konysua

Carpentrova Věc je nenahraditelné dílo, tudíž byl můj zájem, jak byla zprzněna nová věc, veliký. Líbí se mi, že si film nejde svou vlastní cestičkou většinu kopíruje z původní adaptace. Ale udržet napětí a tempo byl nelehký úkol. První půle se zdála natolik podařená až mě mrzelo jak moc to poté šlo do kytek. Nějaká vesmírná loď se tam dle mě vůbec neměla objevit a vše mělo zůstat u toho mlsného plížení kdo je věc. Ale co, už se stalo a já aspoň vím, co se událo před mým oblíbeným hororem. 6/10 ()

Mr.Roman

Prekonať originál sa tu očividne nikto ani nesnažil, skôr je vidieť snaha sa mu aspoň čo najviac priblížiť, čo vyšlo len z časti. Celkom sa im to darilo po dramatickej stránke (výborne obsadený), kde by som sa nehneval ak by bolo viac času venované nevedomosti a postupnému zisťovaniu čo Vec dokáže. Menej vydarené sú triky, ktorým chýba kúzlo a niekedy sú zbytočne prehnané, rovnako ako predvídateľný záver. Každopádne ak by nebolo s čím porovnávať film by vyfasoval 4 celkom spokojené hviezdičky, no takto bola pomyselná laťka nastavená príliš vysoko a tento, hoci pomerne podarený, prequel nemôžem ociachovať jedno-hviezdičkovýcm rozdielom s hodnotením pôvodného The Thing, ak si to môžem dovoliť povedať takto priamočiaro. ()

Daxus

Prequel, který má zároveň ambice být i remake, to jsem ještě neviděl. Původní Věc mám rád opravdu hodně. Abych pravdu řekl, hutnější atmosféru jsem ve filmu asi nezažil. Ten film jsem viděl mnohokrát a pořád mě baví. Proto jsem byl příjemně překvapen z tohoto pokračování (ačkoliv, když jsem se o natáčení dozvěděl nic jsem nečekal, protože krále z trůnu nesesadíš, tak se ani nesnaž, že?) Věc: Počátek má určitě neduhy, tím hlavním je nedostatek tísnivé atmosféry, kterou byla první Věc natřískaná, v čemž bych ale hledal spíš dopad doby. Doba chce akci, tak ji dostala. Další je pro mě dost násilně naroubovaný ženský element do hlavní role. Nepůsobilo to moc věrohodně a vůbec dobře. Nelogičností, které jsou tu filmu vyčítány, jsem moc nenašel, všechny (až na ty rolby na konci...a mimochodem v první Věci je záznam z té norské stanice, a tam ten led z kosmické lodě odstřelili, zatímco tady byl rozmrazen, to jen pro šťouraly...) se dají při troše vůle vysvětlit. Naopak mě potěšilo, že si autoři dali práci se zachováním detailů reálií stanice, nalezených mrtvol..., bylo to jako návrat domů :) A při scéně v závěrečných titulcích jsem měl husinu až na prdeli. Dobrej, povedenej film. 85% za Larse. ()

Brmbolec

Nová Vec nie je zlá, nedá sa jej uprieť snaha, ale oproti Carpenterovej klasike, ktorú mám vo svojej zbierke TOP filmov je to len taká detská srandička. A vlastne sa ani nemusím rozpisovať - pekne to zhrnul užívateľ ZECK. Je však tomu dám aspoň tri hviezdičky a štartujem sťahovanie starej klasiky :) ()

Solverino

Spíš podprůměrná záležitost, totálně bez atmosféry a bez šťávy. Kouknout se na to dá, ale slabé, sakra slabé! :( ()

Lyriq

Tenhle film je hodně těžké hodnotit, vzhledem k tomu, že je prequelem k (dle mého mínění) jednomu z nejlepších hororů vůbec. Carpenter prostě ošéfoval atmosféricky brilantní věc, která měla originální styl a provedení a i přes všechny ty roky stále perfektní triky... Problémem tu pro mě bylo na první pohled do poslední - CGI se prostě starý škole v tomhle zatím nevyrovná, při sledování jsem musel pořád srovnávat, a tohle se nedalo... Už samo srovnávání při sledování ukazuje, že někde je chyba. Tomuhle filmu nejvíc ubližuje to, že to není samostatnej kousek... Pokud bych ho hodnotil jako samostatný film, dám 3, jako fanoušek předlohy hodnotící nový přírůstek do série bych dal 1. Mmmm... Za tu Mary Elizabeth se přikloním k první možnosti. ()

situs

Škoda, že se film z hlediska hodnocení stane obětí srovnání s předlohou, protože vzhledem k letošní produkci se určitě jedná o nadprůměrný počin. A to i přes oprávněné výtky o kupě nelogičností a důrazu na efekty, namísto prohloubení podezřívavé atmosféry. ()

PeterFLJilek

Je tu veľa nevyužitých miest, ale predsa len, ide o remake a de facto prequel držiaci si sa pôvodnej atmosféry, ktorá sa mi kedysi dávno zapáčila. ()

petrik11

PR obrovské, ale samotný film slabina. Od hororu poriadne ďaleko, nelogičnosti ako na bežiacom páse. A to, že by na Anktartíde bolo tak okolo nuly, plus čosi navia a deň a noc sa striedala ako na rovníku. Slabota ()

mark9th

Nič prevratné som tu nevidel, aj keď námet ponúkal Heijningenovi oveľa viac materálu než využil. Z druhej strany zasa nemôžem povedať, že som sa nudil, avšak škoda toho nevyužitého potenciálu, ktorý tento film určite mal. A osobne si myslím, že scenáru by viac sedelo lepšie využitie prostredia filmu, veď predsa aké lepšie miesto na natáčanie sci-fi hororu ako odľahlá a osamotená Antarktída ponúka, si môže režisér priať? Ale veľké plus dávam za to, že si film udržiaval stálu hladinu napätia, takže výsledný efekt ma dokázal uspokojiť. 3 s prižmúrenými očami 3* :D ()

columbova

Film sa vám môže páčiť alebo ani nemusí. Záleží, čo očakávate. Ak čakáte podobnú atmosféru ako v pôvodnej verzii z r. 1982, napätie a strach vystupňovaný do dokonalosti, kde viac len tušíte ako naozaj viete, budete sklamaní. Ak sa tešíte na klasickú vyvražďovačku, kde sa príšera vyzerajúca ako hybrid pavúka a medúzy pretŕča každé dve minúty, budete nadšení. ()

intro

Na tohle jsem se opravdu moc těšil. Jsem totiž velkým fandou Carpenterovi Věci. Nejdřív mě děsilo místní hodnocení, ale po shlédnutí filmu jsem byl nakonec velmi mile překvapen. Matthijs van Heijningen Jr. se s touhle těžkou látkou popral perfektně. Já můžu Věc: Počátek jen doporučit. Tak a jdu si hned pustit pokračování z roku 1982. Kurte jdeme na Věc!!!!!! ()

ratpile

Solidní ignor silných stránek původního snímku - absence napětí a atmosféry; na jedničku! Nakonec i to monstrum se podařilo pomocí CGI přetvořit v tuctovou, hrůzu nenahánějící příšerku z videoher. Samo o sobě by to bylo průměrně oddechové sci-fi s obstojnými triky. Takto, svým pojetím, urážka originálu. ()

miki68cz

Sice kopie staré Věci, ale to nic nemění na tom, že film žije vlastním životem. Technicky velice dobře zvládnuté, slusně zahrané, muzika kvalitně doplňuje kvalitu. Napětí se dá krájet. Po přečtení některých komentářů se zdá, že mnozí z nás hledají chyby i tam kde nejsou. Tento film Doporučuji vřele všem milovníkům náročnějšího napětí ()

RyanRainheart

Vyloženě blbost to nebyla, ale na Carpenterovu Věc to samozřejmě nemá ani náhodou. Film se bohužel neobešel bez zbytečných klišé a někdy není docela logický. Také mě docela překvapilo, že se na stanici objeví jedna Američanka a celý norský tým, až na jednu vyjímku, nemá problém mluvit po celou dobu anglicky, a to i mezi sebou navzájem. I přes veškeré výhrady, ale oceňuji nápad tvůrců nám přiblížit, co se to vlastně přihodilo nebohým norským polárníkům, na které narazil původní tým vedený neohroženým Kurtem Rusellem a potěší i navázání na původní Carpenterovu Věc včetně Morriconeho motivu. Bohužel se mi ale potvrdila jedna věc, a to, že dneska je to docela kumšt natočit fakticky dobrý horor, a to bez zbytečného používání počítačových triků a oblíbených lekacích scén. ()

The_Edge

Ačkoliv jsem zas až tolik nečekal, tak to pro mne bylo docela zklamání. Všechno vesměs urychlené, z dané atmosféry se toho dalo vyždímat mnohem, ale mnohem více... 2 a půl * ()

vieriX

Původně jsem si myslel, že to je remake ale je to v podstatě úplný začátek slavného filmu od Johna Carpentera. Co říct, když si vezmu jaké předělávky se v posledních letech objevili a troufám si říct, že kvalita se mezi nimi hledala celkem těžce tak tady to nepůsobí vůbec špatně. Triky a příšery jsou zajímavé co se týče hlavních postav tak tam si těžko nějakou oblíbíte a budete jí fandit snad až na Mary Elizabeth Winstead. Když jsem se dostal asi na posledních 25 minut filmu a prozatím umřela pouze jedna až dvě postavy a skoro deset jich zbývalo říkal jsem si, že budou muset hodně tlačit na pilu aby během takové krátké doby to zredukovali a ono to přišlo 5 minut a 6 postav šli na onen svět. Hodnotím to celkem kladně 3* ()

Olafsson

Až na konci jsem pochopil časovou kontinuitu vzhledem k původnímu snímku... Jinak zatímco u skvostu z r. 1982 jsem se bál a napětí by se dalo krájet, tady jsem spíš byl zvědavej co se objeví po vizuální stránce... Takže hvězdy jsou za vizuální efekty a akci... příšery jsou parádní... Závěrečný Boss potěšil... Jinak jsem se celkem nudil... Co se týče obsazení - nechápu proč (ve srovnání s kultovní The Thing s výborným Kurtem Russelem) hlavní představitelka (vědkyně!) vypadá jako by si režisér vypůjčil jednu z aktérek webu Anal Teen Angels... ()

Soubi

Horší než jednička. Počátek se snaží nabídnout něco nového, ovšem řešení tohoto problému mimozemskou lodí není zrovna nejšťastnější. Nicméně fandy původního filmu neurazí, ostatní nenadchne. Časté zobrazování příšer není dobré, lépe fungoval strach z neznámého okořeněný několika hustodémonskými momenty... ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu