Shredder

Napriek pokusu o rozne inovacie Carpenterova Vec ostava neprekonana. Jediny skutocny upgrade su totiz efekty, co vsak nie je ziadny zazrak, kedze original a prequel od seba deli priepastny, takmer 30-rocny rozdiel. Atmosferu absolutnej paranoje nahradili efektne a obzvlast nechutne utoky mimozemstana a preto skor ako strach ci napatie vyvolava film znechutenie. Prikladnou ukazkou je mimozemstan s dvomi tvarami, ktory pripomina odioznu verziu monstra z The Unborn. Hovoril som si, ze budem mat problemy urcit kto je nakazeny a kto je vobec este zivy, kedze Nori vyzerali az prilis podobne, ale nakoniec to tvorcovia vyriesili scenkou kde umre polka osadenstva naraz. Zaverecne prepojenie prebiehajuce az pocas titulkov bolo spracovane asi najlepsie z celeho filmu. Summa summarum, taky fail akym bol remake Suboja Titanov to nie je, akurat vyhrali efekty nad atmosferou. ()

TommyDiamond

Jakmile spadla helikoptéra, věděl jsem, že teď to bude hodně zlý. Děsivá atmosféra, která gradovala tak, že mi v některých okamžicích dost cvakala pr....... Film skončil takovým malým happyendem. Vesmírné zlo se nikam nerozšířilo. Asi každého napadla malá podobnost s vetřelcem. Ale to mi nevadí více takovýchto kousků. Celkově 80% ()

beso74

Ak by som nevidel originál (lepšie povedané remake z roku 1982), asi by to na mňa spravilo väčší dojem, ale myšlienka parazitujúceho votrelca bola za posledných 30 rokov toľko krát použitá, že dávno stratila na svojej sile. Okrem tradičných pokusov o zatraktívnenie novej verzie a jej odlíšenie od predchodcu ako obsadenie ženy do hlavnej úlohy, riešenie tých istých problémov iným spôsobom, využitie trikov, dochádza vo filme k celkom zaujímavému javu, keď sa využívajú 2 jazyky, nórčina a angličtina, čo je v deji aj náležito využité. Aj keď si tento film hovorí že je prequel, tvári sa ako čistokrvný remake, až počas záverečných titulkov sa ozrejmí prepojenie s neskoršími udalosťami na americkej výskumnej stanici. ()

januskac22

Nadupanejšie a prepracovanejšie ako svoj predchodca - dala by som 5 hviezdičiek, keby to ale vo mne vyvolávalo podobné emócie ako prvý diel, toť digitálnymi efektami zhýčkaný človek 21. storočia. Pri jednotke som sa bála viac. Inak ale slušný prequel, nesklamal a odvolávky sa mi taktiež rátali. Škoda, že nejako do finále nezahrnuli bežiaceho psa v ústrety neistému a najmä nie šťastnému koncu. ()

Scorn_

Fuj, fuj, fuj, takhle to zprznit. Dialogy ve stylu "ta Věc se k nám blíží už 5 minut - měli bychom jí zabít", a někdo řekne "měli bychom Ji zabít", se opakují pořád dokola a dokola. Zjevné věci, které nemusí být vyřčeny se neustále připomínají (asi pro hloupé a nechápavé diváky...?). Atmosféra na houby, pokud je ve vás trochu černého humoru, budete se pravděpodobně většinu času smát. Herci nevýrazní a necharismatičtí. Za slizké humusárničky palec nahoru, ale Carpenterova VĚC mě vyděsí vždy daleko víc a ještě mám možnost sledovat charismatického Kurta Russella. ()

Homerking

Přesně splnil moje požadavky , výborné efekty , příběh a zajisté originální mutační scénky , určitě by si zasloužil víc než jen 61 % . Nekompromisních pět ()

Looka

80% Toporné výkony pánů herců se dokonale snoubí s dementními dialogy. Přesně tak jak to máme u těchto hororů rádi. ()

Lofrod

Velmi bolo vidno, ako si tvorcovia snazia nespravit hambu oproti svojmu predchodcovy, preto ten film nieje odpad, ku dokonalosti mu chyba iba rok vyroby 1980... ()

syphoon

Antarktida, vetřelec a najivní lidé. Už mám těchto kýčů DOST! Oproti původnímu scénáři a hereckým výkonům se jedná ne filmovou nudu! 39% ()

JohnZ87

Původnímu filmu z roku 1983 tento prequel ostudu rozhodně nedělá, naopak jde v mnoha směrech v jeho stopách. Na druhou stranu toho příliš nového nepřináší. 60% ()

Knor

Všechno je víceméně v pořádku a nějaké velké výhrady nemám. Připadalo mi jen, že tvůrci se chtěli první Věci natolik přiblížit, že některé scény byly vyloženě okopírované. Škoda, že nezkopírovali tu atmosféru a napětí, které z prvního Carpentrovo dílu přetékalo. O nějakém strachu se tu taky nedá mluvit a gore efekty byly často předigitalizovné. Takže až na těhlech pár věcí to bylo slušný. ()

acn

Z tohodle počátku je dobré početí. Povídám mé oběti, původní Věc byla super, tak jsem zvědavý na tohle. Ať je to jaké je, žádný sex u toho nečekej! povídá mi. Nu což, to mi nevadí, hlavně že uvidím film. / Po půl hodině filmu jsme se shodli na tom, že si sexem budeme muset vylepšit tu půlhodinu, kterou nám tento skvost otrávil. Takže * za koláče bez práce. ()

Bube1

Atmosféru jedničky to rozhodně nemá, ale i tak jde o dobrý horor. Námět je vyčerpáván na maximální míru a příjemně mě překvapilo vcelku logické chování postav (což je dnes vážně rarita). Jen ta ''Věc'' byla na můj vkus moc digitální. Ani v jednom záběru se mi pořádně nelíbila. No suma sumárum je to na hezké 3 hvězdy. ()

MindTuber

Prequel k legendárnímu hororu Věc z osmdesátého druhého. Carpenterovu Věc miluju a považuji jí za jeden z nejlepších filmů ve svém žánru. Takže jsem tento snímek, pojednávající o norské expedici, která Věc objevila pod ledem a probudila k životu, sledoval jako ostříž. Od začátku jsem byl k filmu skeptický, protože už z praxe dobře víme, jak to většinou dopadá. Je vidět, že nová doba si žádá trochu jiné prostředky a proto musí být všechny proměny dostatečné atraktivní a plné digitálních post procesových úprav. Vlastně jsem měl za to, že se koukám na čisté CGI a o to bylo větší překvapení, když jsem shlédnul na youtube pár videí o tvorbě scén, kdy dojde na to, čím se Věc asi nejvíce proslavila. Určitě je bezva, že jsou všechny transformace velmi originální a například Split face proměna je skvělá, ale i tak nemá na můj oblíbený Chest Defibrillation. Chtěl jsem tím hlavně říct, že je obrovská škoda, že to nejzajímavější z práce filmařů totálně zaprasí digitální makeup. Samozřejmě je tu mnohem víc prohřešků, například absence stísněnosti a izolace. Fanoušky určitě potěší drobnosti jako konečná scéna s unikajícím psiskem. Když to shrnu, je Věc: Počátek průměrný horor, který za sebou už zcela zanechává původní napětí a myšlenku a věnuje se čistě jen systematickému vyvražďování. Schválně si po shlédnutí tohoto filmu přečtěte povídku Kdo je tam?, která sloužila jako námět původním filmům. Průměrná trojka. ()

mac000

Ty tři hvězdičky se vcelku nabízejí. Film ani neurazí, ani nenadchne. Ale má dobře vystavěnou atmosféru tajemna a několik překvapivých momentů. Ale jestli je lepší než John Carpenter? Asi modernější ve využití technických možností filmu (to čtvrtstoletí hraje svoji roli), ale jinak původní "The Thing" je stále esem ve svém žánru. ()

PlysovyMacko

Mimozemšťan, ktorý imituje živé bytosti a zaujímavý spôsob ako ho odhaliť. Výborne triky a dosť nechutností. Príbeh je vyvrazdovacka ako to ma byt. Film kde plameňomet vyrieši všetky problémy. Zaujímalo by ma aká je pôvodná forma mimozemšťania. To co našli v ľade? Ma vôbec nejakú?  Podarený horor s výborným koncom. ()

Mr_Moon

Vse podstatne jsme videli v originale nic noveho a dechberouciho tam neni. Neco se libilo ale vetsinou to nemelo stavu.... ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu