Poblius

Tento snímek je akorát dalším důkazem toho, že filmařům docházejí nápady.Zde již nevidíme nic jiného než pouhé opičení se podle prvního dílu Věc. První díl věci se také mohl chlubit na tu dobu výbornými efekty, které ve Věc : počátek nahradily počítačové animace. A tento fakt celému filmu ubírá na kvalitě. ()

Horus8

Originál by překonat nešel, po třetím shlédnutí dávám čtyři hvězdy za snahu tvůrců a návaznou linku k pokračování...když si oba díly pustíte v celku, tak je to parádně koukatelné, jak to celé graduje. ()

lukin1.1

Dvě hvězdy za pár odkazů na původní film a za konec. Vykrádačka Carpenterovy verze, která se tváří jako prequel. Spíše nechutné než hrůzostrašné. ()

Pythonator

Pěkné obludy a na konci pěkné připojení na starou dobrou Věc. Nic víc to asi nenabídne. Škoda. Atmosféra se někam vytratila a zůstala jen akce. ()

Wez

Měl jsem z toho trochu obavy,ale vůbec to není špatný!!!!Mě se to dost líbilo,ůlohu prequelu to splnilo na výbornou-a tam,kde toto končí,původní Věc začíná ()

ImmaAwesome

Dementní postavy, který dělají debilní rozhodnutí. Z Věci se stala dementní-prach obyčejná nestvůra. Tam kde originální Věc excelovala v originalitě a tajemnu se v prequelu stává opakem a tuctovým brakem, žádná atmosféra, soundtrack neexistuje, postavy jsou vám tak u prdele až to bolí a to vše uzavírá neuvěřitelná předvídatelnost. ()

Infantryman

Dost oceňuji, že se tvůrci nespolehli pouze na digitální triky, ale využili i starých dobrých loutek. Tohle mi v současných, v podstatě digitálně vytvářených filmech dost chybí. ()

Upir_Spike

Film by si zasloužil 4 hvězdy, nicméně konec mu přidal poslední hvězdu. Líbí se mi to jako představitel nové vlny hororů. Je tam přítomný určitý děsivě klaustrofobický pocit..ve smyslu, musím vypadnout. V tomto filmu mě zaujal Kristofer Hivju a myslím, si že mu to zaslouženě nastartovalo karieru, která nyní graduje v GoT. ()

Honza__St.

Rozhodně jde o lepší film, než jsem čekal. Pokusit se o něco takového po roce 2000 je vždy pokus o sebevraždu, ale zde to dopadlo nadmíru dobře. Samozřejmě, že je to v základě jednička přes kopírák (plus pár odkazů na ještě kultovnějšího Vetřelce) a svému předchůdci se nerovná, ale kéž by všechny ty prequely, sequely, remaky, restarty a podobné pitomosti z posledních let měly aspoň takovou úroveň. Škoda hlavně některých nedotažených nebo přehnaných věcí. Narozdíl od jedničky mi ani nejde do hlavy, jak mohl být vůbec někdo kromě toho prvního infikován. A finále s tím talířem bylo taky až příliš moc, zvlášť vzhledem k jedničce. Stejně tak CGI efekty nemají nejmenší šanci být stejně realistické a děsivé, jako všechny ty ručně dělané v jedničce. A asi největší škoda je, že film nevznikl o pěkných pár let dřív, jelikož takto je i on sám infikován, pro změnu čistě pozemským virem politické korektnosti a genderismu, takže tam samozřejmě musí být dvě holky a černoch, byť v jedničce po nich není na žádné fotce a videozáznamu ani stopa. Nebýt toho všeho, tak by vznikl stejně kvalitní film, jako první Věc. Takhle bohužel jen za 3. ()

RavenSpector

Bohužel i když to mohl být super prequel, je to tak blbé, nelogické a plné totálních hovadin, že dvě hvězdy je možná až moc ()

paax

Jako film na pohodu až na plno absolutně nelogických věcí a činů, které jsem vůbec nechápal a ptal jsem se proč. No, ale jinak se mi film docela líbil. Na filmech z mimozemskými koráby se mi nejvíce to, že jakmile spadnete do větrací šachy, čistě náhodou vždy ústí někde na můstek či jeho okolí. Skoro bych čekal, že tam bude sedět J.L.Picard se Spockem. Holt, vyšší inteligence no. ()

BStone

Povedený prequel legendárního hororu, na kterém jde vidět, že tvůrci ctí Carpenterův film a rozhodně mu nedělají ostudu. Snímek má efekty, příběh, slušné herce a napjatá atmosféra mrazivého pekla je vykreslena báječně. Každopádně spokojenost. 75% ()

Mistr119

Na počátku to bylo zajímavé...nikdo nevěděl, kdo je kdo, bylo tam jakési mystérium, ale ve druhé polovině, když se z lidí začali stávat mutanti, dostal film trošku komediální ráz... Počátek jsem viděl dřív než Věc samotnou... jsem zvědav na původní zpracování... :) Tohle bylo napůl béčko. :-/ ()

Sa.sa

Vysvětlení počátku kultovního hororu Věc z roku 1982... Rozhodně se vyplatí koukat na záběry po titulkách... Jinak rovnou 5 hvězd ()

nikhaj

Fakt ze sprosty mimík zo zamrznuteho ladu. Sle to jeho replikovanie a synteza z ludskou kozou bola velmi pozoruhodna takze za grafiku umna body! ()

Little_Sawy

Na tejto Veci mi nesadla jedna vec, a to je tá divná baba, která sa rozpólila vejpůl, takže vyzerala, jěště odpornejší, než bola ako člověk. No však, byl to krásny pohled něco tak zvrátené a nechutné sledovat. Ale, musím uznať že staršia verzia toho má víc do seba, tu mi bylo líto psů. ()

Nataniel73

Musím uznať, že nová podoba kultového hororu Vec nevyznela vôbec zle. Tvorcom sa podarilo zachytiť "ducha" pôvodného filmu a spracovať ho autenticky a zároveň moderne, čo sa týka vizuálnych trikov. Pôvodný film v tomto smere dosť zaostával. Čo sa však nepodarilo celkom dobre zachytiť je hrôzostrašná atmosféra, ktorá by pri tomto type hororu mala byť samozrejmosťou. Nápad s príšerou z vesmíru je veľmi blízky kultovému Votrelcovi, ale v tomto prípade si to pýtalo niečo naviac. Možno to chcelo poňať aj viac psychologicky, pretože vedecká expedícia sa správa až príliš racionálne a chýba tam ten pocit strachu, napätia a neistoty. Čiže ako akčný horor to samozrejme znesie kritéria, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že namiesto akcie sa tvorcovia mali zamerať na celkovú atmosféru prostredia a tá sa mala preniesť aj na diváka. Ale časy kedy to tvorcovia hororov dokázali sú už dávno preč. Z postáv mi bola sympatická asi jedine tá černovláska, ktorá sa zároveň správala najprirodzenejšie. Za mňa slušných 70%. ()

Holly_Molly

Důstojnější prequel si taková klasika ani nemohla přát! Napínavej nápaditej horor plně v duchu Carpenterový kultovky, ikdyž už z principu nemůže překonat svýho předchůdce :-) ()

Cardo

Pěkně slabé a ve výsledku opravdu zbytečné. Nebýt té poslední scény při titulkách, nenapadlo by vás, že to má mít něco společného s Carpenterovou Věcí (až na docela tunu malinkých detailů bez jakéhokoliv vlivu. Postavy některé úctyhodně otravné, nějaké v pohodě, ale vyloženě sympatický mi byl snad jen Lars, navíc se chovají iracionálně, třeba když chodí po dvojicích, aby je věc nedostala, jsou snad blbý? Finále naprosto nudné a nanicovaté, ničím originální. Efekty vypadají počítačově snad všude, měl jsem pocit, že se to odehrává tak v roce 2020, ale za to možná můžou kulisy. Nebudu lhát, opravdu jsem od tohohle filmu nechtěl, aby "vyvrcholil" na startujícím létajícím talíři a aby hlavní hrdinka sovecky odjela na nějakou jinou základnu, tenhle film v podstatě odignoroval to, že mnohem zajímavější ci se děly v tu chvíli na základně, to byl důvod, proč jsem se na film podíval a ejhle ono nic. V ději se nachází nemálo do očí bijících děr jako třeba: když spadl vrtulník, tak na něm byla i ta a vzhledem k tomu, že přežili ty dva Amerikáni, tak ona logicky taky, ale na to nikdo nemyslel; jinak řečeno, v ději je bordel. A atmosféra? Jediný moment, kdy jsem cítil to staré dobré napětí, byla ta scéna na konci, jak sedaj do vrtulníku a střílejí na psa. Ach jo, proč? Proč to nemohlo být alespoň nějak originálně napsané, tohle byla směs šablonovitých prvků a těch okopčených z originálu. Dávám stejně hvězdiček, jako minut, které mi duchem připomínaly Carpenterovku. ()

kanon48

Podle mého názoru velice zdařilý prequel, který se tváří jako remake a podle toho ho tady většina hodnotí . Herecké výkony nejsou excelentní, ale v rámci možností slušné. Těžko v dnešní době seženete do takového filmu herce kalibru Russela, takže obsazení hlavní role ženou mi příjde jako jediné možné. Dávám 4* za podle mě velice dobré zpracování. Jen by mě zajímal názor samotného Carpentera. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu