Milionářská bydlení

Režie:

Louise Wardle

Kamera:

Pete Hayns

Britská televize BBC před časem vyrobila dokumentární cyklus, zkoumající bydlení mimořádně mohovitých vrstev v různých zemích světa. Nejde totiž jen o množství peněz, které jsou tito lidé ochotni do svého bydlení vložit: zajímavé je i pozadí života těchto lidí. Souvisí s tím úroveň jejich vzdělání, způsob, jakým k penězům přišli, prostředí, v němž se pohybují, kulturní úroveň jejich země i tradice, z nichž lze čerpat. První díl tohoto cyklu má opravdu co ukazovat: podivuhodné prostředí ruského kapitalismu je živnou půdou pro nevídané projevy životního stylu překotně zbohatlých podnikatelů. (oficiální text distributora)

Darth Vader

Jako stavař jsem se u tohoto dokumentárního seriálu ujistil v tom, že lidi, zejména ti movitější, naprosto bez vkusu a citu pro zhmotnění elegance. 65% ()

Luk Skywalker

Viděl jsem kousek Londýna a celou Moskvu. Nějak mi uniká smysl dokumentu, jestli to je o nechutně drahém bydlení, tak to není nic pro mě, navíc některé budovy nejsou ani k prodeji či pronájmu. ()

agassi68

Môžete vidieť ako nebudete nikdy bývať. Ale pokúšať sa o to bude skoro každý. Chýba tomu nejaký zvrat, pointa, stále sledujete bohatých a ešte bohatších až nakoniec unudení odchádzate. samotného ma to celkom prekvapilo :) ()

bangee

Berte to s nadhledem! A pak se člověk pobaví a zasměje. Jak se ti dámy a pánové honí za tím zlatým mamonem. Arogance s ignoratstvím, podejte si ruku. ()

m4xp4yn3

Zajímavá sonda do života ultrasnobů, malých lidí s potřebou neustálého honění ega skrze nevkusné paláce, kompenzujíc si tak chudost vlastního ducha. Například postava ruského podnikatele nabízí skvělý studijní materiál. Velkohubé cancy, které vypouští z úst, mají až nechtěně komediální přesah. "Cítím se jako moderní aristokrat", "Tahle místnost je asi nejlepší v celém domě, ale mám i jiné, stejně tak dobré" ()

sehe

Videné bývanie v Los Angeles a zdá sa mi,že cena 2 500 000 dolárov za dom v susedstve Toma Cruisa či Sharon Stone,síce nesmierne gýčový,zariadený ako kulisami z Hollywoodu,nieje oveľa drahší než gýčové domy našich zbohatlíkov. ()

Kritik.

Súhlasím so všetkými recenziami a názormi, ktoré tvrdia že ide o mamonárstvo, rozhadzovanie peňazí, povyšovanie sa, ukážku americkej spoločnosti a pod... Ale ja hodnotím dokument: Dozvedeli sme sa myslím dosť reálne, ako to funguje. Mohli sme cez tento dokument nahliadnuť do zákulisia biznisu a realitných agentúr, kamera a strih sú veľmi dobré, zábery mesta (rôzne mestá, rôzne oblasti, rozhovory, detaily interiéru i exteriéru, zvuky...) sú kvalitné, atmosféra dosť reálna. Dokument má mapovať reálny stav, poskytnúť pohľad do danej témy a to tento dokument splnil veľmi dobre (pri mojom hodnotení ide o to ako je dokument spracovaný a čo ponúka, nie o to ako márniví sú Američania) ()

Brusinka

Náhodou jsem na tento pořad narazila... a už se neodtrhla. Bydlení v Moskvě a okolí je neuvěřitelné. Celou dobu jsem si říkala, že pro toho agenta, evidentně člověka s příslušným vzdělání, to musí být docela utrpení... Kopie carského paláce? Panebože... :D ()

PB2

Po prvním díle (Москва) 5*. Zajimavé. Člověk uvidí pár zbohatlíků, kteří potřebují větší šatnu než Vás dům/byt. Zajimavý byl ten týpek, co ty byty prodával, ten stál aspoň nohama na zemi, což se o Brynsalovovi říct nedá. Ta procházka po Moskevském "předměstí" byla zajímavá, ale ty Brynsalovovy paláce to netrumflo, přesně jak to říkal ten makléř: za peníze si vkus nekoupíte. ()

Mara12

Dokument, o tom jaký bydlení si vybere člověk, jehož jedinou starostí je, jestli zvolit anonymní bankovní účty na Kajmanech nebo ve Švýcarsku. Prvních dvacet minut každého dílu hltám jak smyslu zbavená, potom vystřízlivím a dojde mi, že diamantový madla v koupelně prostě mít nikdy nebudu a k životu mi stačí i menší prostor než byt o velkosti dvou fotbalových hřišť. Po vystřízlivění přichází nechuť a opovržení lidmi, kterým slova jako skromnost a účelnost už dávno nic neříkají a ke konci pořadu jsem jen totálně znuděná tím až místy absurdním přepychem. ()

estella

Moskva - pro mě docela šok. Jsem ráda, že bydlím v Česku... Nejšílenější byl asi zlatý palac farmaceutického miliardáře - kdo neuvidí, neví, o čem mluvím. Po shlédnutí mi z toho bylo trochu smutno. ()

Umělec

Dost snobárna... Dokument se spíše než bydlení věnuje jeho majitelům a tak se více dozvíme o jejich podivném psychologickém profilu než o samotných domech. A to není moc o co stát :-( 50% ()

Sole

BBC, snažíc se vložit do tohoto "dokumentu" pozadí ze života osob a jejich dojmy z vlastního bydlení, vytvořila v závěru spíše jakousi telenovelu, kde se místo o podstatných prvcích architektury, vzniku staveb, dispozičních řešení místností a podobně dozvídáte, zda-li je majitelka lesba nebo kolik má raději ve své kuchyni ledniček. Ve chvíli, kdy zjistíte že jich preferuje 5 (vždy po jedné do jednoho rohu a jednu doprostřed místnosti), uvědomíte si, jak směšná je forma dialogu mezi realitním makléřem, tedy v podstatě jakýmsi průvodcem celého seriálu a jeho klientem. Pokud by jste to nevydrželi, anebo byli z jakéhokoliv důvodu nuceni konkrétní díl předčasně vypnout, nezoufejte - vůbec o nic totiž nepřijdete, na což osobně nejsem u dokumentů této britské televizní stanice vůbec zvyklý. ()

007David

toto je komentář kolegy Tom_Lachtan, kopíruji ho, protože mám naprosto totožný názor a lépe bych to nenapsal... záležitost, s nesmyslně nízkým hodnocení, protože většina lidí nehodnotí DOKUMENT, ale téma o kterém pojednává, což zdá se mnoho lidu odmítá rozlišit. Ano, technicky by se dalo cosi poupravit k lepšímu, ale nic to nemění na tom, že záležitost obydlí snobů bez kouska vkusu ukazuje nestraně a ukazuje proč a jak, což u dokumentu velmi vítám ()