Harold Lloyd přjíždí do velkoměsta s ambicemi stát se někým, aby získal ruku svojí dívky. Stane se však pouhým prodavačem a když mu hrozí vyhazov, rozhodne se udělat obchodu nečekanou reklamu - nechá svého přítele vylézt na vrchol mrakodrapu. Protože má ale jeho přítel problémy s policií, rozhodne se první patro vylézt sám s tím, že v dalším patře se nenápadně vymění za svého přítele. Kam až bude muset Harold vylézt? (Rosana)

VashCZ

Jsem spíše neznalec němého filmu, ale viděl jsem některé známější Chaplinovi věci které mě docela učarovaly a po shlédnutí výborného hodnocení zde jsem se dnes odhodlal i na Safety last. Úměrně době, je safety last skvělým filmem. Skvělé prostředí, obsazení, sešroubovaný příběh působí akurátně. Z pohledu dnešní doby však musím dát za pravdu mým kamarádům, že němý film byl již překonaný. Je zde ne úplně málo čtení, které by dnes mohlo být nahrazeno mluvou a pro psané vtipy ve filmu samozřejmě místo není. Není to chyba filmu, ale doby, jenž pokročila a tento film tak zestárnul o trošku více, než jsem původně předpokládal. Přesto si ode mně odnáší zasloužených 70%. Harold Lloyd docela BOREC ()

metfor

Výbava špičkového horolezce: speciální boty, magnézium, lana, karabiny, speciální oblečení. Výbava špičkového horolezce (a herce a producenta a režiséra v jedné osobě) před sto lety: polobotky, kvádro, šlajfka, slamák. Začátek se dá přetrpět. Celek nadčasově vtipný a místy napínavý. Děj pěkně propracovaný. ()

Ajbell

Trošku v tomto filme ušla pointa. Všetky opletačky a nejaký dej ako zámienka vlastne viedli k lezeniu na budovu. Keď bol ešte film v perinke a veľká senzácia, ľuďom to môžno stačilo. Dnes sme však už náročnejší a toto by bol veľký prepadák. Na to obdobie to však bol nepochybne skvelý film--preto 4*. ()