000 byl zámek zakoupen soukromníkem a byl zcela zrekonstruován . (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama